Післядипломної педагогічної освітиСторінка1/125
Дата конвертації02.04.2019
Розмір1,92 Mb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   125
РІВНЕНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ

КАФЕДРА КОРЕКЦІЙНОЇ ОСВІТИ

ГУМАНІЗАЦІЯ ВЗАЄМОВІДНОСИН ВЧИТЕЛЯ ТА УЧНІВ

У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Матеріали роботи обласного науково-творчого

колективу педагогів початкових класів

з проблеми гуманізації освіти


(ІІ частина)

РІВНЕ – 2010
Гуманізація взаємовідношень вчителя та учнів у початковій школі.

Методичний посібник для вчителів

(матеріали роботи обласного науково-творчого колективу

педагогів початкових класів з проблеми гуманізації освіти, ІІ частина)(укладач Тищенко Л.Р.)
Рекомендовано до друку науково-методичною радою

Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

(протокол № 4 від 23 грудня 2010 року)

Рецензенти: Савчук Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка кафедри корекційної освіти.

Капітула Ірина Василівна, вчитель вищої категорії ЗОШ № 18, м. Рівне

Методичний посібник містить матеріали роботи обласного науково-творчого колективу: цілі та завдання колективу, орієнтовний план роботи, теоретичні та практичні матеріали засідань підготовлені членами обласного науково-творчого колективу, розробки уроків, позакласних заходів (частина ІІ).

Посібник адресований вчителям, практичним психологам, керівникам і методистам, які здійснюють підготовку педагогів для впровадження ідеї гуманної педагогіки в практику роботи початкової школи.ВСТУП
Розвиток демократичного суспільства вимагає розв’язання проблем щодо виховання особистості, яка здатна не тільки створювати матеріальні блага, а й бути носієм культури, духовності, гуманізму. Сучасна школа має стати середовищем, де відбувається становлення духовно зрілої, вільної особистості, спроможної захищати загальнолюдські цінності, творити цілісний гуманний світ. В основі навчально-виховного процесу має бути особистісно-зорієнтований, гуманістичний принцип навчання, виховання та міжособистісних стосунків педагогів і учнів. Педагогічна діяльність вчителя спрямована, в першу чергу, на дитину, формування та розвиток у стосунках між вчителем та учнями гуманістичних засад: любові до людини, глибокої повага до людської гідності, позитивного сприйняття індивідуальних особливостей іншої людини, визнання її прав і свобод, бажання співчувати та допомагати іншим. Гуманістичні взаємовідносини у школі мають прийти на зміну авторитарним, маніпулятивним.

Незважаючи на впровадження у навчально-виховний процес сучасної школи ідей демократизації, гуманітаризації та гуманізації, система роботи вчителів не забезпечує результативності цього процесу, а лише обмежується окремими непов’язаними між собою заходами та засобами.

Результати психологічного дослідження свідчать, що рівень сформованості гуманних стосунків в учнів початкових класів низький, незважаючи на вік, сприятливий для формування особистісних взаємостосунків, пізнавальних потреб, моральної свідомості, позитивних якостей особистості. Вчителі не завжди відмовляються від авторитарного стилю спілкування та співпраці з дітьми, не вміють вивчати, аналізувати і тактовно спрямовувати стосунки дітей на засадах взаємоповаги, дружби, розуміння. Багато педагогів мають недостатню уяву про гуманізм як основу людських стосунків, не знають педагогічні умови формування гуманних взаємовідносин вчителя та учнів. Це призводить до деформування моральних якостей школярів, у яких відсутній гуманний досвід людських взаємовідносин.

Актуальність цієї проблеми та недостатня сформованість гуманізації взаємин учасників навчально-виховного процесу у 1-4 класах зумовила вибір теми для роботи обласного науково-творчого колективу педагогів області: „Гуманізація взаємовідносин вчителя та учнів у початковій школі“. Науково-творчий колектив був створений при Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти має на меті допомогти педагогам початкової школи впроваджувати ідеї гуманної педагогіки в практику роботи, здійснювати організацію навчально-виховного процесу, формувати взаємовідносини вчителя та учнів на засадах гуманізму.

До складу науково-творчого колективу ввійшли не байдужі педагоги Рівненської області, які прагнуть удосконалити свою педагогічну майстерність для впровадження ідей гуманної педагогіки.

У методичний посібник зібрано матеріали роботи обласного науково-творчого колективу за 2009-2010 роки (частина ІІ). У посібник увійшли теоретичні та практичні доробки підготовлені членами науково творчого колективу, розробки уроків, позакласних заходів тощо.

Методичний посібник адресований вчителям, практичним психологам, керівникам і методистам, які здійснюють підготовку педагогів для впровадження ідеї гуманної педагогіки в практику роботи початкової школи.


Каталог: method kabinet -> biblioteka.php -> Посібники
Посібники -> Словник педагогічних термінів
Посібники -> «методичні поради щодо роботи з батьками» для курсантів – слухачів вчителів початкових класів, класних керівників Рівне 2012
Посібники -> Національне виховання учнів: регіональний аспект (з досвіду роботи загальноосвітніх навчальних закладів Рівненської області) Частина іі рівне – 2012 ббк 74. 200
Посібники -> Рівне 2011 «Справжнє виховання дитини у вихованні самих себе»
Посібники -> Післядипломної педагогічної освіти
Посібники -> Вчимося жити здоровими Науково – методичний посібник Друге видання Рівне 2011
Посібники -> М етодист інклюзивна освіта: наукові засади, проблеми та перспективи впровадження в загальноосвітній навчальний заклад
Посібники -> Кафедра корекційної освіти
Посібники -> Бібліотечка Всеукраїнської школи новаторства Серія «Післядипломна педагогічна освіта»
Посібники -> Ніколайчук Т. А. – методист кабінету координації методичної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Волосюк А. А


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   125


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка