Новая брошюраСкачати 128,78 Kb.
Сторінка1/23
Дата конвертації06.04.2019
Розмір128,78 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23Управління освіти і науки виконкому

Новоград-Волинської міської радиІнформаційно-методичний центрТехнологія роботи класного

керівника з батьками учнів

м. Новоград-Волинський

2006 р.
Збірка містить опис технології роботи з батьками, різноманітні форми, методи та поради, покликані налагодити тісну співпрацю класного керівника з батьками учнів.

Укладачі: В.К.Лінчук, методист ІМЦ

С.В.Філанчук , психолог ІМЦ

Рекомендована для молодих класних керівників та класоводів


© ІМЦ управління освіти і науки м. Новограда-Волинського,

вул.. Пушкіна . 44

т. 5-20-69Зміст


  1. Вступ. 6-7

  2. Перші кроки класного керівника – вивчення

сім’ї учня. 8-11

  1. Форми і методи роботи з батьками. 11-15

  2. Важковиховувані учні. Чиї вони? 15-18

  3. Зміст окремих форм і методів роботи

класного керівника з батьками учнів 19-21

  1. Поради молодим класним керівникам. 21-24

  2. Мозаїка порад «бувалих» класних керівників…25


Вступ.
Бути класним керівником – велика відповідальність. Це розуміють як досвідчені, так і молоді класні керівники і класоводи, адже саме їм довіряють душі вихованців.

Від творчого потенціалу класного керівника, характеру його діяльності залежатиме результативність виховної діяльності навчального закладу загалом. Класний керівник має провідне становище в галузі спілкування вихованців із педагогами, саме він забезпечує розвиток індивідуальності дитини в класі, протидіє нівелюванню особистості у ньому.

Чи легко бути класним керівником? Відповідь на це питання знають ті, хто не один рік віддає своє серце дітям, вкладає в них душу, проводить у школі практично весь свій час. Так, бути класним керівником нелегко, а бути гарним класним керівником ще важче…

Які тільки завдання не доводиться вирішувати, які тільки проблеми не виникають інколи! Але, думаю, ви погодитесь з тим, що однією із найбільш складних проблем є проблема налагодження співпраці з батьками учнів.

У батьків відносини зі школою часто бувають складні. За десять - одинадцять років багато з них так і не мо­жуть переступити через страх відвідування батьківських зборів, «індивідуальної консультації», на яку періодично запрошують вчителі... Але всі батьки розуміють - роздільність зі школою тягне за собою непривабливі наслідки для обох сторін, не говорячи про дитину, яка є яблуком розбрату цих двох соціальних інститутів - школи та сім'ї.

Школа не завжди може задовольнити всі запити батьків. Зрозуміло також, що умови в ній залиша­ють бажати кращого, а рівень оплати праці, що існує зараз у системі освіти, не дозволяє батькам наполягати на багатьох своїх вимогах. І все ж. Якщо подивитися на ситуацію інакше: що залежить від нас, вчителів? Які саме форми взаємодії з батьками є найбільш ефективними?

Тут варто прислухатися до порад та перейняти досвід досвідчених колег… Він такий потрібний молодим класним керівникам!
В методичному посібнику «Технології роботи класного керівника з батьками учнів» ми намагалися зібрати практичний матеріал, який допоможе молодим класним керівникам та класоводам виробити свій власний стиль взаємовідносин з батьками учнів і при цьому уникнути прикрих помилок, які можуть назавжди розділити прірвою два світи, такі необхідні нашим дітям – сім'я та школа.

С.В.Філанчук,

психолог, методист

з виховної роботи ІМЦ


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка