Планування уроку трудового навчанняСкачати 49,82 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації23.03.2020
Розмір49,82 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6


НАДІЯ ІВАНІВНА БОРИНЕЦЬ,

доцент кафедри природничо-математичної освіти і технологій

ІППО КМПУ ім. Б.Д.Грінченка

Планування уроку трудового навчання
Результативність уроку трудового навчання залежить від того, як урок спланований. Особливу увагу треба звернути на планування уроків із введення проектно-технологічного навчання. Вважають, що вчителі трудового навчання часто використовують комбіновані уроки. Треба мати на увазі, що тип уроку не визначається комбінацією структурних елементів уроку, а визначається метою, яку вчитель планує на урок. Якщо планується дві або кілька рівнозначних цілей на урок, тоді його можна вважати комбінованим. Як свідчить практика викладання трудового навчання таких уроків орієнтовно до 10%.

Плануючи урок трудового навчання, варто звернути особливу увагу на формулювання мети уроку, бо від цього залежить його результативність. Часто в методичній літературі можна зустріти формулювання мети уроку: «навчити», «ознайомити», «показати», «продемонструвати», «засвоїти» тощо. Якщо проаналізувати кожне з цих дієслів, то досягнути мети уроку з урахуванням державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів неможливо.

Ураховуючи те, що на кожному уроці слід особливу увагу приділяти й розвитку учнів, учителю треба сформулювати й розвивальну мету та обміркувати, як саме вона буде реалізована на уроці. Такої ж уваги вчителя потребує і виховна мета уроку.

Наприклад, формулювання мети уроку може бути таке:

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка