Організованої об’єднаноїСторінка1/19
Дата конвертації03.04.2019
Розмір0,6 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
Суми-2012


ВСТУП
У демократичному суспільстві молодіжна політика реалізується через молодіжний рух, який пронизує політичну систему на всіх рівнях: всеукраїнському, регіональному, місцевому.

Дослідження свідчать про те, що молодіжне середовище – це не просто соціальне явище, воно, як мінімум, складається з організованої об’єднаної та неформально самоорганізованої молоді, “молодіжної субкультури”, які взаємно доповнюються.

На думку юнологів громадська структура молодіжного руху складається з таких громадських об’єднань:  • серцевиною молодіжного руху є молодіжні громадські організації (союзи, спілки, асоціації, рухи);

  • громадські молодіжні та дитячі фонди;

  • аматорські клуби за інтересами;

  • молодіжні об’єднання, які не мають чітко вираженої структури та програмних документів (“неформали”);

  • молодіжні секції, філії, “крила” при дорослих громадських організаціях;

  • релігійні молодіжні об’єднання;

  • студентські об’єднання (профспілкові організації студентів, органи студентського самоврядування, фахові студентські об’єднання за інтерасами та інш.)

Державна молодіжна політика України проголошена пріоритетним напрямом діяльності держави. Сьогодні підтримка державою молодіжних організацій здійснюється як матеріально, так і організаційно, що виявляється у наступному:

 • звільненні молодіжних організацій, створюваних ними підприємств, установ від оподаткування;

 • безоплатній передачі молодіжним організаціям будинків, споруджень, матеріальної бази, необхідної для роботи з молоддю;

 • звільненні молодіжних організацій від внесення плати за користування землею (місце розташування молодіжних спортивних та інших об’єктів дозвілля);

 • надання молодіжним організаціям на вигідних умовах різних видів кредитів і субсидій;

 • створенні сприятливих умов для здіснення обміну, співробітництва з молодіжними організаціями інших країн і територій.

Молодіжний рух в Україні координує Український національний комітет молодіжних організацій, який є незалежною неурядовою організацією і має статут Всеукраїнської спілки молодіжних та дитячих громадських організацій.

Згідно з Законом України “Про молодіжні та дитячі громадські організації” молодіжні громадські організації – це об’єднання громадян віком від 14 до 28 років, метою яких є здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист своїх законних соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів, а дитячими – є об’єднання громадян віком від 6 до 18 років, що ставлять за мету здійснення діяльності, спрямованої на реалізацію та захист своїх прав і свобод, творчих здібностей, задоволення власних інтересів, які не суперечать законодавству, та соціальне становлення як повноцінних членів суспільства.

Засновниками молодіжних та дитячих громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах і які досягли 15-річного віку.

Засновниками ж спілок молодіжних та дитячих організацій є молодіжні та дитячі організації.

У даному посібнику приведені структури молодіжного руху в Україні, які займаються формуванням та реалізацією молодіжної політики на Всеукраїнському та місцевому (Сумська область) рівні.

Оскільки молодіжний рух в Україні знаходиться в постійному русі, посібник не дає повний огляд всіх громадських молодіжних та дитячих структур, а лише інформує про тих, які найактивніше заявили про себе.

Інформація надана станом на 01.01.2012 року.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка