Міністерство охорони здоров`я україниСторінка1/457
Дата конвертації24.03.2020
Розмір7,45 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   457

«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КЛІНІЧНОЇ МЕДИЦИНИ»
СЕКЦІЯ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ
КЛІНІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ АМЛОДИПІНУ В ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ, ХВОРИХ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ, ПОЄДНАНУ З ОБЛІТЕРУЮЧИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ АРТЕРІЙ НИЖНІХ КІНЦІВОК

Атаман Ю.О., Тимошенко А.С.

СумДУ, кафедра внутрішньої медицини

З огляду на високу поширеність артеріальної гіпертензії(АГ) і облітеруючих захворювань артерій нижніх кінцівок серед людей похилого віку, залишається актуальним питання про вивчення лікарських засобів, вплив яких, з одного боку, дозволяв би контролювати артеріальний тиск, а з другого - уповільнював би прогресування склеротичних змін великих артерій.

Метою роботи було дослідження ефективності використання амлодипіну в осіб похилого віку, хворих на АГ, поєднану з облітеруючими захворюваннями артерій нижніх кінцівок.

Для досягнення поставленої мети нами обстежено 34 пацієнти Сумського госпіталю інвалідів Вітчизняної війни віком понад 66 років. В усіх хворих було діагностовано АГ різної тяжкості, а також атеросклероз з переважним ураженням здухвинних і стегнових артерій. Ступінь ішемії визначали за класифікацією I. Fontaine. Хворим призначався амлодипін (амлонг) в дозі 5 – 20 мг протягом 18 – 24 днів, крім того, проводилося лікування дифузного кардіосклерозу, хронічних обструктивних захворювань легень, цукрового діабету, хронічного гастриту і холециститу, якщо такі були діагностовані.

Оцінку ефективності використання амлодипіну проводили на підставі контролю артеріального тиску в межах 140/80 мм.рт.ст., вираженості клінічного покращення.

Отримані в роботі данні свідчать про те, що досягнення цільових цифр АТ спостерігалося у 33 осіб (97,1%) протягом перших 7-х днів від початку лікування. Стабілізація АТ в межах цільових значень відбулася на 14 добу від початку лікування, 75% хворих були переведені на підтримуючу дозу 5 мг.

Зменшення ступеню ішемії нижніх кінцівок виявлено у 28 пацієнтів (82,4%). Так, у 24 хворих (85,7%) було відмічено зникнення підвищеної чутливості кінцівок до холоду, у 8 хворих (28,6%) настав регрес нападів кульгавості і збільшилась тривалість безбольової дистанції, в 6 осіб (21,4%) зменшилася інтенсивність ішемічних болів спокою, в 2-х пацієнтів (7,1%) було відзначено загоєння трофічних виразок стопи.

Таким чином, нами з’ясовано, що при адекватному виборі лікувальної тактики використання амлодипіну є ефективним як для контролю артеріального тиску, так і для зменшення ступеню ішемії нижніх кінцівок. При цьому показано безпечність його застосування.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   457


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка