Підготовчо-прогностична роботаДата конвертації16.04.2019
Розмір40,5 Kb.
Програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт» Верхньодніпрвоського КДНЗ № 3.Підготовчою роботою для проведення апробації Програми розвитку дитини старшого дошкільного віку слугувало:

 • опрацювання педагогами програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт»;

 • матеріалів, розміщених у періодичних виданнях, щодо модернізації усталених поглядів на здійснення освітньо-виховної роботи з дітьми, щодо використання інноваційних технологій та засобів реалізації завдань всебічного розвитку дітей старшого дошкільного віку;

 • здійснення аналізу педагогічного процесу з погляду сучасних вимог до нього: новизни, поступальних змін, розвивального змісту тощо.

На засіданні теоретичного семінару в квітні 2011 року, були детально вивчені концептуальні засади, мета, структура програми «Впевнений старт», ключові освітні завдання, поради батькам стосовно організації спільного буття дорослих з дітьми, показники та шляхи особистісно – орієнтованого розвитку розвитку дітей.

Після закінчення семінару було проведено анкетування педагогів з метою визначення рівня засвоєння знань з питань.

Зазначені заходи і підготовча робота сприяли оптимізації педагогічного процесу в нашому дошкільному закладі і стали своєрідним «стартом» для апробації програми.

Після ознайомлення з Програмою, була поставлена головна мета дошкільного закладу - створити найкращі умови для апробації Програми розвитку дитини старшого дошкільного віку та забезпечити якісну підготовку дошкільнят до шкільного життя.

З цією метою було створено перспективний план упровадження програми розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт» ДНЗ № 3 на 2012-2013 р.р., який включає 3складові:


 • підготовчо-прогностична робота;

 • науково-методична робота;

 • координація діяльності педагогів, які впроваджують програму «Впевнений старт».

Підготовчо-прогностична робота охоплює підготовку документів, складання характеристики груп, які візьмуть участь у впровадженні програми, відомостей про педагогів ДНЗ, які впроваджують програму «Впевнений старт», корекцію предметно – розвивального середовища в групах.

Поставлені завдання передбачають реалізацію системи методичних заходів, а саме: • діяльність творчої групи;

 • наради при завідуючій; теоретичний семінар;

 • семінари;

 • семінари-практикуми;

 • відкриті покази роботи (за лініями розвитку дитини);

 • засідання "круглого столу";

 • педради,

 • педгодини;

 • самоосвіту.

Координаційні заходи включають:

 • вивчення компетентності дітей старшого дошкільного віку (тричі на рік: вересень, січень, травень);

 • вивчення системи роботи педагогів, які впроваджують програму «Впевнений старт»;

 • забезпечення участі педагогів у методичній роботі закладу, міста;

 • співпрацю з СЗШ І – ІІІ ступенів № 10;

 • інтеграцію родинного та суспільного виховання.

Вирішуючи поставлені завдання, ми розуміли, що впровадження програми «Впевнений старт» має опиратися на використання нових освітніх технологій. На засіданні творчої групи були розглянуті різні інноваційні технології, які застосовуються у роботі з дітьми старшого дошкільного віку, поглиблено ознайомлено з сутністю кожної. Вирішили: інновації, які використовувалися педагогами ДНЗ, є ефективними і мають зберегти своє місце у освітньому процесі і надалі. Це тематичне проектування, психолого-педагогічне проектування Т.

Піроженко (П3), технології естетико – екологічного виховання Г.Тарасенко, розвитку логіко – математичних здібностей дітей дошкільного віку Н.Баглаєвої, впровадження комплексної програми формування культури здоров’я дітей дошкільного віку

«Малятко – здоров’ятко», позитивного педагогічного досвіду взаємодії дошкільного закладу і сім’ї Є. Колосарьової, інтеграція педагогічного процесу.

Вивчення змісту програми залишає беззаперечним і підходи щодо розкладу занять: практика поділу групи дітей на підгрупи, що забезпечує диференціацію, дозволяє надавати індивідуальну допомогу дітям. Творча робота педагогів дошкільного закладу триває. Є деякі напрацювання.

Проведено:


 • теоретичний семінар «Програма розвитку дитини старшого дошкільного віку «Впевнений старт: шляхи реалізації»;

 • семінар «Сучасний погляд на проблему готовності дитини 6 – річного віку до школи» (за участю педагогів та батьків ДНЗ № 3 і педагогів початкової ланки КЗ «Верхньодніпровська СЗШ № 2; І-ІІІст» круглий стіл «Пошуки шляхів оновлення та вдосконалення наступності дошкільної та початкової освіти КЗ «Верхньодніпровська СЗШ № 2; І-ІІІст» Обговорення програми «Впевнений старт» (за участю педагогів Верхньодніпровських ДНЗ № 1,3 і педагогів початкової ланки; визначено змістове наповнення роботи та очікуваних результатів в розвитку дитини 5 – го року життя відповідно до показників розвитку дитини 5 – и років за програмою «Впевнений старт».

Визначені напрями роботи творчої групи на літній період. Це корекція перспективного плану тематичних тижнів для дітей старшого дошкільного віку, схеми календарного плану за лініями розвитку дитини, розробка та надання методичних рекомендацій щодо планування освітньо – виховної роботи та корекції розвивального предметно – ігрового середовища відповідно до програми «Впевнений старт».

Зробивши перші кроки за «Впевненим стартом», педколектив дошкільного навчального закладу ДНЗ № 3 налаштований оптимістично. Програма є легкою у використанні в освітньому процесі і молодими, і досвідченими педагогами. Ми вважаємо, що конкретність цілей, завдань, пропедевтичні тенденції програми, можливість прояву творчих педагогічних підходів та креативу сприяють особистісному розвитку дитини старшого дошкільного віку, надають можливість якісної підготовки дошкільника до шкільного життя.

В 2010-2013 н.р. міська методична служба здійснювала керівництво роботою науково-методичної ради з питань оптимізації організаційно-методичної роботи з питань розвитку та модернізації дошкільної освіти 29 районних фахових об’єднань працівників дошкільної освіти, творча група завідуючих дошкільними навчальними закладами міста, творча група вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста сприяли удосконаленню змісту, форм і методів навчально-виховного процесу.

Для забезпечення належних умов досягнення оптимальних результатів освітнього процесу в 2012-2013 н.р. на базі навчальних закладів міста було проведено: • 29 засідань районних методичних об’єднань педагогів різних фахів;

 • 4 відкритих занять в рамках роботи Школи молодого вихователя,

 • 9 - в рамках роботи Школи вихователя-стажера,

 • 4 - в рамках роботи Школи молодого вихователя-методиста,

 • 4 - в рамках роботи Школи молодого музичного керівника,

 • 3 відкритих заходи в рамках проведення міського конкурсу «Вихователь року - 2013

Каталог: files -> 2013
2013 -> Уроки навчання грамоти методичний посібник м. Львів 2012 ббк
2013 -> Уроки природознавства
2013 -> Використання наочності у вигляді таблиць і схем на уроках правознавства – обов’язковий методичний елемент навчання предмету, зумовлений специфікою навчального матеріалу і психологічними особливостями сприйняття і запам’ятовування
2013 -> Розробка уроку на тему: мінерально-сировинні ресурси україни
2013 -> Основне протиріччя сучасної системи освіти-це протиріччя між швидким темпом нарощування знань у сучасному світі та обмеженнями можливостями їх засвоювання індивідом
2013 -> Педагогічні умови використання музичних ігор у виховній роботі з молодшими школярами
2013 -> Уроки природознавства з теми «Весна»
2013 -> Уроки природознавства, розділ «Моя країна Україна»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка