Методи навчання студентів з вадами зору за напрямком інженерно-педагогічної підготовки Постановка проблемиСкачати 53,18 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації16.04.2019
Розмір53,18 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

УДК 376.32

© 2007

Тулашвілі Ю.Й.методи навчання студентів з вадами зору за напрямком інженерно-педагогічної підготовки
Постановка проблеми. Інваліди із зору почувають себе відкинутими суспільством. Вони не можуть навчатися зі своїми однолітками у звичайних школах і мусять їздити за десятки, а інколи навіть і сотні кілометрів для того, щоб здобути освіту в спеціалізованих школах для сліпих. По закінченні цих навчальних закладів перед ними постає найсерйозніша проблема – що робити далі, де знайти роботу, існувати на пенсію держави чи отримувати достойну платню та бути активним членом суспільства, тобто співпадає проблема їх професійного становлення й соціалізації в сьогоднішньому суспільстві.

Як розв’язується основна проблема людей з вадами зору – їх соціалізація та професійне становлення в українському суспільстві? Наведемо лише один приклад, з якого все стане цілком зрозумілим. За даними Волинського УТОС лише близько 19% інвалідів є працевлаштованими. Діапазон сфери зайнятості інвалідів із зору досить обмежений: вчитель, оператор комп’ютерного набору, юристи, масажисти, музиканти (складає 3%) та робочі низької кваліфікації (16%). Аналогічний стан спостерігається і в межах всієї країни. Відсутність у інвалідів зору професійної освіти негативно впливає на процес їхньої соціалізації.

Складність професійного становлення інвалідів пов’язана з проблематичністю отримання такої професійної освіти, яка б повною мірою сприяла виявленню їх фізичних і психофізіологічних можливостей. На жаль, більшість людей з вадами зору часто опускають у безнадії руки, бо їх не беруть на роботу, мотивуючи це найчастіше тим, що вони не мають відповідної освіти (сьогодні переважно вищої) і кваліфікації, щоб працювати в тій чи іншій сфері – в установі або на підприємстві. Це прикра реальність сьогодення.


Каталог: library -> Left menu -> Zbirnuk
Zbirnuk -> Кулешова В. В
Zbirnuk -> Вивчення ділової української мови (методом) спілкування у малих групах
Zbirnuk -> Моніторинг якості професійної підготовки інженерів-технологів постановка проблеми
Zbirnuk -> Традиційна форма контролю знань у вигляді співбесіди
Zbirnuk -> Інноваційні технології навчання при підготовці кваліфікованих робітників в системі професійно-технічної освіти постановка проблеми
Zbirnuk -> Трудове навчання, як навчальний предмет, відіграє важливу роль у формуванні особистості учня, розвитку його здібностей і обд
Zbirnuk -> І., Кривошлик А.І. Про проблему тестування при педагогічному контролі постановка проблеми
Zbirnuk -> Історія виникнення та становлення інженерно-педагогічної освіти
Zbirnuk -> Проблеми формування економічної освіти та виховання інженерів – педагогів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка