На межі тисячоліть формується новий погляд на управління освітою в цілому і професійно-технічною освітою, зокрема, як на багатогранне й універсальне явищеСторінка1/12
Дата конвертації04.04.2020
Розмір109 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Доповідь до презентації

Інноваційні технології в управлінні діяльністю педагогічними колективами ВПЛ та ЮПМЛ.

На межі тисячоліть формується новий погляд на управління освітою в цілому і професійно-технічною освітою, зокрема, як на багатогранне й універсальне явище.

В теорії і практиці управлінської діяльності напрацьовано значну базу ідей та підходів, на основі яких закладаються освітні альтернативи, здійснюється інноваційний пошук.

Особливе значення в управлінні освітою приділяється питанням переходу освітніх систем від режиму функціонування до режиму розвитку.


Інновація в педагогічній інтерпретації — це нововведення в педагогічній системі, що поліпшує розвиток і результати навчально-виховного процесу.

Отож, пріоритетними напрямками управлінської діяльності ПТНЗ повинні стати питання інноваційної діяльності педагогів, науково-методичних засад організації моніторингових досліджень, професійної компетентності керівників.


Управлінську діяльність ми розглядаємо в трьох аспектах: як організацію, процес та взаємодію суб’єктів навчально - виробничого процесу.

Здійснюючи загальне керівництво, організацію інноваційної роботи в ліцеї через видання наказів, розпоряджень, проведення педагогічних рад, інструктивно-методичних семінарів адміністрація враховує функціонуванні обов’язки суб’єктів інноваційного пошуку. При цьому користуємося таблицею послідовності управлінських дій з основними етапами інноваційного пошуку.

Щодо процесуального аспекту, то управлінська діяльність є комплексом взаємозалежних циклічно повторюваних процесів розробки та реалізації рішень, спрямованих на забезпечення функціонування та розвиток усіх складових навчально-виробничого та навчально-виховного процесу в ліцеї.

Під взаємодією розуміємо складний, багатоплановий процес на основі єдності прямого та зворотного впливу, органічного поєднання взаємодій суб’єктів: дирекції, педагогічних працівників, учнів ліцею.


Взаємодія в управлінському процесі здійснюється через систему принципів

  • рівноправного партнерства;

  • інформаційної достатності;

  • узгодження із цілями діяльності закладу ;

  • тактичного аналізу та проектування;

  • ефективності;

  • централізації й децентралізації управління;

  • колегіальності;

  • делегування повноважень;

  • демократизації та гуманізації.

Результативність управління ліцеєм визначаємо ступенем досягнення головної мети – підготовки кваліфікованих робітників, конкурентоспроможних на ринку праці, якісними позитивними змінами в діяльності навчального закладу. Важливими ознаками інноваційного розвитку ліцею вважаємо використання перспективних технологій в управлінській діяльності. Це саме ті технології, які змінюють систему відношень між учасниками навчально-виховного й управлінського процесів, систему інформування між ними.

Важливою психолого-педагогічною складовою нововведень є мотиваційний компонент, який визначає сприйнятливість педагогами нового та їх включеність в інноваційний процес. Ураховуються внутрішні та зовнішні мотиваційні чинники. До внутрішніх мотиваційних чинників належать ті, що спонукають педагога до постійного особистісного розвитку, досягнення високих результатів у навчально-виховному процесі учнів. Наявність внутрішньої мотивації в педагога сприяє ініціативності, здатності до професійної діяльності в умовах постійних змін. До зовнішніх мотиваційних чинників педагога віднесено матеріальні стимули, прагнення отримати значно вищий професійно-кваліфікаційний рівень.

Мотиваційними рушійними силами процесу формування колективу однодумців є персоналізація особистісних внесків, що дає професійну наснагу педагогу; створення ситуації успіху, за якої спостерігається постійна позитивна атмосфера в навчальному закладі.

Запорукою успішного впровадження інноваційних управлінських та педагогічних технологій у Вознесенському професійному ліцеї та Южноукраїнському професійному машинобудівному ліцеї передусім стали:


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка