Опис досвідуСкачати 30,84 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації08.04.2019
Розмір30,84 Kb.
ТипУрок
  1   2Опис досвіду

Вчителя образотворчого мистецтва та трудового навчання

Лазурненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Сімченко Сніжани Сергіївни

Тема: «Нестандартні та інтерактивні форми роботи на уроках образотворчого мистецтва»

Одним із найважливіших завдань сучасної школи є формування творчої, мислячої особистості. В наш час все більше уваги приділяється питанням творчого розвитку дітей, де головним завданням виступає розвиток їх творчих здібностей засобами мистецтва, зокрема образотворчого.

Образотворче мистецтво — один із різновидів творчо-естетичної діяльності людини. Художня творчість — це процес духовно-практичного втілення художньої ідеї у чуттєво сприймані художні образи. Загальна її спрямованість — досягнення максимальної відповідності між творчим задумом і його адекватним утіленням у мові мистецтва. Тобто, це процес об'єктивації у матеріалі мистецтва образів, що склалися в уяві, набули виразної життєвої повноти та внутрішньої необхідності у межах твору як цілісності художньої ідеї та її образного життя. Образотворче мистецтво є мовою серця, найніжніших почуттів, світу емоцій людини.

Тому своїм проблемним питанням я обрала “Нестандартні та інтерактивні форми роботи на уроках образотворчого мистецтва».

Розвивати творчість – означає виховувати у дітей інтерес до знань, виявляти їх нахили, самостійність у навчанні. Учень добре вчиться лише тоді, коли він переживає успіх, хоча б невеликий.

Тому головним завданням вчителя, я вважаю, пробудити чи розвинути в дитині творчість, допомогти учневі знайти себе в житті, за словами Ф.М.Достоєвського: «відкрити в собі людину».

Своїм педагогічним кредо я обрала: “Кожна дитина має талант, потрібно тільки його розкрити”

У розв’язані задач творчого розвитку учнів велику користь приносять сучасні технічні засоби і новітні технології такі, наприклад, як комп’ютер і засоби мультимедіа. Впровадження технічних засобів в освітню сферу стало особливо актуальним у наші дні.

Керуючись навчальною програмою предметів художньо – естетичного циклу, я бачу можливість динамічного розвитку навчального процессу

шляхом використання інтерактивних методів навчання та нестандартних форм роботи на уроці.

Вважаю використання ІКТ у сучасній освіті одним із необхідних засобів професійної діяльності вчителя.

На уроках образотворчого мистецтва я застосовую сучасні інформаційні технології: мультимедійні навчальні посібники з образотворчого мистецтва, конструктор уроку (5-7кл), презентації, документальні фільми, ресурси глобальної мережі Інтернет.

Застосування ІКТ на уроках образотворчого мистецтва сприяє всебічному і гармонійному розвитку особистості дитини, насамперед розвитку її творчих здібностей та дозволяє : • підвищувати продуктивність уроку;

 • підвищувати якість рівня використання наочності на уроці;

 • об’єктивно та своєчасно проводити контроль та підведення підсумків ;

 • дозволяє залучити учнів до створення творчих робіт ;

 • підвищувати бажання самостійного пошуку інформації з найрізноманітніших джерел;

 • розвивати самостійне мислення.

Застосування комп’ютерних технологій дозволило мені зробити уроки більш цікавими, якісними, яскравими, візуальними, творчими, адже комп’ютер перестає бути джерелом інформації, а стає організатором навчально - пізнавальної діяльності школярів.

Працюючи над розвитком творчих здібностей учнів, на уроках образотворчого мистецтва використовую різні методи, що є актуальними в системі мистецької освіти: метод розповіді та бесіди, метод наочності, ігровий метод, метод порівняння і зіставлення, метод узагальнення, метод «зруйнування», метод «емоційного заряду» та ін.

У своїй роботі застосовую різні форми навчання: індивідуальну роботу, роботу в групах, колективну роботу, роботу в парах та ін.

Працюючи за інноваційними технологіями особливу увагу намагаюсь приділяти інтерактивному навчанню. Використовую інтерактивні методи навчання: «Мікрофон», «Ланцюжок», «Коло», «Аукціон», «Мозковий штурм», «Гронування», «Чистий аркуш», «Дерево знань», «Асоціативний кущ»,

«Гронування», «Навчаючи – вчуся». На уроці називаю тему дискусії і запрошую учнів взяти участь в її обговоренні шляхом “мозкового штурму”. Я намагаюся уникати “відкритих” питань, на які можна однозначно відповісти “так” чи “ні”, ставлю запитання закриті, які починаються з “як”, “чому”, заохочую учнів висловлювати свої ідеї, почуття.У своїй педагогічній діяльності застоcовую активні форми навчання, які реалізую шляхом:

- проведення нестандартних уроків;

- вирішення проблемних ситуацій;

- міжпредметних зв’язків на уроках;

- предметних тижнів.

Щоб розвивати творчі здібності учнів, поступово та систематично включати їх у самостійну пізнавальну діяльність та забезпечити співпрацю між учнями і вчителем, я використовую у своїй практиці нестандартні уроки: • урок – вікторина;

 • урок – виставка;

 • урок – інтерв’ю;

 • урок – конкурс;

 • урок – дискусія;

 • урок – захист творчих робіт;

 • урок – подорож ;

 • урок – КВК.

Уроки образотворчого мистецтва проведені нетрадиційно, стимулюють творчість учителя й учнів, створюють сприятливі умови для спільної співпраці.

Сповнені яскравих вражень, невимушеного спілкування, демократичні за своєю суттю, такі уроки допомагають зацікавити учнів мистецтвом, внести певні емоції в міжособистісні стосунки в класі.

Нестандартна типологія уроків допомагає створити позитивну мотивацію навчальної діяльності, що є надзвичайно важливою складовою в роботі зі школярами.

Зміст уроку образотворчого мистецтва починається з виникнення своєрідного задуму, постановки мети, пошуку нестандартних способів реалізації уроку.

На початку кожного уроку я ставлю перед учнями проблемне питання, яке ми спільно вирішуємо. Такий підхід впливає на процес розвитку творчих здібностей дітей. На уроках завжди прагну установити міжпредметні та міжмистецькі зв’язки, що допомагають сформувати в учнів цілісну систему знань про мистецтво:

- літературні твори (прислів’я, приказки, заклички, вірші, загадки, сюжети літературних творів, біографічні відомості з життя поетів, музикантів, художників);

- твори образотворчого мистецтва (ілюстрації живопису);

- матеріали про побут і звичаї народу;

- географічні відомості про фольклорні регіони України, країни світу;

- історичні факти, відображені у художньому та інших видах мистецтва, історію створення творів мистецтва, історію виникнення мистецьких епох.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка