Lego – ігри Навчання через груСкачати 338,8 Kb.
Сторінка1/16
Дата конвертації28.12.2018
Розмір338,8 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

LEGO – ігри

Навчання через гру

Ігри та вправи з садочків-учасників проекту «Сприяння освіті» в Україні:

м. Київ

ДНЗ №32, ДНЗ №45, ДНЗ №193, ДНЗ №205, ДНЗ №256, ДНЗ №300, ДНЗ №374, ДНЗ №532, ДНЗ №568, ДНЗ №620, ДНЗ №654, ДНЗ №655, ДНЗ №800, ДНЗ №804, НВК «Монтессорі», НВК «Мрія».


м. Харків

ХСНВК, ХСНВК №2, ХСНВК №13, ДНЗ №78, ДНЗ №143, ДНЗ №150, ДНЗ №290, ДНЗ №366, ДНЗ №373 «Паросток», ДНЗ №420.


м. Дніпропетровськ

ДНЗ №68, ДНЗ №84, ДНЗ №86, ДНЗ №145, ДНЗ №238, ДНЗ №244, ДНЗ №292, ДНЗ №310, ДНЗ №342, ДНЗ №404.


м. Одеса

ДНЗ №1, ДНЗ №47, ДНЗ №80, ДНЗ №195, ДНЗ №231, ДНЗ №237, ДНЗ №293.


м. Львів

ДНЗ №29, ДНЗ №31, ДНЗ №35, ДНЗ №44, ДНЗ №67, ДНЗ №166, ДНЗ №187, ДНЗ «Барвінок».


ЗМІСТ

Вступ………………………………………………………………………3


ВСТУП


Світ гри – безмежний і яскравий. Він пропонує безліч можливостей для творчості, розвитку, навчання та самовираження і для дитини, і для дорослого. Саме під час гри дитина вчиться розуміти світ, опановує різні аспекти спілкування, має змогу на практиці застосувати свої знання та добувати такий необхідний для неї досвід. А дорослий граючи з дитиною, стає ближчим до неї, вчиться розуміти її та ефективно з нею взаємодіяти.

Запропоновані вправи є опорою для творчості педагога, вони є базою, на якій кожен зможе побудувати власну індивідуальну стратегію роботи з дітьми, керуючись їх інтересами та вподобаннями. Головне при цьому пам’ятати, що роль дорослого у грі – це роль дизайнера, який створює дитині умови для виявлення ініціативи, ненав’язливо спонукає до дії з допомогою відкритих питань, проблемних ситуацій та дружньої підтримки.

Дані ігри розраховані на дітей віком від 2 до 7 років. До участі в іграх залучаються також педагоги, батьки та інші дорослі, які небайдужі до гри, творчості та хочуть навчати і вчитись із задоволенням. Одночасна участь у грі дітей і дорослого дозволить створити команду, яка беззаперечно досягне бажаного результату.

Кількість учасників гри є необмеженою, вона регулюється лише задумкою та бажанням дітей і передбачає можливість роботи як індивідуальної та підгупової, так і групової та командної.

Щоб розпочати гру знадобиться лише бажання та ініціатива і, звісно, конструктор LEGO. А ще будь-які додаткові матеріали: стрічки, іграшки, пластилін, папір, будь-який природній матеріал та ін.. Словом, усе те, що допоможе виявленню творчості та зробить гру ще цікавішою.

Де краще проводити гру? Там, де буде зручно дорослим та дітям. А це може бути і групова кімната, і музична зала, майданчик або спортзала. Варто лише продумати зручність розташування наборів для гри та розташування самих гравців. Необхідно щоб гравці мали змогу вільно рухатись, сидіти, стояти та розміщувати свої творіння.

Стосовно тривалості гри варто відмітити, що вона не є чітко фіксованою. Головне щоб усі учасники встигли насолодитись процесом творення, тому встановлення чітких часових рамок є недоречним. А ще такі ігри не мають закінчення і можуть починатись знову і знову у різних варіантах.

Використовувати ігри можна і під час організованої навчальної діяльності – як окремі дидактичні вправи або фізхвилинки, і як цікаві завдання на дитячих святах та розвагах, і як безпосередню ігрову діяльність. Головне - грати систематично, весело та натхненно!

Відкриваємо таємниці цеглинок DUPLO

Мета: Вправляти дітей у вмінні розрізняти деталі за формою, кольором, кількістю штирів. Формувати сенсорні основи сприйняття. Розвивати візуальну пам’ять. Розвивати координацію «око-рука». Розвивати дрібну моторику рук. Розвивати уміння вирішувати проблемні ситуації

Вік: 5-6 років

Обладнання: цеглинки LEGO DUPLO

Ключові слова: геометричні фігури, рахунок, кольори, спостережливість.

Хід вправи

Поділіть дітей на підгрупи (4-6 осіб)

Розташуйте в колі для кожної підгрупи набір із різних по кольору і формі цеглинок

Підніміть цеглинку 2*2 червоного кольору, попросіть дітей уважно подивитися на неї

Попросіть їх закрити очі і спробувати знайти перед собою цеглинку схожу на ту, що вони щойно бачили, а саме, цеглинку 2*2

Завдання і запитання (ускладнення, розширення):

Як вам вдалося знайти схожу цеглинку?

Це така ж цеглинка, яку тримає вихователь?

Чим ваші цеглинки схожі, а чим відрізняються?

Якого кольору ваша цеглинка? Чи ви можете знайти такий же колір у класній кімнаті? Назвіть, що саме ви бачите у кімнаті такого кольору?

Якої форми ваша цеглинка? Чи ви можете знайти предмети такої ж форми у класній кімнаті?

Опишіть цеглинку, яку ви тримаєте в руці!

Подумайте, як можна назвати виступи на цеглинці? (вводимо поняття «штирі»)

Покладіть вашу цеглинку поруч із цеглинкою вашого сусіда. Яку форму ви бачите зараз? (поняття «прямокутник»)

А чи зможете ви тепер у купі знайти цеглинку, яка виглядає так само, як ці дві разом? Якої форми ця цеглинка? Скільки квадратів можна помістити в цей прямокутник?

Чим відрізняється прямокутник від квадрата?

Ласкаво просимо в чарівний світ LEGO

Мета :Вправляти дітей у вмінні розрізняти деталі за формою, кольором, кількістю штирів; Формувати сенсорні основи сприймання; Розвивати візуальну пам'ять; координацію «око - рука»; дрібну моторику рук; Виховувати уміння вирішувати проблемні ситуації

Вік : 2 – 5 років

Обладнання : цеглинки LEGO DUPLO, ілюстрація до казки «Троє поросят».

Ключові слова : геометричні фігури, рахунок, кольори, спостережливість.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка