Міський центр науково-технічної творчості учнівської молодіДата конвертації28.03.2020
Розмір355 Kb.
ТипКонспект

М ІСЬКИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Конспект демонстраційного заняття:
«Виготовлення простого макету. Святкова листівка»

Керівник гуртка

«Технічний дизайн»

Лаврук А.О.

м. Чернівці

14 лютого 2017 р.
Тема: виготовлення простого макету. Святкова листівка.
Мета: вдосконалити навички макетування, закріпити раніше засвоєні знання та навички, а також навички самостійної роботи над виробом; сприяти розвитку уяви, спостережливості та просторового мислення; вдосконалити вміння роботи з інструментами макетування, виховання естетичного смаку.
Обладнання: альбом, кольоровий папір/картон, простий олівець, гумка, ножиці, клей.
Хід заняття:

1. Підготовка робочого місця

2. Вступне слово

3. Практична робота

4. Підсумки заняття

5. Прибирання робочого місця


1. Підготовка робочого місця
2. Вступне слово

Одні люблять це свято більше Нового року, інші принципово його ігнорують. Але знає про День всіх закоханих кожен. Милі валентинки, знаки уваги, квіти та солодощі - все це з трепетом ми готуємо своїм близьким.

А ось звідки взявся День святого Валентина, знають не всі!

Християнського проповідника Валентина посадили в римську в'язницю за віру і невдовзі засудили до страти. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в'язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти.

За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) прислав їй зворушливий лист, який підписав «Твій Валентин».

У пам'ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони…

Також у цей день дарують коханим квіти (найчастіше троянди — символи кохання), цукерки-сердечка, інші сувеніри у вигляді сердечок, купідончиків, пташок, що цілуються.

Обов'язковим атрибутом цього свята по праву вважається невелика листівка у вигляді серця. Вважається, що першу валентинку послав своїй дружині герцог Орлеанський, перебуваючи в ув'язненні. Від туги він почав писати коханій дружині послання, сповнені любові і зізнань. Сьогодні такі листівки давно продають в кожному книжковому магазині. Є невеликі і милі, а є величезні з текстами і гарними віршами.

На попередніх заняттях ми розпочали з вами знайомство з макетуванням і сьогодні його продовжимо. Нашим завданням буде виготовлення простого макету листівки до дня закоханих за вашим вибором та, відповідно, можливість застосувати отримані раніше знання з макетування.
3. Практична робота

Керівник гуртка показує кілька варіантів орієнтовних шаблонів листівок до дня закоханих, та зосереджує увагу вихованців  на елементах, де виникає найбільше труднощів. В процесі короткої дискусії між педагогом та дітьми, що прийшли на гурток, вихованці визначаються зі своїми вподобаннями. За технологічною картою і вказівками педагога, діти розпочинають виготовлення листівки до дня закоханих.

Під час практичної роботи вихованці вчаться самостійності та вміння творчо вирішувати задачі. Завданням керівника є допомога у складних та незрозумілих моментах роботи. Перед початком роботи педагог нагадує правила техніки безпеки з гострими та ріжучими предметами:

4. Підсумки заняття

Підсумки заняття проходять в ході демонстрації та аналізу робіт вихованців під час невеликої виставки. Педагог звертає увагу дітей на недоліки та вдалі елементи листівок, допомагає з’ясувати особливості діяльності вихованців у випадку незакінченої роботи. В кінці задає резюмуючі питання: що нового ви навчились та дізнались для себе сьогодні, з якими труднощами зіштовхнулися?


5. Прибирання робочого місця

Додаток 1

Орієнтовні шаблони листівок


Каталог: uploads


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка