Опис власного педагогічного досвіду з реалізації проблеми «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках трудового навчання»Скачати 302,99 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації27.12.2018
Розмір302,99 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4

Опис власного педагогічного досвіду

з реалізації проблеми

«Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках трудового навчання»


учителя трудового навчання

Любимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Нововоронцовського району

Херсонської області

Коцура Василя Михайловича
Повноцінними є тільки ті знання, які

дитина здобула власною активністю

Йоганн Песталоцці

Активізація пізнавальної діяльності учнів

на уроках трудового навчання
Обґрунтування актуальності досвіду, його практичне значення. Україна є частиною світового інформаційного простору, який змінюється швидше, ніж дитина встигає закінчити школу. В умовах мінливого сьогодення перед школою постає складне завдання, яке полягає у «…створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, вихованні покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну незалежну демократичну соціальну та правову державу, як невід'ємну складову європейської та світової спільноти» (Національна доктрина розвитку освіти).

Трудове навчання – загальноосвітній предмет, який становить основу предметного наповнення освітньої галузі «Технологія». Головна мета трудового навчання – формування технологічно грамотної особистості, підготовленої для життя і активної трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного інформаційного суспільства. Отже, учитель трудового навчання зобов’язаний не просто забезпечити базовий рівень знань, а й сформувати важливі життєві компетентності, які відповідають потребам сучасного суспільства.

У нашому сьогоденні панує думка, що уроки технологічного профілю займають незначне місце в житті школяра. Насправді ця думка є хибною. Саме уроки трудового навчання є підсумком усього навчального процесу. Саме на цих уроках учень, спираючись на свій життєвий досвід, міжпредметні зв’язки, виконуючи ту чи іншу роботу, має широкі можливості самоствердитись, самовиразитись, розвивати свій інтелект та творчі здібності, одержати підтримку своїх товаришів, усвідомити свою суспільну значущість і через систему ціннісних ставлень набути первинного досвіду взаємодії з соціумом.

Досягнення цієї мети забезпечується змістом трудового навчання, який розроблено відповідно до Державних стандартів освітньої галузі «Технологія».

Ставлення учнів до навчання характеризується їх активністю та самостійністю. Пізнавальна активність і самостійність невід'ємні один від одного: більш активні школярі – більш самостійні; недостатня власна активність учня ставить його в залежність від інших і позбавляє самостійності. Тому, щоб досягти поставленої мети, необхідно спонукати учнів до постійної навчально-пізнавальної діяльності, учити долати пасивність та застій у розумовій сфері. Таке управління активністю учнів називають активізацією. З вище зазначеного можна зробити такі висновки: науково-методична проблема «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках трудового навчання» актуальна і має практичне спрямування.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка