Назва: алгоритмізація і програмуванняСторінка1/6
Дата конвертації10.04.2019
Розмір64 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6
Назва: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ


  1. Ідентифікація
Шифр: 1.02ННД.10

Характеристика навчального курсу

Кількість кредитів відповідних ECTS: 5

Модулів: 3

Змістовних модулів: 3

Загальна кількість годин: 150 год.

Тижневих годин: І семестр – 2,8 год.

Нормативна

Курс: ІІ


Семестр: ІІІ, ІV

Лекції: 18

Практичні заняття: 32

Самостійна робота: 100Вид контролю: екзамен


Мета курсу: розкрити сутність процесу навчання української мови в початковій школі відповідно до державних стандартів; висвітлити сучасні наукові концепції, поняття, методи та технології навчання української мови учнів початкових класів, забезпечити оволодіння студентами практичними вміннями проведення сучасного уроку української мови в початковій школі.


  1. Опис курсу

Тема 1. Предмет та завдання курсу «Методика викладання української мови в початкових класах». Зміст і структура курсу «Методика викладання української мови». Наукові основи та джерела розвитку методики викладання української мови. Принципи навчання української мови. Методи навчання. Дидактичні засоби навчання.

Тема 2. Урок як основна форма навчально-виховного процесу з рідної мови. Типи та структура уроків з української мови в початковій школі. Нестандартні уроки з української мови.

Тема 3. Психолого-педагогічні та лінгвістичні основи методики навчання грамоти. Психофізіологічна характеристика процесів читання і письма як видів мовленнєвої діяльності. Порівняльно-критичний аналіз методів навчання грамоти.

Тема 4. Сучасний звуковий аналітико-синтетичний метод навчання грамоти. Прийоми звукового аналізу й синтезу. Принципи побудови підручників з навчання грамоти.

Тема 5. Основні періоди та етапи навчання грамоти за звуковим аналітико-синтетичним методом. Підготовчий період навчання грамоти (добукварний). Розвиток усного мовлення – провідний принцип роботи в добукварний період. Методика підготовки першокласників до письма. Структура, зміст та методика проведення уроків навчання грамоти в добукварний період.

Тема 6. Букварний період навчання грамоти. Значення і завдання букварного періоду навчання грамоти. Етапи букварного періоду. Методика ознайомлення учнів з новою буквою, звуком (звуками, що позначаються нею). Структура уроків.

Тема 7. Післябукварний період навчання грамоти. Завдання післябукварного періоду. Структура та методика уроків читання і письма в післябукварний період навчання грамоти. Методика проведення свята прощання з «Букварем».


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сучасні здоров'язбережувальні технології у навчально-виховному процесі
2017 -> Кучеренко І. В. Екологічне виховання як один з аспектів
2017 -> До вивчення курсу
2017 -> Програма нормативного курсу «Основиетнологі ї»
2017 -> Лекція історичний розвиток українського шкільництва та педагогіки виховання, школа і педагогічна думка в Київській Русі. Освіта і педагогічна думка у період українського
2017 -> Програма навчальної дисципліни Теорія та методика формування елементарних математичних уявлень
2017 -> Microsoft Word Підготовка до уроку docx


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка