Педагогічні інновації у фаховій освіті : зб наук праць / [ред кол. М. І. Кляп (відповід ред.), С. Г. Борзенко, є. А. Іванченко та ін.]. Ужгород, 2012. Вип. С. 36-41Сторінка1/4
Дата конвертації19.08.2019
Розмір96,5 Kb.
  1   2   3   4
Джулай Л. До питання формування змісту медичної підготовки молодших медичних сестер. Педагогічні інновації у фаховій освіті : зб. наук. праць / [ред. кол. : М. І. Кляп (відповід. ред.), С. Г.Борзенко, є. А. Іванченко та ін.]. Ужгород, 2012. Вип. 3. С. 36–41.

УДК 377.
XX століття ознаменувалося змінами в суспільстві – з’явилися специфічні медичні та соціальні проблеми, пов’язані із здовженням тривалості життя та нерідко пов’язаним з цим зростанням частки населення із хронічними, невиліковними захворюваннями, вродженою патологією, немічних осіб і людей похилого та старечого віку. Все це ставить перед охороною здоров’я країни завдання щодо удосконалення надання медичної допомоги та покращання якості життя людей з особливими потребами. Спрямованість у цих випадках медичної допомоги на виходжування, а не повне одужання, обумовлює домінування догляду в лікуванні таких пацієнтів. Цей вид допомоги є найбільш економним, а його багатоаспектність потребує розмежування функціональних обов’язків медич­них сестер різних рівнів підготовки.

Потреба в сестринській допомозі зростає, і тут є важливими як кількісні, так і якісні показники. За останні роки кількість молодшого медичного персо­налу зменши­лась майже на чверть. В результаті цих тенденцій кваліфіковані медсестри, переби­раю­чи на себе «технічну роботу, що, часто, не потребує відповідної професійної підго­товки» [10] та не пов’язана з професією, завдають шкоди своїй професійній діяльності. Звільнення кваліфікова­ного персоналу від різноманітних форм фізичної праці, делегування технічних елементів догляду працівникам допоміжної ланки – молодшим медичним сестрам з догляду за хворими – сприяє ефективній медсестринській діяльності.

У цьому контексті стає зрозумілим необхідність перегляду сутності діяльності молодших медичних сестер, оновлення змісту освіти цих працівників. Перспективні напрями розв’язання цих проблем визначено Законами України «Про освіту» (1996 р.), «Про професійно-технічну освіту» (1998 р.), Націо­наль­ною доктриною розвитку освіти в Україні (2002 р.), Концепцією розвитку професійно-технічної освіти в Україні (2004 р.), концепцією стратегії ВООЗ «Досягнення здоров’я для всіх», Програма ВООЗ «Здоров’я для всіх у XXI столітті», Указами Президента України «Про за­твердження програми «Здоров’я літніх людей»» (1997 р.), «Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню» (2000 р.), Програмою реформування медсестринства в Україні на 2005–2010 роки тощо.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка