Математика, як навчальний предмет, покликаний передусім сприяти розумовому вихованню, особливо вихованню волі до цілеспрямованСкачати 190,77 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації27.12.2018
Розмір190,77 Kb.
  1   2   3   4

Використання елементів проблемного навчання під час викладання шкільного курсу математики
Біляніна О.Я., методист науково-методичного центру

природничо-математичних дисциплін ІІППО

Чернівецької області

Воврин Тетяна Миколаївна, вчитель математики, вчитель-методист Кострижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Заставнівського району
Якщо до викладання математики підходити як до предмета, що має лише інформаційно-пізнавальну функцію, то перед учнями постає застигла система аксіом, теорем, понять, фактів. Таке викладання викликає хіба що нудоту, небажання вчитися, бо не узгоджується з життєвим досвідом і психікою дитини, а задачі не спроможні викликати жодних позитивних емоцій, бо в основній масі своїй не є, власне, задачами, а вправами на застосування алгоритмів. Однак кожний вчитель математики має бути переконаний в тому, що математика, як навчальний предмет, покликаний передусім сприяти розумовому вихованню, особливо вихованню волі до цілеспрямованої розумової активності.
Отже, виховна функція навчального предмета "математика" має величезне значення в розвитку особистості і значно переважає пізнавальну функцію. Для кожного учня математика корисна, передусім, як полігон для тренування, як джерело проблем, які потрібно вирішувати. Тільки з поставки проблеми починається продуктивне мислення учня. Тому одним із найважливіших завдань математики є розвиток мислення школярів, удосконалення уміння мислити, робити висновки, тобто формування розумової культури, що характеризується певним рівнем розвитку мислення, оволодіння загальними прийомами міркувань, бажанням набути знання і вміння, застосовувати їх у незвичайних ситуаціях.
Особливо ефективним засобом активізації пізнавальної діяльності учнів є проблемний підхід до навчання, який сприяє інтелектуальному розвитку учнів, залучає їх до пошуково-дослідницької роботи на уроках.
Каталог: images
images -> Філософія дитинства в педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського
images -> Наступність і перспективність як необхідна умова забезпечення безперервної освіти
images -> Муханова Ірина Федорівна удк
images -> Оздоровча спрямованість фізичного виховання анотація
images -> Рекомендації класним керівникам на орієнтовні форми роботи з учнями щодо формування навичок здорового способу життя
images -> Методичні рекомендації щодо вдосконалення системи роботи навчальних закладів з питань формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів
images -> Загальна характеристика роботи
images -> Загальна характеристика роботи
images -> Активізація пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка