Методичні рекомендації для практичних психологів-початківців для практичного психолога-початківця школа гарна нагода набутиСкачати 161,84 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації27.12.2018
Розмір161,84 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


10 ПОРАД ПРАКТИЧНОМУ ПСИХОЛОГУ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ-ПОЧАТКІВЦІВ

Для практичного психолога-початківця школа гарна нагода набути безцінний досвід роботи з людьми, з дітьми, досвід розв'язання різних

психологічних ситуацій. Однак виникає проблема: коли після інституту ідеш

працювати у школу практичним психологом, перший час ти - у повному розпачі: не знаєш, за що братися і з чого починати.

Хто ж такий практичний психолог у морі шкільних проблем? Чим він має займатися у школі та кому підпорядкований? На ці й багато інших запитань ви зможете знайти відповіді у порадах для психологів-початківців.

ПОРАДА 1

Головний керівник практичного психолога у школі - директор. Саме йому психолог підпорядкований, і саме він дає вказівки, затверджує план роботи.

ПОРАДА 2

У директора уточніть мету і пріоритетні завдання школи з метою врахування при плануванні діяльності.

Ґрунтовно опрацюйте нормативно-правову базу, яка регламентує діяльність психологічної служби системи освіти.

Уважно прочитайте й підпишіть свої посадові обов'язки (посадову інструкцію), якщо потрібно, внесіть поправки.

Детально обговоріть із директором: хто та як контролюватиме вашу діяльність, терміни і форми поточної звітності. Обміркуйте із директором графік вашої роботи, наявність методичного дня, можливість обробки результатів досліджень, підготовки до проведення заходів тощо за межами навчального закладу.Участь в обговоренні вашого річного плану беруть також заступники директора з навчальної та виховної роботи, адже він є частиною річного плану школи.

Завіряє своїм підписом і печаткою ваш річний план, посадові обов'язки, графік роботи директор школи.

ПОРАДА З

У виборі пріоритетів діяльності беріть до роботи основні моменти розвитку дитини: 1-ші класи (адаптація до школи), 4-ті класи (психологічна й інтелектуальна готовність до переходу в середню школу), 5-ті класи (адаптація до середньої ланки), 8-мі класи (гострий період підліткового віку, просвітницько-профілактична робота з дітьми «групи ризику» та профільне навчання); 9-11-ті класи (профорієнтація, психологічна підготовка до ДПА та ЗНО). Інші види діяльності включайте, якщо у цьому існує нагальна потреба.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка