Мовленнєве спілкуванняСкачати 40,68 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації06.04.2019
Розмір40,68 Kb.
ТипРішення
  1   2
Мовленнєве спілкування на заняттях

Навчання дітей мови і мовлення в дошкільному закладі спрямоване на формування лексичних, фонетичних, граматичних та комунікаційних знань та вмінь.

Педагоги ДНЗ добре знають вимоги програми з розділу ,,Мовленнєве спілкування” і в процесі занять комплексно вирішують всі мовні завдання: розвиток зв’язної мови, звукової культури, формування словника та граматично правильної мови. Вирішення цих завдань здійснюється і на заняттях та гуртковій роботі «Маленькі казкарі» з художньої літератури. Вихователі ретельно готуються до занять, чітко визначають мовні завдання, продумують методи і прийоми необхідні для засвоєння дітьми програмових вимог та здійснення мовної практики дітей, готують необхідні наочні посібники.

Основними напрямками роботи над вихованням звукової культури мови є розвиток артикуляційного апарату, фонематичного слуху, елементів звукового аналізу слів, мовного дихання, вироблення інтонаційної виразності мовлення.

Словникова робота проводиться згідно з тематичним принципом збагачення словника. Для формування граматично правильної мови вихователями використовуються різноманітні дидактичні ігри і вправи. Як один з методів формування знань з граматичної будови мови використовується розповіді, складені вихователями чи самими дітьми. Закріплюються граматичні форми за допомогою малих жанрів фольклору, текстів художніх творів, віршів.

У ТОВ ДНЗ «Затишок» особлива увага при роботі над розвитком зв’язного мовлення приділяється складанню сюжетної описової розповіді, розвиткові діалогічного мовлення та естетичних засад спілкування в усіх вікових групах. Для цього використовуються бесіди, ігри, інсценізації, сюжетно-рольові та дидактичні ігри.

Розвиткові монологічного мовлення сприяють розповіді за сюжетними картинками, переказування художніх творів, розповіді за опорним словом, складання казок, описових загадок, розв’язання логічних задач з математики.

Завдання з розвитку зв’язного мовлення дошкільників успішно вирішується на заняттях з усіх розділів програми. Вихованці вміють говорити чітко, виразно, правильно спілкуватися між собою і дорослими, дотримуючись правил ввічливості, передають інтонацію прохання, запитання, радість, сум, осуд.

Дошкільники вміють переказувати, розповідати напам’ять, відповідно інтонувати вірші, фантазувати.

Мовленнєва діяльність в дитячому закладі не обмежується лише спеціально організованими заняттями, а й розгортають її в повсякденному житті у формі мовленнєвих ігрових ситуацій, дидактичних ігор, індивідуальної роботи, самостійної художньо-мовленнєвої діяльності, а також включають в предметну, ігрову, пізнавальну, образотворчу, театралізовану, музичну діяльність. Заняття з мовленнєвого розвитку інтегрують з іншими розділами програми: ,,Рідна природа”, ,,Дитина і навколишній світ”.

За результатами атестаційної експертизи кількість балів становить , що відповідає високому рівню.


Каталог: DNZ
DNZ -> Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) Завдання педагогічних колективів дошкільних навчальних закладів на 2012/2013 навчальний рік
DNZ -> Руховий режим роботи групи іі молодшої групи
DNZ -> «Супер стрічки»
DNZ -> Сюжетно- рольові ігри дітей раннього віку
DNZ -> Підбір і використання іграшок для дітей дошкільного віку у дошкільному навчальному закладі
DNZ -> Організація вивчення, узагальнення, поширення та впровадження перспективного педагогічного досвіду
DNZ -> Шляхи формування знань старших дошкільників про рідний край Харків
DNZ -> Формування духовно-моральних цінностей у старших дошкільників засобами мистецтва


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка