Опис системи роботи вчителя історії Золочівської гімназії №1 Духан Наталії Олександрівни за темою: «Впровадження методу проектів в систему роботи вчителя історії»Скачати 91,26 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/5
Дата конвертації05.08.2020
Розмір91,26 Kb.
  1   2   3   4   5


Золочівська гімназія №1 Золочівської районної державної
адміністрації Харківської областіОпис системи роботи
вчителя історії Золочівської гімназії №1
Духан Наталії Олександрівни
за темою: «Впровадження методу проектів в
систему роботи вчителя історії»


Золочів 2015


Не відбути навчання, а прожити його, щоб навчання ввійшло в життя, щоб воно мало життєвий смисл для учня.
А.Н. Леонтьєв
Одним із найважливіших завдань освіти є виховання нового громадянина, національно свідомої, соціально активної, професійно компетентної особистості. На цьому наголошується в нормативних документах. Із погляду на це, дуже важливо, щоб підростаюче покоління було орієнтоване на соціалізацію.
Натомість ми бачимо, що останнім часом інтерес школяра до навчання стрімко падає, і кожен наступний рік несе істотне зменшення цього інтересу.
В чому ж проблема? Можливо школа стала менш цікавою, або вчителі менш цікаво викладають свої предмети, або діти перевантажені шкільною програмою? На мою думку все це є і можна додати ще сотню вагомих причин. У формуванні особистості потрібна взаємодія вчителів, батьків, учнів та суспільства. Натомість більшість батьків зайняті вирішенням побутових справ, а про суспільство годі й говорити. Тому, долати проблеми підлітків мають як правило вчителі. Виникає так зване «шкільне опікунство».
Як тільки ми починаємо нав’язувати визначені межі й жорсткі правила, вони починають протестувати. Ми звикли дивитись на проблему з точки зору поведінки, при цьому ми випускаємо дещо дуже важливе. Правильно було б розглядати проблему з точки зору інтересів дітей…
У своїй роботі я поставила чітке завдання - не втратити інтерес учнів до свого предмету, а навпаки підвищити пізнавальну діяльність школярів, хоча в сучасному світі це нелегко. Серед багатьох методів роботи, які стимулюють інтерес учнів до нових знань, сприяють розвитку дитини через розв’язання проблем і застосування їх у конкретній діяльності, використовую метод проектів, який вперше був описаний американським вченим Кільпатриком.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка