Плануємо освітній процес за принципом методичного конструктораСкачати 286,67 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації28.12.2018
Розмір286,67 Kb.
ТипДиплом
  1   2   3

Плануємо освітній процес за принципом методичного конструктора

(Інна КІНДРАТ, методист Рівненського навчально-виховного комплексу № 1;

старший викладач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Рівненського

обласного інституту післядипломної педагогічної освіти)

Планування освітньої роботи з дошкільниками — нелегка і дуже відповідальна справа. Важливо допомогти педагогам забезпечити змістовну й цікаву освітню діяльність дошкільників, орієнтовану на формування у них цілісної картини світу. Саме така мета розробників технології побудови освітнього процесу за принципом методичного конструктора.

Запропонована авто­рами журналу «Методич­на скарбничка вихователя» форма побудови освітнього процесу за принципом мето­дичного конструктора може викликати у практиків низку запитань, як-от:


  • як саме вести ка­лендарне планування що­денної освітньої діяльнос­ті — у вигляді карток, які слід комплектувати, скла­дати, збирати (за умов достатньої їх кількості); у звичній усталеній формі щоденних записів, але з до­даванням карток (що, від­повідно, зменшить обсяг записів); як графічну план-схему тематичного циклу з додатками-картками;

  • наскільки має змі­нитися звична для педа­гогів форма планування. Адже не секрет, що інколи лякає сам факт змін або їхні уявні наслідки.

Тобто більшість за­питань стосуються пере­дусім ФОРМИ планування та його ОБСЯГУ.


Алгоритм планування освітньої діяльності

Плани (як перспективні, так і календарні) слід розро­бляти обов’язково. Це поло­ження затверджене листом Міністерства освіти і науки України «Планування роботи в дошкільних навчальних за­кладах» від 03.07.2009 № 1/9-455. Але — і це найважливіше! - плани мають бути реальними і дієви­ми, тобто складеними та написа­ними педагогами не для переві­ряльників чи керівництва закладу, а для себе як зміст власної педа­гогічної діяльності.

Чинне законодавство не обмежує педагогів і не нав’язує шаблонних розробок календар­них та перспективних планів. Вихователь має свободу вибо­ру більш ефективної та зручної для нього моделі і форми плану­вання.

Мета розробників техноло­гії побудови освітнього проце­су за принципом методичного конструктора - спростити пла­нування та водночас зробити його системним, змістовно на­повненим та організаційно різ­номанітним. Вони подають пла­нування у вигляді схем, якими вже користуються педагоги в окремих дошкільних навчаль­них закладах. Адже така форма планування дає змогу бачити зміст освітньої діяльності ціліс­ніше. Проте форма запису пла­ну може бути і більш звичною — текстовою.

Вид планування також є довільним: чи за режимними моментами, чи за видами діяль­ності. Тобто принципових змін у формі плану може й не бути, вони стосуватимуться обсягу що­денної писанини (її стає, безсум­нівно, менше) та, що найважли­віше, змісту освітньої діяльності. Адже суть планування, яке про­понують автори журналу, у змі­ні не лише його форми, а переду­сім — змісту, в якому реалізується принцип інтеграції, та у способах реалізації цього змісту (у різних видах пізнавальної, комунікатив­ної, художньо-продуктивної, ігро­вої, рухової діяльності).

Пропонуємо такий покроковий алгоритм планування освітньої діяльності за принципом методичного конструктора:

КРОК 1. Обираємо форму перспективного планування, скажімо план-сітку освітньої діяльності на тиждень .

КРОК 2. Заповнюємо план сітку освітньої діяльності на день (чи її текстовий варіант), де вказуємо номери карток, які будемо використовувати в роботі з дітьми.

КРОК 3. Додаємо власні розробки дидактичних матеріалів (можна у вигляді карток), зазначаємо їх у змісті плану.


Каталог: uploads -> editor -> 8168 -> 501148 -> sitepage 40 -> files
editor -> В умовах постійних змін, які відбуваються в сучасному суспільстві, проблема адаптації особистості виступає на перший план
editor -> Навчальний заклад: Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №25 «зош і-ііі ст., природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міської ради
editor -> «Бережи здоров'я змолоду!»
editor -> Різновид інтерактивних методів навчання на уроках
editor -> Суть процесу навчання
editor -> Аудіювання
files -> Ематичний цикл /перспективний досвід Тематичний цикл «Будьмо знайомі»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка