Методичні рекомендації розділ Позакласна робота з укранської мови та літературиСкачати 224,84 Kb.
Сторінка1/29
Дата конвертації17.04.2019
Розмір224,84 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29
Зміст

  1. Вступ

  2. Методичні рекомендації

2.1 Розділ 1 Позакласна робота з укранської мови та літератури

2.2 Розділ 2 Організація та проведення позакласної роботи в ліцеї

2.3 Розділ 3 Позакласні заходи в ДНЗ « Черкаський професійний автодорожній ліцей»

3. Висновки

4. Список використаної літератури

Вступ
Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо.

Рідна мова – це найпотужніший засіб формування свідомої, інтелектуально розвиненої, духовно багатої особистості. Не варто недооцінювати виховний вплив української мови на учнів професійно-технічних навчальних закладів, завдяки їй формуються світоглядні орієнтири юних українців.

Позакласна робота з української мови та літератури - важлива складова частина навчально-виховного процесу. Вона тісно пов'язана з теоретичними заняттями, але не підміняє їх, хоч і розв'язує ті самі навчальні й виховні завдання, і в цьому є продовженням тієї роботи, яка про водиться на уроці.

Під позакласною роботою з української мови та літератури переважна більшість методистів розуміє спеціальні заходи, які проводяться в позаурочний час і мають зміст, не завжди передбачений навчальною програмою, специфічні форми, методи та прийоми проведення й організовуються на принципі добровільної участі у них учнів.

Завданням позакласноюї роботи є: збагачення й розширення знань учнів з мови і літератури, створення інтелектуального фону, що сприяє свідомому і глибокому засвоєнню програмового матеріалу; поглиблення набутих на уроках знань, розвиток умінь і навичок усного й писемного мовлення; виховання ініціативи, самостійності, творчих здібностей учнів, їх пізнавальних інтересів; забезпечення виховної спрямованості предмета, що вивчається, формування почуття патріотизму.

Уміло й цікаво проведені позакласні заходи допомагають учням заглибитися в історію походження літературних творів, вивчити питання походження мови, письма, збагнути розвиток словникового багатства нашої мови, її фразеології; учні повніше осмислюють художньо-зображальні засоби, привчаються працювати з доступною для них літературою, добирати потрібні матеріали

У позакласній роботі важливим є принцип наступності й перспективності: плануючи позакласну роботу певного класу, вчитель враховує ті знання й навички, що їх одержали учні на уроках і в позаурочних заходах у попередніх класах. Одночасно позакласні заходи можуть готувати основу для кращого засвоєння матеріалу на уроках, до участі у факультативних заняттях. У позакласній роботі реалізується зв'язок теорії з практикою, учні збагачують свої знання, розвивають навички правильного висловлення думки, глибше оволодівають мовними нормами, вдосконалюють навички самоосвіти, реалізується принцип індивідуального підходу до учнів, ураховуються їх здібності, нахили.

Сучасні завдання вивчення предметів мови та літератури спонукають викладача в позакласній роботі спиратися на обов'язкову навчальну програму. Обсяг такого матеріалу регулює сам викладач. Добираючи тематику позакласної роботи, викладач враховує, по-перше, інтереси і запити самих учнів, по-друге. їх знання, вікові особливості, підготовленість до проведення відповідної роботи, по-третє, важливість теми для навчання, удосконалення культури мовлення, виховання учнів.

ДОДАТОК

До Наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка