План роботи методичного кабинету на 2014 2015 навчальний рік ЗмістСкачати 33,82 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації12.04.2019
Розмір33,82 Kb.
ТипПлан роботи
  1   2   3   4

Затверджую

директор Снігурівського

професійного ліцею

_________ КоверзнєваО.І.
План

роботи методичного кабинету

на 2014 - 2015 навчальний рік

Зміст

1. Аналіз роботи за минулий навчальний рік та основні завдання на новий навчальний рік.


2. Удосконалення матеріальної бази кабінету.
3. Вивчення, узагальнення і впровадження передового педагогічного досвіду.
4. Підвищення фахової та педагогічної майстерності вчителів
5. Індивідуальна робота з вчителями.
6. Методичне забезпечення навчально-виховного процесу.
1. Аналіз роботи за минулий навчальний рік та основні завдання на новий навчальний рік

Методична робота в ліцеї проводилась згідно плану роботи і була спрямована на реалізацію проблемної теми ліцею «Підвищення професійного рівня педагогів та якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження ІКТ», над якою педагогічний колектив працювали третій рік.

У ліцеї вже стали традиційними такі форми роботи як засідання методичної ради, педагогічної ради, інструкційно-методичні наради, семінари, «Школа молодого майстра».

Домінуючою формою методичної роботи були методичні комісії. В ліцеї працювало 8 МК, їх робота була спрямована на впровадження нових технологій в практичну діяльність, розробку КМЗ професій і предметів згідно державних стандартів.

З метою впровадження ефективних методів навчання, удосконалення роботи інженерно-педагогічних працівників проводились:

- семінар - презентація «Педагогічний бестселер», присвячений 95-річниці з дня народження В.Сухомлинського;

- семінар-практикум «Педагогічний конструктор сучасного уроку з використанням ІКТ»

- педагогічні читання «Упровадження ІКТ у навчально-виховний процес

- педагогічний вернісаж «Творчий портрет»;

- традиційний фестиваль методичної роботи;

- конкурс «Мій найкращий урок»;

В рамках фестивалю методичної роботи проводились відкриті уроки, позакласні заходи, конкурси професійної майстерності, вікторини, виставки тощо. Хочеться відмітити відкриті уроки викладачів Хомякової В.В., Оліхової Л.В.,Захарової О.Ю., Скрябіної Н.М., КичигіноїА.В., Сальнікової Л.Д., відкриті позакласні заходи Павленко Т.В., Кривобородової А.М., Шаповалової Н.В. Творчій самореалізації учнів, вмінню співпрацювати, застосовувати ІКТ сприяв спільний проект учнів та викладачів гуманітарних дисциплін «Т.Шевченко. Гордість і надія нації», який Рендюк Ю. презентувала на обласній конференції по роботі зі здібною молоддю.

Протягом року ми залучали учнів до проведення предметних і професійних тижнів, інтелектуальних ігор і конкурсів. В цьому році наші учні брали участь у конкурсі знавців творчості Т.Г.Шевченка, в конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика, в обласних конкурсах фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професій «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» (Мельник О.). і «Кухар» (Завгородня Т.), Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «PAZZL». Учениці 104 і 205 групи вдало здали іспити до МАН і стали слухачами відділень історії та мовознавства, під керівництвом викладачів Оліхової Л.В. та Хомякової В.В. розпочали роботу над творчими роботами. Учень 335 групи Панкратьєв І. посів ІІ місце в районній олімпіаді з астрономії, Яневич Д.- в обласній олімпіаді з креслення. Дипломом була відзначена участь майстра в/н Шульгіної І.О. у Всеукраїнському конкурсі інноваційних технологій(обласний етап).

Окрім постійно діючих форм методичної діяльності проводились періодичні та одноразові заходи: консультації, наставництво, активні виставки, самоосвіта. Індивідуальна методична робота полягала у систематичному вивчені та аналізі роботи педагогічних працівників, надання їм допомоги в удосконаленні методики проведення уроків, розробці документації, запровадженні передового педагогічного досвіду.

Протягом року вивчався стан викладання предметів історія, правознавства. Вивчено і узагальнено досвід роботи викладача Хомякової В.В. з теми «Організація пошуково-дослідницької діяльності на уроках історії».

В цьому році ліцей атестувався, педагогам надавалась допомога у розробці ККЗ, ККР та їх проведенні, оформленні звітної документації.

В 2013-2014 році 4 викладача пройшли курси підвищення кваліфікації при МІППО, 7 майстрів пройшли навчання і підвищили робочі розряди. Атестувалося 9 педагогічних працівників, з них: 3 викладача підтвердили кваліфікаційну категорію, 1 майстер – тарифний розряд, 5 викладачів підвищили кваліфікаційні категорії, 1 майстер - тарифний розряд, 1 викладачу встановлено педагогічне звання «старший викладач».

Аналіз підсумків 2013-2014 навчального року показав, що педагогічний колектив ліцею реалізував мету, що була поставлена на початку року і спрямована на реалізацію проблемної теми «Підвищення професійного рівня педагогів та якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження ІКТ». На засіданні педагогічної ради №12 від 26 травня 20014 року було розглянуто питання про реалізацію проблемної теми ліцею і прийнято рішення про продовження роботи над проблемною темою на два роки.

В цьому році ліцей пройшов атестацію. Значно підвищився професійний рівень педагогів. Викладачі Скрябіна Н.М., Хомякова В.В., Сальникова В.В., .Захарова О.Ю, Піхоцька С.В., Шульгіна І.О., Бондар Л.О. творчо підходять до своєї справи, впроваджують інноваційні технології в навчальний процес. Протягом року педагоги приймали участь в засіданнях обласних секцій, конкурсах, олімпіадах. Результатом роботи є досягнення учнів на районному і обласному рівнях. Разом з тим, є певні недоліки: низький рівень знань учнів з загальноосвітніх предметів, слабка видавнича діяльність педагогів та пропаганда передового досвіду.

В новому навчальному році методична служба планує:

- продовжувати роботу над науково-методичною проблемою ліцею;

- працювати над поповненням комплексного методичного забезпечення предметів, професій згідно державних стандартів;

- створювати умови для здобуття учнями якісної освіти, підготовки викладачів і майстрів в/н до уроків, позакласних заходів, проведення експериментальної і дослідницької роботи

-впроваджувати в навчально-виховний процес інноваційні технології;- підвищувати рівень кваліфікації педагогів шляхом самоосвіти, обміну досвіду роботи; вивчення, узагальнення, впровадження передового досвіду; консультацій; поповнення картотеки нових періодичних видань, друкованих статей; випуск інформаційних карток з досвіду роботи викладачів, майстрів виробничого навчання, тренінгів.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка