П. Г. Лузан кандидат педагогічних наук, доцентСторінка1/33
Дата конвертації13.10.2019
Розмір0,68 Mb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   33

Кабінет Міністрів України

Національний аграрний університет

ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ НАСТАВНИКОМ АКАДЕМІЧНОЇ ГРУПИ В АГРАРНОМУ ВНЗ ІЗ ФОРМУВАННЯ ЛІДЕРСЬКИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ

Методичні рекомендаціїКиїв-2008

Організація виховної роботи наставником академічної групи в аграрному ВНЗ із формування лідерських якостей студентів. Методичні рекомендації / Укладач: Р.В.Сопівник. – Київ: «ЦП «Компринт», 2008. – 56 с.

Рецензенти: доктор педагогічних наук, професор П.Г.Лузан

кандидат педагогічних наук, доцент Л.М.Маценко

Рекомендовано до друку Вченою Радою Природничо-гуманітарного ННІ Національного аграрного університету (протокол №3 від 20.11.2008р.)

Методичні рекомендації містять: матеріали, що розкривають сутність понять «лідер» та «лідерство» у контексті потреб агропромислового комплексу; інформацію про еволюцію ідей відбору лідерських якостей студентів – майбутніх фахівців АПК; обґрунтування ролі та функцій наставника академічної групи як головного суб’єкта виховання лідерських якостей студентів; методики діагностики та виховання лідерських якостей студентів.

Адресовані науково-педагогічним працівникам та наставникам академічних груп аграрних ВНЗ

ЗМІСТ

Вступ


4

1.

Сутність понять «лідер» та «лідерство» у контексті потреб агропромислового комплексу


5-12

2.

Еволюція ідей відбору лідерських якостей

12-17

3.

Наставник академічної групи як основний суб’єкт виховання лідерських якостей студентів


17-22

4.

Методики діагностики лідерських якостей студентів


22-29

5.

Форми виховання лідерських якостей майбутніх фахівців агропромислової галузі


29-34

6.

Методи формування лідерських якостей студентів аграрних ВНЗ


34-40

7.

Тренінгові вправи та рольові ігри з розвитку лідерських якостей майбутніх фахівців АПК


40-53
Рекомендована література


53-56

ВСТУП


На сьогодні агропромисловий комплекс України переживає період становлення в нових реаліях багатоукладної ринкової економіки, відкритого громадянського суспільства. У радянський час культивувались командно-адміністративні методи управління сільським господарством. Тому для різних галузей економіки готувались управлінські кадри із визначеними якостями, які притаманні сучасним менеджерам. Лідер, як відомо, це вищий рівень управлінської майстерності. У ланцюгу послідовних керівних дій «плануй – організовуй – контролюй – координуй і мотивуй» менеджеру властиво забезпечувати перших три операції. Лідери є особами здатними вести за собою людей, діяти творчо, приймати нестандартні рішення, скеровувати зусилля багатьох на досягнення спільної мети, надихати послідовників на добровільну самовіддачу в інтересах справи тобто забезпечувати координацію і мотивацію.

Агропромисловий комплекс не позбавлений проблем, які під силу вирішувати лідерам. Тривале, інтенсивне техногенне навантаження на навколишнє середовище викликало докорінні зміни клімату, що супроводжується глобальним потеплінням, засухами, природними катаклізмами (буревії, град, повені) відхиленнями від погодних норм, характерних для визначених пір року. Як наслідок, погіршується врожайність сільськогосподарських культур. Забруднення атмосфери призводить до порушення балансу біогеоценозів та збільшення популяції шкідників і паразитів, хвороботворних вірусів і бактерій, що позначається на продуктивності рослинницької і тваринницької галузі, з тенденцією до посилення продовольчої кризи. В масштабах планети ця проблема поглиблюється стрімким ростом народонаселення в окремих регіонах. Сьогодні на планеті Земля проживає близько 7 мільярдів людей, з них майже 1 мільярд голодують. Їх забезпечення продуктами харчування можна вирішити застосовуючи сучасні технології, що передбачають використання агрохімікатів та генетично модифікованих організмів. Все це завдає шкоди природі та здоров’ю людини. У світлі такої реальності все більшої ваги набуватиме впровадження системи контролю за якістю продуктів харчування. Вирішення питань безпечного виробництва сільськогосподарської продукції, сталого розвитку АПК, чекають своїх лідерів із високим рівнем професійності, екологічної культури, розвиненими організаційними здібностями, інтуїцією, моральними і комунікативними якостями, творчістю, практичним мисленням, господарністю, здатністю передбачати мінливі природні фактори, турботливо відноситись до сільських територій.

Каталог: sites -> default -> files
files -> Пояснювальна записка Вступне випробування з соціальної роботи до магістратури зі спеціальності «023 Соціальна робота»
files -> Секція права та психології
files -> Рущенко І. П. Соціологія: курс лекцій. Харків: Ун-т внутр справ. 1996 а 0с.,-, ї.;'
files -> Актуальні проблеми соціології, психології, педагогіки. Вип
files -> Академія праці і соціальних відносин
files -> Академія праці і соціальних відносин
files -> Робочу програму по фізиці і пояснювальній записці до неї підготували члени науково-методичної ради по фізиці Міністерства вищої і середньої фахової освіти срср, професор доктор В
files -> Загальна характеристика роботи
files -> Академія праці і соціальних відносин


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   33


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка