Методичні рекомендації щодо створення освітньої програми закладу дошкільної освітиСкачати 106,5 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації13.04.2020
Розмір106,5 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2
УКРАЇНА

Прилуцька міська рада

Чернігівська область

Управління освіти


24 травня 2018 р.

НАКАЗ

м. Прилуки№ 104

Про підсумки методичної роботи в

закладах дошкільної освіти

за 2017-2018 н.р.

Методичний супровід освітньо-виховної роботи закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) міста в 2017-2018 н.р. був направлений на розв’язання таких завдань:

• формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі;

• формування логіко-математичних та соціально-економічних задатків у вихованців старшого дошкільного віку засобами ІКТ-технологій;

• формування мовлення дитини-дошкільника відповідно до вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина»;

• створення інформаційно-просвітницького простору для батьків та інших членів родини, які беруть участь у вихованні дітей дошкільного віку.

Для реалізації даних завдань другий рік поспіль працювала творча група вихователів-методистів з проблеми: “Кваліметрія як інструментарій педагогічного оцінювання в ДНЗ” (керівник Кравченко О.В., вихователь-методист ДНЗ № 3). Напрацювання педагогів з даної проблеми узагальнені в методичні рекомендації «Практичне застосування кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку» (Протокол засідання науково-методичної ради міського методичного центру управління освіти від 14.06.2018 р. № 6).

З метою збагачення знань вихователів-методистів та педагогів ЗДО щодо оновлення освітніх завдань Програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «ДИТИНА» (нова редакція) надані консультації з використанням ІКТ-технологій та працювала Студія методичного супроводу з проблеми «Сучасні освітні технології та проекти для виховання дитини-дошкільника» (Зубко Т.А., методист ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради). Випущені методичні рекомендації щодо створення освітньої програми закладу дошкільної освіти (06.03.2018 року).

Згідно з річним планом надано методичну допомогу адміністрації ЗДО під час висвітлення питань на колегії управління освіти  «Формування мовлення дитини-дошкільника відповідно до вимог освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» в ДНЗ №№ 2, 8» (жовтень 2017р. Зубко Т.А., методист ММЦ); на нараді диреторів ЗДО «Реалізація «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді» в ході просвітницької роботи з батьківською громадскістю в ДНЗ №№ 9, 27 (січень 2018р. Зубко Т.А., методист ММЦ); на науково-методичній раді ММЦ «Розвиток логіко-математичних та соціально-економічних задатків у вихованців старшого дошкільного віку засобами ІКТ-технологій в ДНЗ №№ 11, 26» (квітень 2018р. Зубко Т.А., методист ММЦ) та «Звіт про хід дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення здоров’язбережувального простору для формування культури здоров’я дітей дошкільного віку» на базі ЗДО № 2 санаторного типу туберкульозного профілю» (квітень 2018р. Зубко Т.А., методист ММЦ).

Протягом 2017-2018 н.р. робота управління освіти, ММЦ була спрямована на цілісну систему дій і заходів щодо підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвитку творчого потенціалу педагогічних колективів дошкільних закладів міста, досягнення позитивних результатів освітнього процесу. Вся робота ґрунтувалась на сучасних надбаннях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів і конкретного аналізу результатів освітнього процесу та оновлення матеріально-технічної бази.

Атестація педагогічних працівників підтвердила, що педагоги дошкільних навчальних закладів міста мають високий фаховий потенціал та постійно працюють над підвищенням рівня професійної майстерності.

Результати атестації 2017-2018 навчального року наступні (Всього проатестовано 50):

Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» 6

Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» 9

Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 8

Встановлено тарифний розряд 1

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої категорії» 5

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії» 2

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» 10

Відповідає раніше встановленому тарифному розряду 7

Відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст» 2

Відповідає займаній посаді

Присвоєно педагогічне звання «старший учитель» 1

Відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель» 1

Відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «учитель-методист» 1

Присвоєно педагогічне звання «практичний психолог-методист» 1

Відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «практичний психолог-методист» 1

Присвоєно педагогічне звання «вихователь-методист» 3

Відповідає раніше присвоєному педагогічному званню «вихователь-методист» 3

Присвоєно педагогічне звання «старший вихователь» 1

Підвищили свою кваліфікацію шляхом проходження курсів підвищення кваліфікації 23 педпрацівників за період з 01.01.2018р. по 01.06.2018 р.

Активізація діяльності педагогічних працівників ЗДО здійснювалась на діагностичній основі через роботу 8 міських методичних об'єднань, серед яких ММО вихователів всіх вікових груп та спеціалістів ДНЗ, 2 постійно діючих семінарів, семінарів-практикумів, Клубу педагогічної творчості «Сходинки до майстерності», 3 майстер-класів, які висвітлені на сайті методичного центру. Слід відмітити роботу керівників: Ляшенко О.І. (ДНЗ № 8), Кравченко О.В. ДНЗ № 3), Прокопенко Л.В. ДНЗ № 29), Московченко Т.О. (ДНЗ № 26), Бойко В.В. (ДНЗ № 25), Швидкової І.М. (ДНЗ № 19), Сенченко Р.К. НВК № 15), Пиріг Т.О. (НВК № 15), Константиненко Л.М.(ДНЗ № 8), Білоус С.О.(ДНЗ № 4).

Робота з керівними кадрами проводилась відповідно до плану роботи ММЦ, проведено 4 засідання з резервом керівних кадрів, працювали постійно діючі семінари директорів ЗДО (керівник Ляшенко О.І., завідувач ДНЗ № 8) та вихователів-методистів (керівник Кравченко О.В., вихователь-методист ДНЗ № 3) на яких піднімалися актуальні питання по веденню нормативно-правової документації в ЗДО, формування та опис справ, архівування, оптимізації змісту та форм роботи дошкільних закладів щодо вимог БК та освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» та практичне застосування кваліметричної моделі оцінювання рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку.

Для підвищення фахового рівня педагогів міський методичний центр та ДНЗ №№ 8,28,29 у 2017-2018 рр. продовжили співпрацю з науковцями Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Педагогічного інституту Київського університету ім. Бориса Грінченка.

Тісно співпрацювали ДНЗ № 8 (Овчарик Ю.О та Кириченко Т.Г.) з Прилуцьким гуманітарно-педагогічним коледжем ім. І.Я.Франка під час теоретико-практичної конференції присвяченої 100 річчю з дня народження В.О.Сухомлинського «Використання педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського в практиці роботи сучасного дошкільного закладу».

Перспективний педагогічний досвід пропагувався через роботу трьох «Майстер-класів» з проблеми «У кожному із нас живе актор або актриса, і з кожним новим днем повільно піднімається завіса» Білоус С.В., вихователь ДНЗ № 11 (грудень 2017 р.); «Творчий розвиток дошкільників на основі методики Л.М.Шульги» Безкровна Л.М., вихователь ДНЗ № 26 (лютий 2018 р.); «Використання ігрових технологій в корекційній роботі вчителя-логопеда» Коноваленко А.В., вчитель-логопед НВК № 15(лютий 18 р.); через роботу методичної вітальні з проблеми: «Виховуємо казкою» (Стовпник Л.М., вихователь ДНЗ № 27); через роботу творчого клубу з проблеми: «Фундаментальні основи естетичного виховання дітей дошкільного віку засобами музики» (Науменко Н.І., музичний керівник НВК № 15).

Робота Клубу педагогічної творчості «Сходинки до майстерності» (керівник Білоус С.О., вихователь-методист ДНЗ № 4) була проведена у формі психолого-педагогічних тренінгів, методичного рингу, ділової гри, методичного фестивалю, де молоді вихователі навчалися опрацьовувати Програму “ДИТИНА”, розкривати свою методичну тему через ІКТ технології.

На виконання Інструктивно-методичних рекомендацій щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти (до листа МОН України від 19.04.2018 № 1/9-249) до роботи ММО вихователів старших груп (керівник Швидкова І.М.) було внесено додаткові форми роботи щодо забезпечення неперервності здобуття освіти за умови реалізації принципів перспективності і наступності між суміжними ланками, зокрема дошкільною і початковою. У листопаді 2017 року методист Зубко Т.А. відвідала лекцію «Дидактико-методичні основи освітньої діяльності за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт»» доповідач: Хартман О.Ю., кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. У квітні 2018р. у режимі онлайн трансляції взяла участь у Всеукраїнському вебінарі “Забезпечення наступності змісту дошкільної і початкової освіти: впровадженняя освітньої програми «Впевнений старт» у практику роботи з дітьми старшого дошкільного віку” (Освітній портал “Педагогічна преса”).

У березні представник від міста Назарина Світлана Олексіївна, вихователь ДНЗ № 19, взяла участь в авторському навчальному тренінгу із питання впровадження нової освітньої програми та навчально-методичного комплекту «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку в форматі «тренінг тренерів». У травні 2018 р. Назарина С.О. провела тренінгові навчання з представниками ММО вихователів старших груп на якому обговорили і порівняли дві освітні програми «Дитина» та «Впевнений старт».

24 квітня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу № 2 санаторного типу туберкульозного профілю відбувся звіт за результатами дослідно-експериментальної роботи регіонального рівня ДНЗ № 2 санаторного типу туберкульозного профілю протягом 2015-2018р.р. з проблеми «Створення здоровʹязбережувального простору для формування культури здоровʹя дошкільників».

15 травня 2018 року дошкільний заклад № 28 центр С.Ф.Русової та Асоціація освітян імені Софії Русової провели спільне методичне перевесло “Оздоровча робота в закладах освіти як невід’ємна складова національного виховання у педагогічній системі С. Русової”.

Згідно з планом роботи міського методичного центру управління освіти Прилуцької міської ради на 2017-2018 н.р. та з метою надання методичної допомоги молодому вихователю-методисту проведено день методиста в ДНЗ № 27.

За звітний період оновлені банки інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в ДНЗ. Так, за звітний період завершено дослідно-експериментальну роботу в ДНЗ № 2 санаторного типу туберкульозного профілю за темою «Створення здоров’язбережувального простору для формування культури здоров’я дітей дошкільного віку» (Савченко М.В., завідувач ДНЗ № 2). Другий рік поспіль в режимі інновацій за Програмою реалізації медико-педагогічного проекту «Гармонія інтелекту та здоров'я» працюють педагоги ДНЗ № 26 (Бербушенко В.І., завідувач ДНЗ № 26). Наукове керівництво здійснює Яновська Наталія Миколаївна, кандидат медичних наук, Президент Міжнародного інноваційного центру гармонійного розвитку людини.

Продовжують функціонувати групи з пріоритетним напрямом роботи за оновленою програму «Світлі голівки» (Погоджено на засіданні науково-методичної ради міського методичного центру управління освіти Прилуцької міської ради ( Протокол №1 від 03.09.2015 року). Затверджено на засіданні науково-методичної ради Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К. Д. Ушинського (Протокол № 3 від 24.09. 2015 р.) Укладач Швидкова І.М., вихователь-методист ДНЗ № 19.

Протягом року зверталась увага на впровадження ІКТ-технологій у роботі з дітьми старшого дошкільного віку. Зокрема, використання варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти України – «Комп'ютерна грамота». Під час просвіти батьків широко використовувались інформаційні сторінки на персональних сайтах закладів та в соцмережах.

ЗДО міста взяли участь у VIІI Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт закладу освіти (лист ІМЗО від 04.01.2018 № 22.1/10-13). Веб-смайт ДНЗ № 8 Центр В.О.Сухомлинського (координатор Овчарик Ю.О., вихователь-методист ДНЗ №8) отримав диплом ІІІ ступеня обласного етапу конкурсу навчальних веб-сайтів у номінації «Веб-сайти дошкільної та початкової освіти» (наказ управління освіти і науки чернігівської облдержадміністраціївід 04.05.2018 № 184).

Популяризація здорового способу життя серед вихованців та їх батьків мали чинне місце в освітньому процесі всіх ЗДО міста та були висвітлені в матеріалах І міського етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти. Переможцями стали: Сенченко Р.К., інструктор з фізичної культури НВК № 15(І місце); Терентій Л.О., інструктор з фізичної культури ДНЗ № 2 (ІІ місце); Мох М.М., інструктор з фізичної культури ДНЗ № 29 (ІІІ місце); Астахова Т.В., інструктор з фізичної культури ДНЗ № 26 (ІУ місце) (наказ управління освіти від 04 грудня 2017 року № 394). На ІІ обласному етапі матеріали Сенченко Р.К. отримали подяку управління освіти і науки Чернігівської обласної адміністрації (Наказ управління освіти і науки Чернігівської обласної адміністрації від 26 квітня 2018р. № 170).

В рамках реалізації ІІ етапу науково-методичної теми «Формування національної свідомості та патріотизму особистості в навчально-виховному процесі» та активізації національно-патріотичного виховання серед дошкільних навчальних закладів з 17 по 23 жовтня 2017 року був проведений міський огляд-конкурс куточків патріотичного виховання в закладах дошкільної освіти міста. Визнано переможцями огляду-конкурсу: І місце – Гапон О.М. та Петрушу В.Ю., вихователі старшої групи закладу дошкільної освіти № 9 Прилуцької міської ради; ІІ місце – Кисіль Л. П., вихователь середньої групи закладу дошкільної освіти комбінованого типу № 25 Прилуцької міської ради; ІІІ місце – Стовпник Л.М. та Заулічну О.В., вихователі спеціальної групи для дітей з вадами мовлення закладу дошкільної освіти комбінованого типу № 27 Прилуцької міської ради; Христюк О.В., вихователь старшої логопедичної групи Навчально-виховного комплексу «Школа І ст.-дошкільний заклад № 15» (Наказ управління освіти від 26 жовтня 2017 року № 348).

28 березня 2018 року проведено міський Фестиваль «Віночок дитячих талантів» у якому взяли участь 95 дітей 5-6 років – вихованців дошкільних навчальних закладів, навчально-виховного комплексу «Школа І ст.- дошкільний заклад №15» та «Академії дошкільних наук» Центру творчості дітей та юнацтва. Переможцями стали: в номінації «Український танок» – танцювальний колектив «Карамель» дошкільного навчального закладу № 19; танцювальний колектив «Веселий чобіток» навчально-виховного комплексу «Школа І ст. – дошкільний заклад № 15»; танцювальний колектив «Барвінчата» дошкільного навчального закладу № 28 Центру С.Ф.Русової; в номінації «Українська пісня» – Телеш Іванна, вихованка гуртка «Веселі нотки» Центру творчості дітей та юнацтва; Лупова Софія, вихованка дошкільного навчального закладу № 8, центру В.О.Сухомлинського; в номінації «Гра на музичних дитячих інструментах» – оркестр «Веселі музики» дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 29; в номінації « Декламування віршів, гуморесок» – Ткаченко Валерія, вихованка дошкільного навчального закладу № 4; Сікалова Ярина, вихованка дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 25; Скорина Вадим та Ровний Андрій, вихованці гуртка «Творці веселого настрою» Центру творчості дітей та юнацтва (Наказ управління освіти від 29.03.2018р. № 60).

В усіх ДНЗ та НВК працювали гуртки національно-патріотичного виховання, які відвідували 148 дітей.

На базі закладів дошкільної освіти проводилися активні форми методичної роботи, що розширили знання педагогів з впровадження національно-патріотичних ідей у практику роботи, такі як: семінар-практикум з проблеми: «Пізнавально-практична діяльність з народознавства в аспекті біосоціальної системи «Земне веретенце» з дітьми старшого дошкільного віку» (Христюк О.В., вихователь НВК № 15); педагогічний коучинг з проблеми «Міні-музеї у національно-патріотичному вихованні дошкільників» (Андрієвська Л.М., вихователь-методист ДНЗ КТ № 11); педагогічна майстерня «Презентації творчих доробок педагогів щодо ефективних форм та методів національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку в умовах ЗДО» (Кравченко О.В., вихователь-методист ДНЗ № 3); тематичний декадник «ЗДО + батьки = дитина з патріотичною свідомістю» (Шинкаренко Л.М., директор ДНЗ № 9); Клуб «Ми – сухомлиністи» (Овчарик Ю.О., вихователь-методист ДНЗ № 8); семінар-практикум «Національно-патріотичне виховання дошкільника засобами образотворчого мистецтва» (Клименко Л.Ю., вихователь ДНЗ № 19); педагогічна майстерня «Створення віртуального міні-музею в Інтернет просторі» (Винокур В.М., вихователь ДНЗ № 19); воркшоп «Особливості виховання патріотизму у дошкільників. Козацька педагогіка» (Куновська І.М., вихователь ДНЗ № 2); одноденний семінар-практикум для молодих педагогів «Виховання патріотів у сучасних умовах» (Таранець С.В., вихователь-методист НВК № 15);

В роботі з батьками, з метою з'ясування стану обізнаності щодо патріотичного виховання дітей у сім'ї, проведено анкетування в усіх ДНЗ, тренінгові навчання (ДНЗ № 2,4,8,9,11,19,25,26,27,29, НВК №15); діє просвітницький блог «Виховуємо патріотів змалку» (ДНЗ № 3).

Дане питання піднімалось на педагогічній раді в ДНЗ № 4,8,9,11,19 «Шляхи вдосконалення національно-патріотичного виховання дошкільників в контексті «Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді».

Протягом року в дошкільних закладах проведені благодійні акції «Допоможи воїну АТО». Продукти харчування, речі особистої гігієни (зібрані батьками та працівниками закладу), ляльки-обереги, малюнки та відео-привітання від малюків були передані «Волонтерській сотні». В рамках днів відкритих дверей до Дня козацтва проведені зустрічі педагогічного колективу, дітей та батьків з учасниками АТО та волонтерами (ЗДО № 8,9,27,29).

Активно пропагували свій ППД у 2017-2018 навчальному році на теренах області та України такі педагоги:

- Савченко М.В.(директор ДНЗ № 2) та Половецька С.О.(вихователь-методист ДНЗ №2) презентували свої напрацювання в дослідно-експериментальній роботі під час науково-практичної конференції «Перші Ушинські читання. Українська освіта і культура в історичному розвитку інформаційного суспільства»;

- Бондаренко Т.В. (директор ДНЗ № 29) 26-27 жовтня 20176 року взяла участь в ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції "Психолінгвістика в сучасному світі", яка проходила в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті ім. Г. Сковороди. В ході даної конференції Тетяна Володимирівна презентувала напрацювання з досвіду роботи ДНЗ по проблемі: «Розвиток мовлення засобами казкотерапії»;

- Недільченко О.М. (директор ДНЗ № 28, центр С.Ф.Русової) 17 лютого 2018 року взяла участь у засіданні Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Федорівни Русової», яке пройшло в «Центрі педагогічної спадщини С.Ф.Русової» Ріпкинської гімназії у формі круглого столу "Життєстверджуюча педагогіка Софії Русової";

- Гайдай Н.О. (вихователь ДНЗ № 3) пропагувала досвід роботи по проблемі «Впровадження основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку в освітній процес дошкільних навчальних закладів за програмою «Афлатот»» на офіційному сайті МОН на сторінці «Афлатот» (рубрика – Дошкільна освіта/Майстерня педагога).

Методистом Зубко Т.А. вивчався досвід роботи Недільченко О.М., директора ДНЗ № 28 Центру С.Ф.Русової, з проблеми «Впровадження ідей С.Ф.Русової в освітньо-виховний процес дошкільного закладу». Досвід узагальнений у методичних рекомендаціях (Протокол засідання науково-методичної ради ММЦ від 14.06.2018 р. № 6).

Протягом 2017-2018 навчального року в ЗДО міста активно працювала психологічна служба. 29.03.2018 року на нараді директорів ЗДО слухалося питання «Про ведення документації та організацію роботи в психологічному кабінеті практичним психологм ДНЗ № 4».

В рамках роботи ММО практичних психологів ЗДО для фахівців психологічної служби були проведені:

- організаційно-методична нарада по питанню «Про організацію роботи практичних психологів ЗДО та ЗЗСО по забезпеченню наступності між дошкільною та початковою освітою: діагностичний аспект. Обмін індивідуальними картками психолого-педагогічного діагностування готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного навчання» (14.09.2017 року на базі ММЦ управління освіти);

- ігровий фреш «Сплетемо ковдру щастя» (15.11.2017 року на базі ЗДО № 26);

- «Квест-подорож у морську безодню» (27.02.2018 року на базі ЗДО № 11).

Адресна методична допомога надавалась новопризначеним практичним психологам Лазаревич Т.О. (ДНЗ № 9), Чубатій Т.М. (ДНЗ № 27), Дзюбі І.С. (ДНЗ № 28).

У 2018 році було проведено атестацію практичних психологів Денисенко Н.П. (ДНЗ № 11), Клугман О.Г. (ДНЗ № 26).

В ЗДО була організована робота практичних психологів та соціальних педагогів по наданню психологічної та соціально-педагогічної допомоги постраждалим від збройного конфлікту на сході України, переселенцям, членам їх сімей і родичам загиблих в ході АТО. Здійснювався психолого-педагогічний супровід дітей-переселенців (15 осіб), які виховувалися в ЗДО протягом 2017-2018 навчального року.

Фахівцями психологічної служби ЗДО у 2017-2018 навчальному році було підготовлено методичні рекомендації:

- «Втілення мрії – стиль життя!», автор Денисенко Н.П., практичний психолог ДНЗ № 11 (протокол науково-методичної ради ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради № 4 від 02.03.2018 року);

- «У здагоді зі світом та собою» (соціальне та психічне здоров'я дітей). В рамках реалізації дослідно-експериментальної роботи «Створення здоров'язбережувального простору для формування культури здоров'я дітей дошкільного віку». Автор Мироненко М.М., практичний психолог ДНЗ № 2 санаторного типу туберкульозного профілю (протокол науково-методичної ради ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради № 2 від 07.12.2017 року);

- «Арт-педагогіка – як засіб формування духовно-моральних цінностей та збереження психологічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу», автор Клугман О.Г., практичний психолог ДНЗ № 26 (протокол науково-методичної ради ММЦ управління освіти Прилуцької міської ради № 2 від 07.12.2017 року, протокол науково-методичної ради ЧОІППО імені К.Д.Ушинського № 1 від 20.03.2018 року).

Колективи ЗДО № 2,9,10,25,26,27 та НВК № 15 долучилися до випуску «Освітнього каналу» на КП ТК «Прилуки».

Активними дописувачами фахових періодичних видань були Зубко Т.А, методист ММЦ та педагоги дошкільних навчальних закладів Савченко М.В., директор та Половецька С.О., вихователь-методист ДНЗ № 2; Загребельна О.В., керівник музичний ДНЗ № 4; Овчарик Ю.О., вихователь-методист ДНЗ № 8; Бурдюг С.А., вихователь-методист ДНЗ № 9; Білоус С.В., вихователь ДНЗ № 11; Швидкова І.М., вихователь-методист ДНЗ № 19; Купрій В.І., директор ДНЗ № 25; Гуліцка С.Г., вихователь ДНЗ № 27; Христюк О.В., вихователь НВК № 15; Пиріг Т.О., вчитель-логопед НВК № 15.

За даний період педагогами-дошкільниками видано 19 методичних рекомендацій щодо організації пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку.

Виходячи з вище викладеного,
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка