Методичні рекомендації щодо викладання предметів духовно-морального спрямуванняСторінка1/4
Дата конвертації25.04.2020
Розмір112 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ НА 2016–2017 НАВЧАЛЬНИЙ РІК.

Відповідно до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням укра­їнською мовою і вивченням етики чи курсів духовно-морального спря­мування (додаток № 13 до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.04.2012 р. X № 409 в редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 29.05. 2014 № 664) у 5 класі відновлюється, а у 6 класі продовжується вивчення предмета «Етика» або курсів духовно-морального спрямування. Для шкіл, що користуються іншими Типо­вими планами, ці курси можуть вивчатись за рахунок варіативної скла­дової. Наразі Міністерством рекомендовано такі програми: «Розмаїття релігій і культур світу», «Християнська етика в українській культурі» (1–4 класи) (Ігумен Лонгин (Чернуха), Бєлкіна Е. В.), «Біблійна історія та християнська етика» (1–11 класи) (архиєпископ Филип, Євнух М. Б., І. Ковровський та ін.), «Основи християнської етики» (5–8 класи) (Жуковський В. М. та ін.), "Етика: духовні засади" (для учнів 5 - 11 класів) (авторський колектив учителів Українського колежу ім. В.О. Сухомлинського під керівництвом В.М. Хайруліної).

Актуальність вивчення цих предметів обумовлена не тільки істот­ними змінами в ціннісних орієнтирах українського суспільства, що спостерігаються нині, а й загальним зростанням ролі моралі в житті людства в інформаційному суспільстві часів глобалізації.

Курси духовно-морального спрямування є дисциплінами передусім світоглядного, культурного та освітньо-виховного спрямування, які вибудовуються як фундамент буттєвих цінностей сучасної людини. Вони не є вченням віри, не передбачають вивчення релігійних обрядів, і не повинні ставити за мету залучення до певної конфесії. Вивчення цих предметів передбачає виховання в учнів поваги до свободи совісті, релігійних та світоглядних переконань інших людей; здатності до співжиття в полікультурному та поліконфесійному українському суспільстві.

Нагадуємо, що у своїй роботі вчителі, які викладають курси духовно-морального спрямування, повинні керуватися наступними нормативно-правовими документами:

Конституцією України (28.06.1996 року);

Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації" (23.04.1991 року);

Указом Президента України "Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій"(21.03.2002 року);

дорученням Президента України № 1-1\ 657 від 8 липня 2005 року, яке стало підґрунтям до наказу Міністерства освіти і науки України № 437 від 26.08.2005р. "Про вивчення у навчальних закладах факультативних курсів з етики віри та релігієзнавства";

рішенням колегії Міністерства освіти і науки України № 8/1-2 від 29.06.2006 року "Про концептуальні засади вивчення в загальноосвітніх навчальних закладах предметів духовно-морального спрямування";

наказом управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації № 425 від 16.06.2006 р. «Про впровадження в дошкільні, загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади області курсу «Основи православної культури».


Каталог: nova


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка