Лист мон про організацію обліку дітей дошкільного вікуСкачати 101,16 Kb.
Дата конвертації27.12.2018
Розмір101,16 Kb.
ТипРішення

Додаток


до рішення Чернігівської районної

ради вересня 2015 року

Про хід виконання районної цільової

програми розвитку дошкільної освіти

на 2011-2017 роки

Про хід виконання районної цільової програми розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки
Виховання здорової дитини та компетентної особистості, забезпечення прав дитини на здобуття якісної дошкільної освіти є головними пріоритетами сьогодення. З цією метою в районі забезпечено збереження та розвиток дошкільних закладів, постійно вдосконалюються та запроваджуються нові сучасні форми здобуття дошкільної освіти, активізується роз'яснювальна робота серед батьків і громадськості щодо значення, необхідності й своєчасності її здобуття.

Протягом останніх років намітилась позитивна тенденція до розширення мережі дошкільних навчальних закладів та збільшення дітей, охоплених суспільним дошкільним вихованням. Станом на 15 вересня 2015 року у районі функціонує 26 дошкільних навчальних закладах району, з них 19 дошкільних навчальних закладів та 7 навчально-виховних комплексів. Відвідують дошкільні навчальні заклади 820 дітей дошкільного віку, що становить 37% від загальної кількості дітей дошкільного віку (2187 дітей) по району (обласний показник 67%). У порівняні з 2011 роком – відсоток охоплення дітей дошкільною освітою зріс на 9%.

На виконання районної цільової програми розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки у березні 2015 року відкрито Кархівський дошкільний навчальний заклад на базі Кархівської ЗОШ І-ІІ ст. та у вересні відкрито додаткову групу у Киїнському дошкільному навчальному закладі на базі Киїнської ЗОШ І-ІІІ ст.

Станом на 15 вересня 2015 року ведуться роботи по реконструкції приміщень під дошкільний навчальний заклад у селах Новий Білоус та Рудка, сплановано відкриття додаткової групи у Олишівському навчальному закладі. Дані заходи дадуть змогу підвищити показник охоплення дошкільною освітою у районі до 43 %.

Наявна мережа дошкільних закладів не в повній мірі задовольняє потреби населення і не сприяє отриманню всіма дітьми якісної дошкільної освіти. Так, незважаючи на збільшення охоплення дошкільною освітою дітей у районі існує черга на влаштування дітей у Снов’янському дошкільному навчальному закладі (20 дітей) та в Олишівському дошкільному навчальному закладі (5 дітей).

Відділом освіти райдержадміністрації постійно вивчається питання щодо охоплення дошкільною освітою дітей від 3-х до 6-ти (7) років. Всього дітей дошкільного віку від 3-х до 6 років 1726 дітей. На сьогодні стовідсотково охоплені діти різними формами дошкільної освіти: соціально-педагогічним патронатом. У 2015 році за індивідуальним графіком дошкільні групи відвідують 150 дітей. Окрім того, для забезпечення права дітей на отримання дошкільної освіти організовано підвіз для 55 дошкільнят з населених пунктів району, де дитячі садки відсутні (с. Черниш, с. Клочків, с. Рудка, с. Мохнатин, с. Деснянка, с. Серединка, с. Топчіївка, с. Рижики, с. Рябці, с. Боромики). 190 дітей приміських сіл: Радянська Слобода, Старий Білоус, Новий Білоус, Анисів, Іванівка, Количівка, Терехівка, Новоселівка, відвідують дошкільні навчальні заклади м. Чернігова.

З метою покращення ситуації щодо підготовки дітей 5-річного віку до подальшого навчання в школі, організовано соціальні патронати, здійснюється просвітницька робота серед батьків щодо обов’язковості здобуття дошкільної освіти, організовано при загальноосвітніх навчальних закладах групи підготовки дітей дошкільного віку до навчання в школі.

Освітній процес у дошкільних навчальних закладах району здійснюють 118 педагогічних працівників. Вищу педагогічну освіту мають 102 працівники, що становить 86%, середню спеціальну педагогічну освіту – 16 працівників- 13%.Середня вартість харчування однієї дитини в день становить у міській місцевості 15 грн., у сільській місцевості - 15,5 грн. Для виконання норм харчування у повному обсязі за статистичними показниками вартість повинна становити 31,69 грн. Відповідно до змін у Законі України «Про дошкільну освіту» упорядковано вартість батьківської плати за харчування вихованців дошкільних закладів, яка у міській місцевості становить 60%, у сільській місцевості – 40%.

Значну допомогу в організації харчування надають батьки, які на сьогодні забезпечують дошкільні навчальні заклади овочами, фруктами та ягодами. За рахунок батьківської допомоги здійснюється вітамінізація харчування.

Покращенню харчування у значній мірі сприяє дієва співпраця дошкільних навчальних закладів з місцевими підприємствами.

У цілому виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах забезпечено на 90%.

Навчально-виховний процес в дошкільних навчальних закладах здійснюється відповідно Державного стандарту дошкільної освіти в Україні та чинних програм: Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» та Базової програми для дітей дошкільного віку «Українське дошкілля» та регіональною програмою морально-духовного виховання «Янгол». У 2015 році вихованка Седнівського навчально-виховного комплексу Зайцева Ліза у Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії», яка проходила у м. Осторг Рівненської області, виборола диплом І ступеня.

З метою цілісного підходу до організації методичної роботи з педагогічними кадрами діють методичні об’єднання для керівників дошкільних навчальних закладів, директорів навчально-виховних комплексів, районні творчі групи, постійно діючий консультпункт; школа новопризначених вихователів.

На виконання змісту варіативної складової Державного стандарту організовано гурткову роботу з вивчення англійської мови, хореографії в Редьківському навчально-виховному комплексі (директор Бабинець В. В.), Киїнському дошкільному навчальному закладі (завідуюча Пенькова З. О.), роботу творчої студії «Лялечка» з питання формування національної свідомості дітей дошкільного віку в Михайло-Коцюбинському дошкільному навчальному закладі (завідуюча Петрик В.М.). Організовано гурткову роботу з шахів у комунальному дошкільному навчальному закладі (ясла-сад) «Лісова казка» Гончарівської селищної ради та у Количівському дошкільному навчальному закладі організовано гурткову роботу з комп'ютерної грамотності.

Відповідно до вимог систематизовано структуру методичної роботи в районі. У відділі створено мікрометодкабінет із питань дошкільної освіти, упорядковано матеріал з питань управлінської, методичної роботи для різних категорій педпрацівників дошкільних навчальних закладів. Видається інформаційний вісник «Освітній ДіНіЗ» з актуальних питань організації освітньо-виховного процесу.

В 2014 -2015 році на базі району працювала обласна школа молодого методиста з питань дошкільної освіти «Успіх» з проблеми «Сучасні форми методичної роботи з педагогічними кадрами методиста». У роботі взяли участь 9 новопризначених методистів. Створено методичний порадник з даної проблеми.

Методичній роботі в дошкільних навчальних закладах приділяється належна увага. Слід відмітити роботу Киїнського (завідуюча Пенькова З.О.), Снов’янського (завідуюча Старостіна О.В.), Дніпровського (завідуюча Климчик В. В.) дошкільних навчальних закладів. Досвід роботи вищезазначених завідувачів заслуховувався на обласному семінарі методистів міських та районних районних райдержадміністрацій.

У 2014-2015 навчальному році з метою обміну досвідом з пріоритетних напрямків розвитку дошкільної освіти делегація педагогів-дошкільників Чернігівського району відвідала Вінницьку область.

На виконання Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес дошкільних навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків», придбано комп'ютерну техніку в Олишівському та Киїнському дошкільних навчальних закладах. На сьогодні у 15 дошкільних навчальних закладах та у 7 навчально-виховних комплексах району дошкільнята мають змогу опановувати першооснови комп’ютерної грамотності.

Вільний доступ до всесвітньої мережі інтернет мають 23 дошкільних навчальних заклади (2013 рік – 3 дошкільні навчальні заклади).

З метою створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної дошкільної освіти вжито заходів щодо розвитку мережі дошкільних навчальних закладів, зміцнення матеріально-технічної бази а саме: у комунальному дошкільному закладі ясла-сад «Лісова казка» Гончарівської селищної ради за рахунок сільської ради здійснено заміну вікон та дверей на суму 235000 грн., заміну лінолеуму на суму 37000 грн., проведено ремонтні роботи прогулянкових майданчиків на суму 22000 грн., за рахунок батьків придбано фарбу, миючі засоби загальною вартістю 17600 грн. У комунальному Михайло-Коцюбинському дошкільному навчальному закладі за кошти селищної ради придбано пральну машину вартістю 4800 грн., електром'ясорубку, контрольні ваги, постільну білизну, столовий посуд на суму 7600 грн. У Дніпровському дошкільному навчальному закладі придбано магнітолу, мольберт, м'які іграшки та ігрові меблі на суму 2200 грн. У Киїнському дошкільному навчальному закладі за батьківські кошти придбано ксерокс та фарбу на суму 6500 грн., у Снов’янському - магнітолу вартістю 5000 грн.

За благодійні кошти комп’ютерну техніку придбано в Олишівському, розвивальні іграшки у Кувечицькому, Рівнопільському та Брусиловському дошкільних навчальних закладах.

У Роїщенському дошкільному навчальному закладі за спонсорські кошти депутата обласної ради Віктора Лазаря облаштовано ігровий майданчик на суму 5000 грн

Здійснено заміну меблів у Смолинському садочку та Редьківському навчально-виховному комплексі.

У Кархівському дошкільному навчальному закладі за спонсорські кошти народного депутата Владислава Атрошенка придбано іграшки, дидактичний матеріал та методичну літературу на суму 4500 грн.

У Ведильцівському дошкільному навчальному закладі за кошти Ведильцівської сільської ради здійснено ремонт ігрового майданчика на суму 1500 грн. За рахунок благодійних коштів проведено поточні ремонти у всіх дошкільних навчальних закладах на суму 10000 грн.Розвитку дошкільної освіти у районі вимагає подальшого удосконалення мережі дошкільних навчальних закладів, зміцнення їх навчально-матеріальної бази, формування громадської думки щодо необхідності отримання дітьми дошкільної освіти та дієвої підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.


Начальник відділу освіти Т.М. Маханькова
Каталог: web docs -> 1730
web docs -> За результатами проведення перевірки стану правової освіти в Чернігівському дошкільному навчальному закладі №5 «Ялиночка»
web docs -> Ініціативною групою Громадської ради при облдержадміністрації напрацьовано проект Концепції патріотичного виховання громадян України, реалізації інтересів держави та суспільства в системах обороноздатності та цивільного захисту населення
web docs -> Відповідальність батьків за навчання та виховання дітей
web docs -> Про стан правової роботи за підсумками і півріччя 2017 року
web docs -> Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу дсанПіН
web docs -> З метою реалізації державної політики у сфері охорони дитинства, забезпечення прав і свобод дітей відповідно до чинного законодавства України, поліпшення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
web docs -> Ресурсний центр
web docs -> Розпорядження голови рішення третьої сесії районної районної державної адміністрації ради сьомого скликання
web docs -> Концепція національно-патріотичного виховання молоді
1730 -> Про виконання районної цільової програми розвитку


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка