Обґрунтування невідповідності Порядку вимогам законодавстваСкачати 110,5 Kb.
Сторінка1/14
Дата конвертації04.04.2020
Розмір110,5 Kb.
ТипОбґрунтування
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Додаток
Обґрунтування невідповідності Порядку вимогам законодавства
І. У пункті 1.1 Порядку надання операторами, провайдерами телекомунікацій звітності та інформації (далі - Порядок) зазначено, що цей Порядок розроблено зокрема відповідно до … «Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. При розробці проекту Порядку враховані директивні та рекомендаційні документи Європейського Союзу в частині, що не суперечить законодавству України».

Діючі сьогодні норми та положення про надання звітності операторами, провайдерами телекомунікацій розроблені на підставі чинного Закону України «Про телекомунікації» (далі - Закон), який на сьогодні є основним законодавчим актом, що визначає правову основу діяльності у сфері телекомунікацій.

Частиною першою статті 4 Закону визначено, що законодавство України про телекомунікації складається з Конституції України, цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини в цій сфері.

Відповідно до статті 9 Конституції України, частиною національного законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 847-р затверджено план заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014—2017 роки (далі — план заходів).

Планом заходів передбачено розробку замість Закону нового базового закону про електронні комунікації на підставі якого і повинно розроблятися нові підходи до звітування з урахуванням вимог директивних та рекомендаційних документів Європейського Союзу.

З огляду на вищевикладене, Порядок повинен насамперед відповідати та засновуватися на вимогах Закону, а не документів ЄС, які не є складовою законодавства України і не в повній мірі узгоджуються з чинним вітчизняним законодавством у сфері телекомунікацій, насамперед з Законом.

При цьому доцільно звернути увагу, що статтею 51 Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством (Європейським Союзом) і їх державами-членами передбачено, що Україна докладатиме зусиль з метою забезпечення поступової сумісності свого законодавства із законодавством Співтовариства, але не визначає, якого ступеню наближення слід досягти.
Каталог: docs


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка