Лекція Тема. Місце курсу «Методика виховної роботи в літніх оздоровчих таборах»Скачати 167,89 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/5
Дата конвертації12.10.2019
Розмір167,89 Kb.
ТипЛекція
  1   2   3   4   5
    Навігація по даній сторінці:
  • Вступ.


Лекція 1.
Тема. Місце курсу «Методика виховної роботи в літніх оздоровчих
таборах» та літньої виробничої педагогічної практики в системі
професійної підготовки майбутніх педагогів

Мета:
здійснити загальну характеристику курсу «Методика виховної роботи в літніх оздоровчих таборах»; охарактеризувати мету й завдання літньої виробничої педагогічної практики, її специфіку, сутність змісту роботи студента-практиканта, його права і обов’язки.

Вступ.
Інтеграція системи вищої освіти України в європейський освітній простір за умови збереження і розвитку досягнень та прогресивних традицій національної вищої школи неможливі без підготовки висококваліфікованих кадрів.
Закон України «Про вищу освіту» зумовлює внесення суттєвих змін у навчальні плани, здійснення перебудови навчально-виховного процесу з метою посилення ролі самостійної роботи студентів під час підготовки їх до екзаменаційної сесії, залучення до науково-дослідницької роботи кафедр та участь у безвідривній педагогічній практиці упродовж всього періоду навчання у вищому навчальному закладі. Так, стаття 51 цього закону чітко регламентує отримання практичної підготовки осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах, шляхом проходження ними практики на підприємствах, в установах та організаціях відповідно до укладених вищими навчальними закладами угод або у його структурних підрозділах, що забезпечують практичну підготовку.
У цьому контексті важливе місце займають курс «Методика виховної роботи в літніх оздоровчих таборах» та його реалізація під час проходження літньої виробничої педагогічної практики (ЛВПП) в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (ДЗОВ) – невід'ємної складової навчально- виховного процесу, що не лише завершує засвоєння студентами змісту, форм

і методів виховної роботи, а й створює умови для активної реалізації набутих умінь у здійсненні виховної діяльності. Цей вид практики дозволяє студентам усвідомити сутність і специфіку роботи тимчасових дитячих об'єднань, ознайомитися з психолого-педагогічними засадами роботи в них, засвоїти основи організації оздоровчо-виховного процесу, оволодіти системою колективного планування роботи дитячого колективу, методикою проведення різних форм роботи в умовах ДЗОВ тощо.
Організація та проведення літньої виробничої педагогічної практики регламентується Конституцією України, законами України «Про освіту»,
«Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», Державною національною програмою «Освіта: Україна ХХІ століття», Положенням про позашкільний навчальний заклад, Типовим положенням про дитячий оздоровчий заклад, Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України та ін.
Літня виробнича педагогічна практика дасть можливість студентам встановити згодом тісний зв'язок зі школою, класом, учителями, педагогами- організаторами, вихованцями, їх батьками і взяти безпосередню участь у навчальній і виховній роботі дитячого колективу, матиме позитивний вплив на якість проведення майбутніх педагогічних практик, створить психологічні передумови для свідомого засвоєння передового досвіду кращих вихователів- освітян, для оволодіння професійними уміннями навчання і виховання школярів-вихованців.
Освітньо-виховна робота студентів вищих навчальних закладів, що проходитимуть ЛВПП у ДЗОВ є важливою складовою організації відпочинку та оздоровлення дітей. Вона вимагає нового змісту підготовки педагогів- організаторів (вихователів) до роботи в дитячих таборах, зокрема має включати власне виховну роботу, медичну, соціально-педагогічну діяльність з дітьми, враховуючи особливості їх розвитку, виховання, спілкування, звички, рівень активності, самостійності, відповідальності. Провідним завданням роботи педагогічних працівників є гарантування безпеки дітей у


ДЗОВ. Тому зміст підготовки студентів, які проходитимуть ЛВПП, передбачає наявність знань з цих проблем, професійних умінь здійснювати роботу в цих напрямках з різними категоріями дітей. Ці питання зосереджені саме у навчальному курсі
«Методика виховної роботи в літніх оздоровчих таборах».

Каталог: data -> users
users -> Лекція Тема Методи і прийоми навчання природознавству в початковій школі
users -> Лекція Тема. Теоретико-методологічні засади побудови курсу методики викладання природознавства Мета
users -> Лекція Тема Засоби наочності у процесі навчання природознавству Мета
users -> Лекція Тема Використання новітніх технологій навчання природознавства в початковій школі Мета
users -> Лекція №2 Тема. Розвиток, виховання і формування особистості. Мета
users -> Науково-методичною радою двнз
users -> Методичні рекомендації до проведення педагогічного експерименту вступ. І. Загальні
users -> Робоча навчальна програма з методики навчання української мови
users -> Робоча навчальна програма з методики навчання української мови


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка