Після опанування даної науки студент повиненСторінка1/48
Дата конвертації11.10.2019
Розмір0,77 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48

 1. ВСТУП

Метою науки є оволодіння майбутніми фахівцями методологічних засад, категорій і класифікацій економічної статистики, принципів оцінювання стану і розвитку економіки за міжнародними стандартами на макро- і мікрорівнях, а також для проведення міжнародних порівнянь.

Завданнями науки є отримання студентами стійких сучасних знань з дослідження стану і розвитку усіх галузей економіки, різних соціальних і економічних процесів, їх тенденцій та закономірностей; методів аналізу структури економіки і структурних зрушень в ній; оцінки екстенсивних та інтенсивних чинників розвитку економіки та її галузей; методів виявлення взаємозв’язку і пропорцій у суспільному виробництві; характеристики стану соціально-економічного розвитку країни у міждержавному порівнянні.

Предметом науки є кількісна характеристика масових соціально-економічних явищ і процесів у невід’ємному зв’язку з їх якісною характеристикою в конкретних умовах місця і часу. Висвітлення проявлення і дії економічних законів і категорій в конкретних умовах місця і часу дає змогу економічній статистиці не тільки ілюструвати економічну дійсність цифрами, але і встановлювати нові висновки та положення, вступаючи важливим засобом пізнання тенденцій та закономірностей розвитку економічних та соціальних процесів.

«Економічна та банківська статистика» методологічно пов’язана з дисциплінами: «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Статистика», Методологія і організація національного рахівництва», «Статистика ринків», «Фінансова статистика».

Після опанування даної науки студент повинен знати: • сутність, принципи і завдання економічної статистики;

 • поняття економіко-статистичної системи;

 • види економіко-статистичної інформації та її джерела;

 • основні види та форми проведення економіко-статистичних досліджень;

 • методи систематизації отриманої інформації;

 • особливості організації державної та відомчої статистики та порядок складання статистичної звітності;

 • основні економіко-статистичні класифікації явищ і процесів, системи показників для вивчення цих явищ та способи і методи їх розрахунку;

 • систему показників, що охоплюють основні види економічної діяльності і аспекти економічного процесу;

 • способи практичного рішення статистичних задач з використанням інформаційних технологій;

 • статистичні методи вивчення економічних і соціальних процесів в суспільстві.

Після опанування науки студент повинен уміти:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   48


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка