Організація ефективних форм та методів роботи в позаурочний часСкачати 164,62 Kb.
Сторінка1/18
Дата конвертації08.04.2019
Розмір164,62 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


ОРГАНІЗАЦІЯ ЕФЕКТИВНИХ ФОРМ ТА МЕТОДІВ РОБОТИ В ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС.
«Мистецтво виховання має ту особливість, що майже всім воно здається справою знайомою й зрозумілою, а декому навіть справою легкою. І тим зрозумілішим і легшим здається воно, чим менше людина з ним обізнана теоретично чи практично».

К.Д.Ушинський

Сутність, завдання і зміст позаурочної діяльності

У педагогічній науці на позначення частини роботи, яку учитель проводить з учнями у вільний від навчання час, використовують такі поняття: «позаурочна», «позакласна», «позанавчальна», «позашкільна». Усі ці терміни об’єднані між собою спільністю завдань, практично ідентичними заходами, формами організації та методами виховних впливів.

Сучасне визначення понять «позаурочна та позакласна навчально-виховна робота» знаходимо у Г.Пустовіта, який трактує їх так: «Позакласна освітньо-виховна робота – процес, що організовується педагогічним колективом школи у вільний від навчання час, в умовах, які є комфортними для школярів, і спрямовується на задоволення різноманітних пізнавальних інтересів та освітніх запитів дітей.»

Позаурочною навчально-виховною роботою є діяльність групи чи окремих педагогів школи, ліцею, гімназії, спрямована на створення у вільний від навчання час комфортних умов для розвитку творчих здібностей та реалізації духовного потенціалу особистості, забезпечення освітніх запитів учнів певного класу чи групи, об’єднаних спільними інтересами».

У законі України «Про освіту» йдеться про позашкільне виховання як невід'ємну частину системи освіти й спрямовується воно на розвиток здібностей і талантів учнівської молоді, задоволення її інтересів і духовних запитів.

Сутність позаурочної освіти та виховання як складової частини системи освіти України визначають специфічні умови її функціонування, а саме: диференційованість, динамічність, гнучкість, мобільність варіативність, доступність тощо.

При цьому до позаурочної виховної роботи у старшій школі висувають такі вимоги: • плановість,

 • науковість,

 • зв’язок з життям,

 • педагогічна доцільність,

 • єдність з навчальною діяльністю,

 • реалізація принципу добровільності,

 • систематичність і послідовність в організації позанавчальної розвивальної діяльності учнів,

 • доступність, зв’язок із сім’єю,

 • результативність та корисність.

Позаурочна робота - складова частина навчально-виховного процесу в школі, одна з форм організації вільного часу учнів. А. С. Макаренко, С. Т. Шацький, В. М. Сорока-Росинський та інші педагоги розглядали позаурочну роботу як невід'ємну частину виховання особистості, засновану на принципах

добровільності, активності і самостійності.

Позаурочна робота передбачає самостійний вибір і використання її суб'єктами доступних для сприйняття різноманітних форм і методів роботи.Аналіз нормативної, наукової, практичної і методичної літератури дає змогу зробити висновок, що

основними напрямами позаурочної і позашкільної виховної роботи можуть бути:

 • соціокультурний,

 • художньо естетичний,

 • дослідницько-експериментальний,

 • науково-технічний,

 • еколого природничий,

 • туристсько-краєзнавчий,

 • фізкультурно-оздоровчий,

 • військово патріотичний,

 • дозвіллєво-розважальний.Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Прояви девіантної поведінки у підлітків та молоді
downloadcenter -> Назва кафедри
downloadcenter -> Наказ №329 від 13 квітня 2011 року Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р за №566/19304 Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців)
downloadcenter -> Наказ №1222 Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти
downloadcenter -> Тема. Культурні цінності родини і їх значення для життя дитини. (1 слайд)
downloadcenter -> Підбір і використання іграшок для дітей дошкільного віку у дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Програм а гуртка виготовлення сувенірів
downloadcenter -> Розвиток пізнавальної активності і самостійності учнів на уроках початкових класів
downloadcenter -> Наказ №33 Про підсумки вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з біології у 7-11 класах та з екології у 11 класі Гришівської зош і-ііі ступенів у 2013/2014 навчальному році


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   18


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка