Методична робота в школі – це цілісна система взаємопов’язаних подій і заходів, яка ґрунтується на досягненнях науки, передового досвіду й конкретному аналізу утруднень вчителівСкачати 20,13 Kb.
Дата конвертації12.04.2019
Розмір20,13 Kb.
Звіт про методичну роботу

у Великосевастянівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Христинівської районної ради

Черкаської області

Методична робота в школі – це цілісна система взаємопов’язаних подій і заходів, яка ґрунтується на досягненнях науки, передового досвіду й конкретному аналізу утруднень вчителів, і яка спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя , на збагачення і розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу школи, а в результаті – на досягнення оптимальних наслідків освіти, виховання і розвитку конкретних учнів, класів.

В 2010 –2011 навчальному році вся методична робота в школі була сконцентрована над виявленням методичної проблеми. На педагогічній раді школи було затверджено проб лему : « Формування активності школярів як умова підвищення ефективності навчально – виховного процесу, формування у них національної свідомості»

На початку навчального року були створені методичні об’єднання:  • учителів суспільно – гуманітарного циклу (керівник Тисанюк Т.П.)

  • учителів природничо – математичного циклу (керівник Котик З.С.)

  • учителів початкових класів (керівник Ризун О.Ф.)

  • класних керівників (керівник Гущак В.В.)

Вся робота методичних об’єднань була зароджена навколо втілення в дію методичних проблем і здійснювалася згідно складеного плану.

Проводилися відкритті уроки з подальшим їх обговоренням , вивчався та впроваджувався в практику роботи кращий досвід вчителів – новаторів . Питання, які виносилися на засідання, мали як теоретичний так і практичний характер .

Всі методичні об’єднання працювали добре, але варто відмітити роботу методичного об’єднання вчителів суспільно – гуманітарного циклу та вчителів початкових класів.
Учителями цих методичних об’єднань проведено найбільше відкритих уроків, виховних заходів, виготовлено методичних розробок, наочності.

Методична робота в школі була організована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчості ініціативи вчителів. У результаті такої роботи підвищилась якість підготовки до проведення уроків у більшості вчителів, значно розширився діапазон методів навчання, розвитку і виховання.

Вчителі більше зацікавилися самоосвітою, уроки стали більш чіткими, організованими. Вчителі початкових класів частіше стали включати дидактичні ігри в навчальний процес, учителі старших класів ширше стали використовувати практикуми, консультації, проекти.

Вчителі початкових класів більше часу стали відвідувати на використання диференційованої роботи на уроці, учителі предметними більше використовують в своїй роботі ефективних форм навчання.

Застосування вчителів нестандартних методів і прийомів навчання та виховання школярів позитивно позначалося на рівні знань учнів, на розвитку їх творчого мислення. Середній бал по школі становить 7,5 . Проте , такі предмети як фізика, математика, алгебра, геометрія і географія мають нижчий середній бал по відношенню до середнього балу школи.

У результаті роботи над методичною проблемою школи у вчителів виробився певний позитивний досвід, що допомагає перебудувати педагогічний процес відповідно до вимог шкільної реформи.

Класні керівники та класоводи велику увагу приділяють вихованню в учнів патріотичних почуттів та національних цінностей . З цією метою в школі були проведені відкриті виховні заходи :

1. Урок доброти «Той хто творить добро, творить саме життя» 1 клас.

2. Виховна година «Шануймо хліб» 3 клас.

3. Виховний захід «Дзвенить струмочками рідна мова» 4 клас.

4. Виховна година «Моя родина – вся Україна» 8 клас .

5. Урок доброти «Нехай панує у серцях любов і доброта» 6 клас


6. Районний семінар учителів фізкультури «Козацькому роду нема переводу»

Методичне навчання вчителів поєднувалося зі здійсненням контролю за їхньою працею, причому перевага, як правило віддавалася попереджувальному контролю, що допомагає запобігти прорахункам.

Підвищення освітнього рівня педагогів значною мірою сприяла проведена у встановленому порядку атестація вчителів.

Класна , об’єктивна і кваліфікована оцінка діяльності підвищує персональну відповідальність за якість педагогічної праці, стимулює удосконалення методичної майстерності і розвиток творчої ініціативи.

У цьому навчальному році атестувалося сім вчителів. Двоє із них підвищували свій кваліфікаційний рівень, п’ять педагогів підтвердили свою кваліфікацію .

З метою оптимальної організації методичної роботи з педагогічними кадрами в школі, пошуку ефективних форм методичної роботи, вдосконалення методичної та професійної майстерності вчителів, виявлення та поширення педагогічних знахідок в школі проводився місячник методичної роботи.

В програму місячника входить проведення відкритих тижнів, позакласних заходів, виставка педагогічних технологій з досвіду роботи вчителів, випуск методичних бюлетенів .

Учителі щорічно готують матеріали до шкільної виставки, кращі з них надсилають на районну виставу. У цьому році на районній виставці було представлено чотири роботи.

В практику роботи школи ввійшло проведення предметних тижнів.

У 2010-2011 н. р . були проведені такі предметні тижні : історія, математики, хімії, біології, англійської мови, початкових класів, музики, української мови, географії, шевченківський тиждень.
Особливо цікаво , на високому рівні були проведені тижні англійської мови та початкових класів.

Активністю і неординарністю відзначився тиждень української мови, в якому брали участь всі вчителі словесники.Однією з форм методичної роботи в школі є педагогічна рада, на засіданні якої обговорювалися різні питання, що сприяло підвищенню ефективності роботи над проблемними темами.

В основному план методичної роботи виконано. Однак, більше потрібно було працювати над удосконаленням уроків, як основної форми роботи. Усунути недоліки в інформаційному забезпеченні учителів, зобов’язувати всіх вчителів оволодіти комп’ютером , систематично удосконалювати форми методичної роботи з педагогічними кадрами.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка