Основні завдання проекту. В україні на початку 80-х років хх ст набули розвитку навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад – школа»Скачати 246,04 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації14.04.2020
Розмір246,04 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Проектування розвитку освітнього середовища в навчально-виховному комплексі: дошкільний навчальний заклад-загальноосвітній навчальний заклад

  1. Основні завдання проекту.

В Україні на початку 80-х років ХХ ст. набули розвитку навчально-виховні комплекси «дошкільний навчальний заклад – школа» (на базі дитячого садка) та «школа – дитячий садок» (на базі школи). Вони були започатковані з метою задоволення потреб населення в освітніх послугах, раціонального використання приміщень, а також можливості навчання дітей як дошкільного, так і молодшого шкільного віку в єдиному освітньому просторі.

Реформування системи початкової освіти, визнання обов’язковості дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку вимагають трансформації старих та пошуку нових підходів до розв’язання комплексних завдань, одним з яких є забезпечення наступності у створенні предметно-розвивального середовища між дошкільною та початковою ланками освіти.

Предметно-розвивальне середовище в дошкільному та шкільному відділеннях має створюватися так, щоб забезпечити виконання завдань, поставлених перед педагогами дошкільної та початкової галузі освіти, зокрема таких:

- взаємодія колективів шкільного та дошкільного відділень закладу,

- взаємодія вихованців та учнів,

- взаємодія педагогів та батьків.

Освітній процес як у дошкільному, так і в шкільному відділеннях має будуватися на глибоких знаннях вихователів і вчителів вікових психофізіологічних особливостей дітей. Завдяки правильній організації педагогічної діяльності, оптимально влаштованого предметно-розвивального середовища педагоги формують у дітей не лише потребу в навчанні, а й забезпечують повноцінний розвиток особистісних новоутворень кожного вихованця, учня.

  1. Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка