Наказ №53 Про підсумки вивчення стану навчання і виховання з предметів природничого циклу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів районуСкачати 159,47 Kb.
Дата конвертації24.03.2020
Розмір159,47 Kb.
ТипНаказКОСТОПІЛЬСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ
НАКАЗ
26.02.2014 м. Костопіль № 53

Про підсумки вивчення стану навчання

і виховання з предметів природничого циклу

у початкових класах загальноосвітніх

навчальних закладів району
Відповідно до плану роботи відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації на 2014 рік та наказу відділу освіти від 24.01.2014 №28 «Про організацію вивчення стану навчання і виховання з предметів природничого циклу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів району» у період з 03 лютого по 14 лютого 2014 року було вивчено стан навчання і виховання з предметів природничого циклу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів району у 28 навчальних закладах району, що становить 74% від загальної кількості.

Узагальнення даного питання здійснювалося на основі перевірки ведення шкільної документації, відвідування уроків, співбесід з учителями та учнями, вивчення рівня навчальних досягнень учнів 4 класу з курсу "Я і Україна. Природознавство" та результативності роботи педагогів з обдарованими дітьми.

У 2013-2014 навчальному році навчально-виховний процес у початковій школі з предметів природничого напрямку забезпечує 237 педагогів, з яких вищу освіту мають 216( 91% від загальної кількості вчителів початкових класів), неповну вищу – 3(1%), середню спеціальну – 19( 8%). Аналізуючи якісний склад, слід зазначити, що 104(44%) педагоги мають вищу категорію, серед яких 9 – мають звання «вчитель методист», 34 - «старший учитель»; учителів з І категорією - 71( 30%), ІІ категорії - 14(5%), спеціалістів - 48(20%).

Формування природознавчої компетентності учнів шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу і людину, опанування способів навчально-пізнавальної і природоохоронної діяльності, розвиток ціннісних орієнтацій у ставленні до природи реалізується у 1,2 класах через предмет «Природознавство», програма якого розроблена на основі нового Державного стандарту початкової загальної освіти, її зміст структурований за спірально-концентричним принципом, який передбачає неперервне розширення і поглиблення знань та повторне вивчення певних тем із метою глибшого проникнення в сутність явищ та процесів відповідно до вікових особливостей дітей, у 3,4 класах – через навчальний курс "Я і Україна" за змістовими лініями, які представлені окремими предметами "Природознавство" і "Громадянська освіта" (по 1годині). Відповідно до базового навчального плану навчальний предмет “Природознавство” вивчається у 1 та 2 класах по дві години на тиждень у кожному класі.

Викладання курсу «Природознавство» в 1 та 2 класах здійснюється за навчальними програмами для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою, 1-4 класи,- авт. А.В.Лотоцька, Л.Ф.Щербакова, К.:«Освіта», 2012 рік; курсу «Я і Україна» в 3,4 класах здійснюється за Програмами для середньої загальноосвітньої школи, 1-4 класи - авт. Бібік Н.М. Байбара Т.М.(видавництво «Початкова школа», Київ – 2006 р.)

Адміністраціями загальноосвітніх навчальних закладів на належному рівні ведеться контрольно-аналітична робота за станом навчання та виховання з предметів природничого циклу у початкових класах відповідно до перспективного та річного планів роботи. Узагальнення стану навчання і виховання з предметів ведеться на основі контролю шкільної документації, відвіданих уроків, виховних заходів, заходів предметних тижнів, місячників. Дані про вивчення стану навчання і виховання з предметів природничого циклу у початкових класах розглядаються на педрадах, нарадах при директору, методичних об’єднаннях учителів початкових класів, видаються організаційні та підсумкові накази про вивчення даного питання та проведення тижнів, місячників. Найбільш ґрунтовно, детально проаналізована робота як з позитивної сторони, так і недоліки у роботі, наказуюча частина випливає з констатуючої у наказах Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, Костопільської загальноосвітньої школи-комплексу І-ІІІ ступенів №6, Берестовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Однак, в більшості закладів накази потребують більш грунтовного аналізу роботи, не вказуються терміни перегляду даного питання по усуненню недоліків, дирекціям Звіздівської, Деражненської, Ставецької загальноосвітніх шкіл необхідно удосконалити перспективний план вивчення питань у початкових класах, розробити попредметний графік. Слід зазначити, що серед перевірених закладів є такі, в яких контроль за станом навчально-виховного процесу та веденням шкільної документації, надання методичної допомоги ведеться адміністрацією не належним чином (Золотолинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Великостидинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Малостидинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). За останні 5 років дане питання не розглядалося на нарадах, педрадах. Класні журнали перевіряються дирекцією, однак, на недоліки, які є на сторінках з даного предмета, не вказується.

Співбесіди з учителями початкових класів показали, що вони ознайомлені з інструктивно-методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та районного методичного кабінету відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації щодо організації навчально-виховного процесу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013-2014 навчальному році. Однак аналіз перевірки календарно-тематичного планування та записів сторінок журналів з предмета «Природознавство»(1-2класи) та «Я і Україна. Природознавство»(3-4класи) свідчить про те, що частина вчителів допускають порушення при веденні документації і тому, не повністю реалізовується змістова теоретична і особливо практична частини навчальної програми. Так, у календарно-тематичному плануванні(відповідно, і на сторінках класних журналів) кількість практичних робіт, дослідів, міні-проектів, екскурсій не відповідає програмі у вчителів Ященко І.А (4 клас, Пісківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Мацько Ю.М(4 клас Пеньківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Шпоняк Л.М, Деркач В.О(Великолюбаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Коротчук Г.С., Марчук Н.Ю.(Золотолинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Волянюк Г.І., Каплюк Т.В., Федас Л.М. (Ставецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Мамчур Л.Є., Дідовець Т. Ф. (Малолюбаська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Мариняк С.В. (Костопільська загальноосвітня школа №9 І ступеня), Висоцької О.Б., Семигути Н.Ю.(Борщівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Хомич Л.В., Фесюк Н.В. (Малостидинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів). Не проводять практичні роботи, екскурсії, досліди вчителями Шевчук Л.В., Самонюк І.А.(Берестовецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ), Петрук Л.В.(Іваницька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Петлюк М.Я, Остапчук Н.А., Ляшук З.П.(Дюксинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Частина вчителів не дотримується при плануванні записів тем за програмою, а формулюють їх за підручником.

Слід зазначити, що в основному учителі ведуть записи у журналах охайно, наявна достатня кількість поточних оцінок, однак оцінок за практичні роботи виставляється недостатньо. Наявні порушення щодо заповнення сторінок журналів 3,4-х класів. Так, є випадки, коли тема, яка охоплює 11 уроків розбивається на частини, проводиться 2 контрольні роботи між якими виставляється тематичний бал Кухарчук О.І.(Деражненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Дулік Л.П., 4-А(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №8), Дулік О.Г. та Деркач О.В. (Великостидинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Фесюк Н.В. та Хомич Т.М. (Малостидинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Веремчук О.Є.(Мащанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Милацька Н.В.(Золотолинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Як приклад позитивної роботи вчителів по впровадженню різнорівневих завдань, індивідуальної, диференційованої роботи, застосування випереджуючих завдань, завдань на вибір, в тому числі творчого та проблемно-пошукового характеру, свідчать записи у поурочних планах, та на сторінках журналів у графі «Завдання додому» у вчителів Косар С.Р.(Деражненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Прохор Л.А., Кравчук Н.І.(Костопільська гуманітарна гімназія ім.Т.Г.Шевченка), Сеник Г.Д., Литвиненко К.Я.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3), Литвиненко К.Р.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ №4), Кухарчук О.Р., Білоус Р.М.Савицька Г.Г.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ №5). Однак у вчителів Юрченко Н.П. (Звіздівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Аверченкова З.І. (Моквинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Поліщук С.О.(Костопільська гуманітарна гімназія ім. Т.Г.Шевченка), Максимчук Л.В.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2), Давидчук Т.О., (Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ступенів №3), Ляшук З.П.(Дюксинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Петрук Л.В.(Іваницька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), учителів Жалинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Золотолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Ставецької загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Малолюбаської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Борщівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Костопільської загальноосвітньої школи №9 І ступеня наявні лише однотипні домашні завдання, такі як: прочитати, дати відповіді на запитання; є випадки, коли домашні завдання не конкретизуються.

Контрольні роботи учні виконують у зошитах, на стандартних аркушах формату А-4, які зберігаються в папці, зошитах з друкованою основою, що мають гриф Міністерства освіти і науки України «Сходинки до знань», проте встановлено, що не всі вчителі зберігають контрольні роботи (Золотолинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Костопільська загальноосвітня школа №9 І ступеня). У робочих зошитах з природознавства наявні домашні завдання, заповнюються календарі погоди. Учителі здійснюють контроль за дотриманням учнями вимог щодо ведення зошитів, хоча інколи формально підходять до їх перевірки.

Вчителі загальноосвітніх навчальних закладів району приділяють значну увагу проблемі формування природничої компетентності молодшого школяра. Другий рік у Костопільській загальноосвітній школі-комплексі №6 працює творча група учителів з теми «Формування екологічної культури і свідомості дитини, її гармонійних відносин з природою у молодшому шкільному віці»(керівник Яковчук Л.П.). Серед посібників, що були подані на «Ярмарок педагогічної творчості - 2014», чотири присвячені узагальненню роботи з природничо-екологічної тематики (Лустюк А.О. Екологічні проекти в початковій школі як складова процесу формування екологічної культури молодших школярів., Нежива С.В. Пізнавальні завдання для молодших школярів на уроках природознавства. – Костопільська загальноосвітня школа - комплекс №6; учитель Г.Сеник. Буду я природі другом. – Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3; Кухарчук Н. Відчуття краси рідної землі – джерело розвитку молодшого школяра. – Пісківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), 2013р. - Чайковська Г.А. «Екологія - наука про довкілля».- Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4.). Питання природничо-екологічного спрямування неодноразово розглядались на засіданнях методичних структур закладів та в освітніх округах.

Якість навчально-виховного процесу, результативності навчальних досягнень учнів значною мірою залежить від матеріально-технічного забезпечення. Проаналізувавши забезпечення підручниками з предмета «Природознавство», слід зазначити, що учні 1,2класів забезпечені підручниками 100%, (при кількості учнів 1-х класів -779, наявність підручників 1000 штук, при кількості учнів 2-х класів -746, наявність підручників – 920 штук, 3-4 класи навчаються за підручником «Я і Україна»: 3клас - на 682 учня – 597 підручників, що становить 88%, 4клас - на 756 учнів – 772 підручника, що становить 100% забезпечення, однак естетичний вигляд, придатність до роботи даних підручників не завжди на належному рівні.

Класні кімнати, в яких навчаються учні початкових класів, в основному відповідають вимогам Положення про навчальний кабінет. Учителі Костопільських загальноосвітніх навчальних закладів, Берестовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Деражненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Великолюбаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Жалинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Малолюбаської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Мирненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів приділяють значну увагу створенню відповідних умов для навчання учнів. Особливої уваги заслуговують кабінети, завідуючими яких є учителі Романчук Н.М.,Андрощук Л.О. та Мельничук Т.М., Савченко Л.Б.(Костопільська загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів №4), Білоус Р.М., Савицька і Суслова Т.М., Прокопець О.І. і Каліщук (Костопільська загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів №5), Озарчук Н.Л., Яковчук Л.П. (Костопільська загальноосвітньої школа-комплекс І-ІІІ ступенів №6), Якимець В.Я., Псалтира К.М.(Мирненська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів). У співпраці з батьками вони по - сучасному оформляють кабінети: поновлюють шкільні меблі(парти, шафи), навчальні дошки відповідають вимогам (розграфлені, мають магнітну основу, прикріплені відповідно зросту учнів, естетично, творчо та відповідно до сучасних вимог оформлені стенди, де ведеться спостереження за погодою, наявні(живі куточки: зокрема акваріуми, колекції кімнатних рослин. У навчально-виховному процесі використовуються сучасні телевізори, ноутбуки. Вчителями зібрано чималу бібліотеку методичної, дидактичної літератури, періодичних видань з фаху, власноручно виготовлено достатню кількість наочно-дидактичного, роздаткового матеріалу для проведення уроків природознавства, які систематизовано у папки, оформлено гербарії, зразки корисних копалин, придбано набори плакатів, комплекти таблиць, добірки ілюстративного матеріалу, географічні карти, глобуси, збагачують робоче місце і електронними посібниками, створюють мультимедійні презентації, які впроваджують на уроках з метою підвищення інтересу до навчання, сприяння активності учнів до роботи. Однак необхідне оновлення «Куточків природи», потребують поповнення, систематизації роздатковий, демонстраційний та наочний матеріал у вчителів Каплюк Т.В.(Ставецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Дідовець Т.Ф. (Малолюбаська загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів), Савчук Н.І., Мариняк С.В.(Костопільська загальноосвітня школа №9 І ступеня), Семигута Н.Ю.(Борщівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів). Не мають належних умов для навчання та реалізації своїх можливостей, здібностей учні Малостидинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Золотолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Іваницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, у зв’язку з пасивністю учителів, їх небажанням приділяти увагу для оформлення кабінету (стендів, Куточка природи, виготовлення наочно-дидактичного, ілюстративного, роздаткового матеріалу).

У ході вивчення стану навчання та виховання з природничих дисциплін у початкових класах було відвідано уроки у 22 учителів. Встановлено, що педагоги чітко дотримуються структури уроку обраного типу, забезпечують різноманітність методів та прийомів навчання, доцільно використовують наявну у кабінеті наочність, враховують вікові особливості учнів початкової ланки, розвивають їх пізнавальну активність через використання додаткової літератури, загадок, ребусів, кросвордів відповідної тематики. Дотриманням основних принципів навчання, чітким та послідовним викладом матеріалу, поєднанням різних форм роботи, вдалою мотивацією навчальної діяльності відзначаються уроки Басюк Н.М.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5), Ковтун І.А.(Костопільська загальноосвітя школа І-ІІІ ступенів №2), Петлюк Н.Я.(Дюксинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Левчук С.М. (Берестовецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Волянюк Г.І.(Ставецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Мельничук Т.М.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4), Єфімець Л.Л. (Деражненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Належним науковим рівнем, чіткістю, логічністю і вираженою впорядкованістю структури відзначаються уроки Янковської Ж.В. (Мащанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Ковальчук Н.В.(Борщівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Псалтира К.М.(Мирненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). Дані учителі використовують інформаційно-комп’ютерні технології для підвищення інтересу школярів до нової теми, здійснюють міжпредметні зв’язки, вчать самостійно здобувати інформацію з різних джерел, презентувати повідомлення. Вчителі Юрченко Н.П.(Звіздівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Якимець В.Я.(Мирненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Гарбарчук Г.Ф.(Пісківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Дудчик Т.В.(Пеньківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Мамчур Л.Є.(Малолюбаська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Овдійчук Ю.Ю.(Костопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3), Шкаєва Н.А.(Данчиміська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), Король І.М.(Жалинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів) створюють на уроці атмосферу зацікавленості, здійснюють міжпредметні зв’язки, використовують дидактичні та наочні матеріали.

Вчителями початкових класів приділяється увага формуванню ціннісного ставлення до природи, підвищенню рівня загальної екологічної культури, вихованню любові до рідного краю, природи і через позаурочну, позакласну роботу. Учні початкової ланки загальноосвітніх навчальних закладів району беруть участь у щорічних місячниках «Зелена весна», «Зимуючих птахів», в акціях «Чисте подвір’я», «Годівничка», «Нагодуй пташку», організовуються виставки-конкурси малюнків, плакатів, фото колажів, учні початкових класів залучаються до заходів присвячених «Дню Землі», Дню довкілля». У Малолюбаській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів створено дитяче об’єднання «Барвінчата», яке відвідує 22 учні, що становить 42% від загальної кількості учнів початкових класів. У Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 діє «екологічна стежка», на основі проробленої роботи та спостережень за навколишнім оформляються проекти «Птахи шкільного саду», «Бур’яни», «Лелека», «Чиста криниця».

Встановлено, що в чотирьох загальноосвітніх закладах району приділяється значна увага природничому напрямку. Так, за рахунок варіативної складової навчального плану на підсилення предмета «Я і Україна» у Костопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 виділено додатково по 1год у 1-4 класах, в Костопільській загальноосвітній школі-комплексі №6 у 3-Акласі, 4-Вкласі; у Великолюбаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та філіях Корчів’я, Трубиці(3,4класи), а також у Данчимістській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів(1,3,4кл.) варіативна складова навчального плану має курс за вибором «Дорога в дивосвіт». Введення додаткових годин на природничі предмети є виправданим, це засвідчує результативність учнів у конкурсах та учнівській обласній олімпіаді «Юне обдарування». Так, за останні п’ять років учні Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 були серед призерів ІІ етапу олімпіади у 2010, 2012роки, учні Костопільської загальноосвітньої школи–комплексу І-ІІІ ступенів №6 – 2011, 2013роки, у 2013році учень Костопільської загальноосвітньої школи–комплексу І-ІІІ ступенів №6 став призером ІІІ етапу олімпіади(ІІ місце, учитель Лустюк А.О.). Проте учні Данчиміської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів за останні 3 роки не брали участі у ІІ етапі олімпіади «Юне обдарування».

Також учні мають можливість порівняти свої знання з однолітками, взявши участь у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі «Колосок», однак учасниками даного конкурсу за останні три роки були лише учні Костопільської гуманітарної гімназії ім..Т.Г.Шевченка(учитель Плющ Ю.О.).

З метою виявлення рівня володіння учнями вивченим матеріалом з предмету «Я і Україна», були проведені контрольні роботи в 4-х класах. За результатами контрольних робіт, якими було охоплено 310 школярів, 9(3%) виконали роботу на початковому рівні, 88(28%) – на середньому, 146(47%) - на достатньому, 67(22%) - на високому. Загалом на продуктивному рівні з природознавства навчається 213(69%) учнів.

Аналізуючи рівні навченості школярів за І семестр та контрольну роботу, проведену у ході перевірки, слід зазначити, що класоводи 4-их класів в основному об’єктивно оцінюють знання учнів, оскільки не виявлено значних розбіжностей семестрового оцінювання з контрольною роботою. Загалом на продуктивному рівні за результатами контрольних робіт навчається 209(66%) учнів від загальної кількості охоплених перевіркою(317учнів), за результатами попереднього(семестрового) оцінювання – 222(70%). Проте значна невідповідність в оцінюванні навчальних досягнень школярів була виявлена в Дюксинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів (48%, учитель Ляшук З.П.), Мащанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів(21%, учитель Брикса М.В.), Звіздівській загальноосвітній школі І-ІІІступенів (70%, учитель Середа А.С.), що свідчить про недостатнє дотримання вчителями критеріїв оцінювання навчальних досягнень.

Типовими помилками при написанні контрольних робіт є нерозуміння учнями основних географічних понять (карта, план), не знання сусідніх держав нашої країни (неповні відповіді) заміна їх на назви міст, річок, невміння пояснити поняття з теми «рельєф». Учні не вміють давати повні та змістовні відповіді на поставлені запитання, висловлювати та доводити власні думки, мають слабкі знання про шкідливий вплив діяльності людини на Землю та можливості її захисту. Відповідно до вище зазначеного


наказую:
1.Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів району:

    1. Здійснювати систематичний контроль за виконанням нормативних документів Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, відділу освіти Костопільськлї районної державнї адміністрації.

    2. До 10.03.2014 обговорити з учителями початкових класів довідку з вивчення стану навчання і виховання предметів природничого циклу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів Костопільського району та укласти відповідні рішення щодо визначених недоліків з конкретним зазначенням виконавців та строків виконання.

1.3. Сприяти створенню та зміцненню матеріально-технічної бази кабінетів початкової ланки відповідно до вимог Положення про навчальний кабінет.

2. Вказати директорам Золотолинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Великостидинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Малостидинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів на неналежний контроль за станом навчання та виховання з природничих предметів у початкових класах.

3. Костопільському районному методичному кабінету:

3.1.Обговорити довідку «Про вивчення стану навчання і виховання з предметів природничого циклу у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів району» на методичних засіданнях учителів початкових класів у березні 2014 року.

3.2. Сприяти учителям в облаштуванні навчальних кабінетів, поповненні методичної, дидактичної бази.

4.Вчителям початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів району:

4.1.Неухильно дотримуватись інструктивно-методичних рекомендацій Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та районного методичного кабінету відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації щодо ведення класних журналів у 1-4 класах та оцінювання навчальних досягнень учнів.

4.2. Активізувати роботу із здібними учнями, вести якісну підготовку учнів-переможців І етапу Всеукраїнської олімпіади з курсу «Я і Україна» до участі у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської олімпіади, практикувати в системі роботи використання різнорівневих, диференційованих завдань, залучати таких дітей до участі у роботі предметних гуртків природознавчого спрямування, у різноманітних позакласних заходах відповідного напрямку.5.Контроль за виконанням даного наказу доручити головному спеціалісту відділу освіти Костопільської районної державної адміністрації Оліферчук М.І.

В.о. начальника відділу освіти Л.Салівончик

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка