Методична розробкаСкачати 178,8 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації29.04.2020
Розмір178,8 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

 

 

  

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

на тему:

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 Зміст

1.  Зміст роботи майстра виробничого навчання

2.  Підготовка до прийому учнів

3.  Методична підготовка

4.  Підготовка навчальних матеріалів

5.  Перспективно - тематичне планування

6.  Складання плану виробничого навчання

7.  Підготовка до вивчення теми

8.  Підготовка до проведення заняття

9.  Розробка домашніх завдань.

10. Підготовка технічних засобів

11.Особливості виховної роботи

Висновок

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

1.  Зміст роботи майстра виробничого навчанняПрофесійні училища на практиці реалізують принцип нерозривному зв'язку професійного і загальної освіти молоді та поєднання навчання з продуктивною працею учнів. Це визначає особливості роботи майстра виробничого навчання, який повинен не тільки відмінно володіти професійною майстерністю, але мати необхідну педагогічну підготовку. Для того щоб успішно навчати і виховувати учнів, йому потрібні різнобічні знання, висока загальна культура.

Підвищення педагогічної та виробничої кваліфікації майстра.

Одна з першочергових завдань майстри з підвищення кваліфікації - вивчення передового виробничого та педагогічного досвіду, відбір і використання в навчальному процесі того, що найбільш повно відповідає специфіці майбутньої професії учнів, а також вивчення питань матеріально-технічного оснащення майстерень училища та підготовки молодих робітників для роботи. Найбільш ефективною формою підвищення кваліфікації майстра виробничого навчання є стажування на підприємствах. Під час стажування майстер виробничого навчання працює за програмою, затвердженою керівником училища і відповідного підприємства. Ця програма передбачає оволодіння досвідом роботи передовиків і новаторів виробництва, ознайомлення з технологією виробництва, сучасним обладнанням, економікою та організацією праці на підприємстві, технікою безопасності.Большую допомогу в оволодінні передовими методами праці можуть надати семінари-практикуми, організовуються в училищі. Їх мета - вивчення педагогічного та виробничого досвіду майстрів інших училищ, навчання майстрів передовим методам праці новаторів виробництва. Крім того, на семінарах - практикумах майстри опановують техніку виконання складних виробничих заданій.Повишенію кваліфікації майстра сприяє також ознайомлення з навчальному методичною документацією для с професійних училищ, вивчення методичної літератури.Хорошей школою підвищення кваліфікації майстрів бути внутріучіліщние та районні педагогічні читання, а також методичні наради , багато майстрів приймаю в них активну участь. При складанні графіка переміщень учнів по робочому місцях необхідно враховувати, наскільки вони оволоділи навичками високопродуктивної роботи і норм виробітку.

Участь майстра в складанні переліку навчально - виробничих робіт

Однією з головних завдань підготовки майстра до нового навчального року є складання переліку навчально - виробничих робіт, виконуваних учнями в навчальних майстернях і на виробництві

Перелік навчально - виробничих робіт майстер виробничого навчання складає на півріччя або на рік, під безпосереднім керівництвом директора у відповідності з програмою виробничого навчання. При складанні переліку навчально-виробничих робіт необхідно враховувати їх зміст, складність, обсяг для того, щоб учні планомірно і послідовно накопичували виробничі вміння та навички у відповідності з навчальною програмою певного періоду навчання. Майстер зобов'язаний підбирати об'єкти для виконання робочих прийомів, операцій, та робіт із застосуванням сучасного обладнання, пристроїв та інструментів у точній відповідності з програмою виробничого навчання. Слід пам'ятати, що навчання учнів будуватися з операційного - комплексною системою, тобто учні спочатку вивчають операції і прийоми робіт, а потім закріплюють їх під час виконання комплексних робіт з виготовлення спеціально підібраних виробів, які повинні повністю відповідати навчальними завданнями кожної теми.

Складений перелік навчально - виробничих робіт до початку навчального року обговорюється спочатку на методичної комісії училища, на педраді і затверджується директором або заступником директора з навчально-виробничої роботи.

Майстри виробничого навчання повинні також періодично підвищувати свої знання і професійну майстерність в інституті підвищення кваліфікації

 

 

  
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка