Лекція методології розробки програмного забезпеченняСкачати 225,72 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації14.01.2020
Розмір225,72 Kb.
ТипЛекція
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

ЛЕКЦІЯ-5. Методології розробки програмного забезпечення


  1. Методології розробки програмного забезпечення

Будь-яка теоретична або практична сфера діяльності використовує властиві тільки їй способи вирішення поставлених завдань. Ці способи називаються методами. Метод - це спосіб досягнення якої-небудь мети, рішення конкретної задачі; сукупність прийомів або операцій практичного або теоретичного освоєння дійсності.
Методологіясукупність методів, що застосовуються в якій-небудь області людської діяльності.


Методологія — це, по-перше — систематизована сукупність підходів, способів, методів, прийомів та процедур, що застосовуються в процесі наукового пізнання та практичної діяльності для досягнення наперед визначеної мети. Такою метою в науковому пізнанні є отримання істинного знання або побудова наукової теорії та її логічного обґрунтування, досягнення певного ефекту в експерименті чи спостереженні тощо.Методологія - принципи і способи організації діяльності робочої группи для створення програмного продукту

Методологія розробки ПЗ полягає в організації процесу побудови ПЗ і забезпечення управління цим процесом для того, щоб гарантувати виконання вимог як до самої системи, так і до характеристик процесу розробки.

Вибір методології розробки ПЗ має ключове значення для подальшого успіху проекту. Щоб повною мірою задовольнити всі вимоги замовника, компаніям, після детального аналізу, необхідно підібрати оптимальну методологію розробки для кожного конкретного випадку.

В залежності від поставленого завдання, необхідно визначити сучасні технології розробки, застосування яких буде найбільш доцільним і ефективним.

Не існує якоїсь однієї, єдино правильної методології, оптимальної для будь-якого проекту. У кожному конкретному випадку правильний вибір методології розробки залежить від ряду чинників:  • Масштабу проекту;

  • Критичності проекту;

  • Кількості і розподілу повноважень учасників проекту;

  • Ступеня новизни проекту;

  • Очікуваної тривалості проекту;

  • Вимог Замовника


Основними завданнями, рішення яких повинна забезпечувати методологія розробки ПЗ, є наступні:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка