Наказ №333 Про результати вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з математики в загальноосвітніх навчальних закладах областіСкачати 291,51 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації24.03.2020
Розмір291,51 Kb.
ТипНаказ
  1   2ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

46021 м. Тернопіль, вул. М. Грушевського, 8, тел.(0352) 52-25-53, факс (0352)52-21-14 e-mail: admin@oblosvita.te.ua
Н А К А З

м. Тернопіль15.06.2010 р. № 333
Про результати вивчення стану викладання

та рівня навчальних досягнень учнів з

математики в загальноосвітніх навчальних

закладах області
Відповідно до плану роботи управління освіти і науки облдержадміністрації у період з жовтня по квітень 2009 - 2010 н.р. вивчався стан шкільної математичної освіти та рівень навчальних досягнень учнів у загальноосвітніх закладах м. Тернополя, Бережанського, Гусятинського. Заліщицького та Лановецького районів. Робота експертної групи була спрямована на вивчення навчально-методичного та технічного забезпечення викладання математики, виконання вимог навчальних планів і програм, аналізу рівня знань, вмінь і практичних навичок учнів, об’єктивності оцінювання, організацію роботи з обдарованими школярами та профілізацію старшої школи.

Ефективність навчального процесу значною мірою залежить від рівня фахової майстерності педагогів. Математику в області викладають 1612 вчителів. Із них:

- спеціалістів вищої категорії - 666 ( 41%);

- спеціалістів першої категорії - 675 (42%);

- спеціалістів другої категорії - 142 (9%);

- спеціалістів - 123 (7,6%).

Звання «старший вчитель» мають 247 (15,3%) педагогів, «учитель-методист» - 78 (4,8%); 1 Заслужений вчитель України і 1 Заслужений працівник освіти України; нефахівцями є 60 (3,7%) осіб (вчителі фізики, трудового навчання, початкових класів), що викладають математику. Найбільше нефахівців у Кременецькому (9), Шумському (9), Бучацькому (7) районах , 14 педагогів (0,9%) мають незакінчену вищу освіту.

За останні 5 років при Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти підвищили кваліфікацію 1160 учителів, що становить 72%.

Відділами освіти райдержадміністрацій, управлінням освіти Тернопільської міської ради, районними методичними кабінетами, Інформаційно-методичним центром освіти м. Тернополя створено методичне середовище, сприятливе для ефективної роботи учителів математики. Робота 18 методичних працівників, 12 з яких мають вищу, 6 – першу кваліфікаційну категорію, спрямована на забезпечення оптимальних умов для опрацювання широкого спектра математичних, дидактичних, психологічних, методичних проблем, що здебільшого носять інноваційний характер і призначені для активізації пізнавальної діяльності, розвитку критичного мислення і ключових компетентностей школяра в період переходу на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання.

Пріоритетними напрямками в роботі РМК, районних, зональних і шкільних методичних об’єднань є підготовка вчителів до викладання математики за новими програмами та підручниками, організація допрофільної підготовки та профільного навчання. Аналіз роботи методистів свідчить, що ефективно проводиться реалізація даних проблем у ІМЦО м. Тернополя (методист Фролова В.С.), Гусятинському (методист Стиранка М.П.), Шумському (методист Тернюк Л.Ф.) РМК. Структура методичної роботи чітко відповідає запитам педагогів і оптимально поєднує індивідуальні, колективні постійно діючі та періодичні форми роботи. Активну участь у підготовці та проведенні заходів, спрямованих на вдосконалення навчально-виховного процесу з математики, надання практичної допомоги педагогам в оволодінні сучасними методами навчання забезпечують творчі вчителі, які мають педагогічні звання, а саме: Новосільська О.П., Прокіпчак І.І., Шопа Б.І. (Бережанський район), Безущак О.Ф., Вацлавів С.В., Грач С.З., Елиїв В.В. (Гусятинський район), Грушко Н.А., Колодницька О.Ю., Онищук М.П. (Заліщицький район), Богатюк Л.Т., Буська М.І., Марценюк Т.С. (Лановецький район), Возна М.С., Гаук М.М., Зажерей Г.А., Зубович Л.В., Семчишин Я.С., Яцкова Т.В. (м. Тернопіль).

Вчителі математики залучаються до науково-дослідницької діяльності, презентують свій досвід на сторінках періодики та методичних посібників. У 2009 році тільки у видавництві «Підручники і посібники» вийшли друком 7 назв посібників, у яких представлено матеріали роботи учителів математики міста Тернополя.

В ході експертного вивчення у 156 ЗНЗ проведено 163 контрольних заміри навчальних досягнень, якими було охоплено 2977 учнів 5-11 класів.

Запропоновані контрольні роботи мали на меті перевірити ступінь сформованості в учнів умінь будувати математичні моделі реальних об’єктів, процесів і явищ, виконувати математичні розрахунки (дії з числами у різних формах, дії з відсотками, складання та розв’язування пропорцій тощо), працювати з формулами (розуміти змістове значення кожного елемента формули, знаходити їх числове значення при заданих значеннях змінних, виражати одну змінну через інші), читати і будувати графіки функціональних залежностей, досліджувати їх властивості, розв’язувати рівняння, нерівності, системи, текстові задачі, класифікувати і конструювати геометричні фігури, встановлювати їх властивості, вимірювати геометричні величини, оцінювати результати розв’язання практичних задач. Зміст завдань відповідав діючій програмі з математики і різним рівням складності.

Узагальнені результати контрольних робіт подані у таблицях:Таблиця 1

МатематикаПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка