Навчальна програмаСкачати 149,37 Kb.
Сторінка1/21
Дата конвертації18.04.2019
Розмір149,37 Kb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21
НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

дисципліни

ПСИХОЛОГІЯ ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ”Київ 2012

Підготовлено доктором психологічних наук, професором Власовою О.І.

Затверджено на засіданні кафедриПротокол № від ……………. 2012року


Схвалено Вченою радою


Власова О.І. Навчальна програма дисципліни “Психологія взаєморозуміння”.— К.: , 2012 — 15с.

Навчальна програма містить пояснювальну записку, тематичний план, зміст дисципліни “Психологія взаєморозуміння”, питання для самоконтролю, список літератури.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Пізнання і взаємний вплив людей один на одного - обов'язковий елемент різної спільної діяльності, незалежно від того, що є її метою (досягнення матеріального результату, виховання тощо). Від того, як люди відображають та інтерпретують зовнішність і поведінку, багато в чому залежить характер їх взаємодії і діяльності та результати, яких вони досягають.

Сприймання й розуміння іншої людини - дуже складний процес взаємодії як особистості індивіда, що сприймає, так і особистості суб'єкта сприймання. При цьому потрібно пам'ятати, що, незважаючи на певні особливості сприймання і розуміння фізичного вигляду, психічних станів, мімічних проявів, - це зав­жди цілісний, синтетичний акт, що залежить від життєвого досвіду, структури особливості і особливостей ситуації.

Реальний механізм взаємодії можна зрозуміти на основі аналізу того, як виникає взаєморозуміння між її учасниками. Від ступеня розуміння людини людиною залежать їхні спільні дії. Якщо стратегія взаємодії визначається контекстом соціальної діяльності, то її тактика залежить від рівня міжособистісного розуміння.

Основна мета вивчення дисципліни Психологія взаєморозуміння– сформувати систему знань про особливості та правила сприймання й розуміння іншої людини, пізнання і взаємний вплив людей один на одного вдосконалити професійні та міжособистісні взаємодії. Даний курс призначений для студентів спеціальності “Психологія”, тому що від того, як люди відображають та інтерпретують зовнішність і поведінку, багато в чому залежить характер їх взаємодії і діяльності та результати, яких вони досягають.

Треба пам’ятати, що проблема оволодіння мистецтвом розуміння людини людиною, спілкування одна з головних, бо тут вирішується важлива задача – формування культури взаємодії у суспільному житті. Кінцевою метою курсу є формування системного уявлення про основні проблеми спілкування, взаємодії і взаєморозуміння між людьми їх причини та засоби їх вирішення.

Студенти повинні розширити та поглибити свої знання про психологічні особливості людини та набути нових знань в аспекті взаємовідношень з людьми.Каталог: books
books -> Л. І. Мацько Київський національний педагогічний універси­
books -> Дипломної освіти програм а з курсу "Юридична психологія" Для студентів за спеціальністю 040101 "
books -> Анатолій Іваницький Польові зошити. Фольклористичні розвідки. Рецензії
books -> Дипломної освіти навчально-методичний комплекс з дисципліни " дослідження операцій в економіці"
books -> Дипломної освіти Навчально-методичний комплекс з курсу " д ослідження операцій в економіці"
books -> Українські народні мелодії
books -> Український музичний фольклор


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка