Марина Павленко. «Бабусині хустки»Скачати 108,39 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації29.03.2019
Розмір108,39 Kb.
ТипПовідомлення
  1   2   3   4   5   6
Тема: Марина Павленко. «Бабусині хустки»

Мета: ознайомити учнів з творчістю Марини Павленко; дати поняття щодо традицій і звичаїв, пов’язаними з хусткою, які існували на Україні, і які збереглися до сьогодення; дати поняття про хустку та її види, значення в українській літературі, виховувати любов до свого народу, до традицій.

Обладнання: збірки творів Марини Павленко, її портрет, портрети українських жінок, рушники, неживі квіти на столі, інтер’єр хата, стіл .

Епіграф до уроку: Ой хустино, хустиночко!

Мережана, шита.

Т.Г.Шевченко

Заздалегідь учні отримали завдання:


  1. Прочитати оповідання М.Павленко «Бабусині хустки».

  2. Повідомлення про українську хустку.

  3. Виписати цитати до характеристики бабусі.

Хід уроку

I.Оголошення теми, мети уроку.

II.Вивчення нового матеріалу:

Звучить пісня «Хусточка моя»Вчитель: Українська хустина, дівоча і жіноча прикраса, незмінна супутниця у житті прекрасної половини людства, оспівана у піснях, завжди була вагомим доповнюючим елементом жіночого народного одягу.

Українська світлиця. Дівчата в різних хустках.

Перша дівчина: Дівчатам належить ходити з відкритою головою, але це не завжди можливо. Холод взимку та спека влітку змушують їх покривати голову хусткою.

На Лівобережжі влітку дівчата складають хустку навскіс трикутником і обмотують її навколо голови, а тім’я залишають відкритим, «щоб волосся видко...». З лівого боку до хустки пришпилюється квітка рожі або гілочка зеленого барвінку. Зимою дівчата, якщо беруть хустку, то так нею закутуються, як молодиці.Друга дівчина: На Правобережжі хусткою дівчата користуються лише у випадку крайньої потреби. Коли вже беруть хустку, то літом і зимою обгортують нею голову так самісінько, як і жінки, але ззаду на спині з-під хустки повинна визирати коса.

Третя дівчина: У галицьких селах, понад річкою Опір, ще й досі збереглося старослав’янське дівоче вкриття голови – луб’яний віночок, обгорнений хусткою, а зверху покритий білою прозорою тканиною, ніби денце шапки. З-під вінка на спину спускаються кілька кольорових стрічок та волосся, заплетене у дві коси.


Каталог: doc -> files -> news
news -> Тема: Лірична драма І
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка