Пенсійне страхуванняСкачати 31,68 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації04.05.2019
Розмір31,68 Kb.
  1   2   3
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДВНЗ «КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВАДИМА ГЕТЬМАНА»

Кафедра страхування

Аналіз статей на тему: Пенсійне страхування.

Виконала:

Студентка 3 курсу

Фінансового факультету

Групи ФБ-303

Заіка Юлія Василівна

Перевірила:

Димніч Ольга Володимирівна

Київ-2018Аналіз статті № 1 «ПРАВО НА ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ: ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ, ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ»

У цій статті досліджуються ключові науково-теоретичні питання права на пенсійне забезпечення через призму сьогодення. Акцентовано увагу на особливостях цього права в умовах соціальної держави. Досліджено доктринальні підходи щодо розуміння цього права у теорії права соціального забезпечення. Проаналізовано сучасне законодавство. Зроблено висновки та пропозиції, визначено тенденції розвитку.

Метою цієї статті є науково-теоретичне дослідження сутності, ознак та тенденцій розвитку права на пенсійне забезпечення в умовах соціальної держави. Доречно підкреслити, що наукові праці які наведені в статті мають концептуальне значення для розуміння права на пенсійне забезпечення. Разом із тим, ураховуючи тенденції щодо розбудови України як соціальної та правової держави, необхідність посилення соціальних реформ, зазначена проблематика потребує переосмислення, новітнього розв’язання у науково-теоретичній та практичній площині.

У контексті забезпечення системних підходів до організації та проведення пенсійної реформи на особливу увагу заслуговує проблема вдосконалення права на пенсійне забезпечення як одного з найбільш фундаментальних соціальних прав. За своєю правовою суттю право на пенсійне забезпечення випливає зі змісту конституційного права на соціальний захист.

Право на пенсійне забезпечення ускладнене відсутністю системної законодавчої регламентації, оскільки базові закони з цих питань мають переважно суперечливий та неузгоджений характер. Крім того, в умовах сьогодення в Україні спостерігається тенденція до звуження права на пенсійне забезпечення, зокрема, через відміну окремих професійних (спеціальних) пенсій, обмеження прав працюючих пенсіонерів, запровадження оподаткування пенсій тощо. З позицій сьогодення удосконалення права на пенсійне забезпечення має розглядатися через призму пенсійної реформи та формування новітнього законодавства у цій царині. Тому цілком природно, що на розгляді у Верховній Раді перебувають законопроекти, які стосуються пенсійної реформи.

З правової точки зору, право на пенсійне забезпечення тісно пов’язане із правом на соціальний захист, покликане його розвивати та вдосконалювати.

Право на пенсійне забезпечення – це системний, комплексний вид права на соціальний захист особи, що включає можливість матеріальної підтримки особи за рахунок джерел пенсійного забезпечення, у разі досягнення встановленого законом віку, інвалідності, втрати годувальника, з інших визначених законом та договором обставин, на умовах та у порядку передбаченому чинним законодавством України. Основними ознаками права на пенсійне забезпечення є наступні: основоположний вид права на соціальний захист; передбачає матеріальне забезпечення особи разі досягнення встановленого законом віку, інвалідності, втрати годувальника, з інших визначених законом та на підставі договору; матеріальне забезпечення у вигляді пенсії провадиться у системі державного, недержавного та професійного пенсійного забезпечення, пенсійного страхування; гарантується за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших спеціальних джерел; включає специфічні механізми щодо реалізації, гарантування та правової охорони; передбачає специфічний об’єкт – пенсія; передбачає специфічний суб’єктний склад: правомочні та уповноважені особи; включає рівень матеріального забезпечення, як правило, на рівні не нижче прожиткового мінімуму; максимальний рівень пенсійного забезпечення, як правило, не перевищує десять прожиткових мінімуму для непрацездатних осіб; підлягає специфічному правовому захисту відповідно до закону.

Отже, в статті було наведено новації, які складно назвати системною пенсійною реформою, оскільки пропоновані кроки мають ситуативний характер та не сприятимуть якісного поліпшення рівня пенсійного забезпечення.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка