Педагогічні умови розвитку пізнавальної мотивації на заняттях з інформатики у зп(ПТ)О засобами дидактичних ігорСкачати 84,68 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації01.06.2019
Розмір84,68 Kb.
  1   2   3   4

1.3 Педагогічні умови розвитку пізнавальної мотивації на заняттях з інформатики у ЗП(ПТ)О засобами дидактичних ігор


Перш ніж розглянути педагогічні умови розвитку пізнавальної мотивації, з'ясуємо значення таких понять, як «умова» та «педагогічна умова».

У тлумачному словнику зазначається, що «умова – це необхідна обставина, яка робить можливим здійснення, створення, утворення чого-небудь або сприяє чомусь» [80, с. 632]. До умов зазвичай відносять зовнішні і (або) внутрішні обставини, те, від чого що-небудь, залежить.

У філософському розумінні умови визначають зовнішні обставини, які детермінують виникнення певного явища, результату цілеспрямованої діяльності [81]. Отже, без наявності таких обставин бажане явище виникнути не може.

Оскільки ми розкриваємо зміст поняття «педагогічні умови», то логічним є твердження, що мова йде про обставини, пов’язані з організацією навчально-виховного процесу у вищому навчальному закладі, з тим зовнішнім навчально-виховним середовищем, у якому відбувається пізнавальна, навчальна, науководослідницька і виховна діяльність учнів, спрямована на формування в них насамперед професійних знань, умінь і навичок, розвиток їх світоглядної культури, професійної компетентності тощо [82].

Аналіз наукових джерел свідчить про те, що педагогічними умовами прийнято вважати зовнішні обставини, які забезпечують функціонування та розвиток процесу, що вимагає певного упорядкування – організації. Організація розуміється як процес досягнення визначеності в зовнішніх і внутрішніх відносинах систем, необхідної для забезпечення стійкості систем у змінному середовищі проживання [83].

Отже, педагогічні умови ми визначаємо як особливості організації навчально-виховного процесу у вищому навчальному закладі, що детермінують результати виховання, освіти та розвитку особистості учня, об’єктивно забезпечують можливість їх досягнення.

Проаналізувавши літературу і дослідивши понятійний апарат, на основі досліджень (Н. Волкової, А. Бондаренко, Н. Компанець та ін.) ми виділили такі педагогічгі умови розвитку пізнавальної мотивації як:

1) створення позитивного ставлення до навчання, емоційної налаштованості та сприятливої атмосфери;

2) застосування дидактичних ігор різних типів;

3) ігрова діяльність повинна мати особистісно-зорієнтований характер.

Тож розглянемо їх детальніше.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка