Критерії та показники сформованості естетичного досвіду в контексті професійної підготовки учителів-філологівСкачати 83,13 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/4
Дата конвертації07.10.2019
Розмір83,13 Kb.
  1   2   3   4


Штома Л. Н.
Старший науковий співробітник відділу педагогічної естетики та етики
Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України
КРИТЕРІЇ ТА ПОКАЗНИКИ СФОРМОВАНОСТІ
ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ В КОНТЕКСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ
ПІДГОТОВКИ УЧИТЕЛІВ-ФІЛОЛОГІВ

У
статті на основі теоретичного аналізу встановлюються істотні ознаки естетичного досвіду, обґрунтовуються критерії та показники його сформованості в контексті професійної підготовки учителів-філологів.
Проблема.
Реформування освіти відповідно до Закону України "Про освіту" передбачає реалізацію принципу гуманізації освіти, методологічну переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня, визнання її самобутності й самоцінності, формування компетентності учня як загальної здатності до суспільної діяльності на основі знань, досвіду, системи цінностей, здібностей, набутих у процесі навчання.
Провідним завданням загальноосвітньої школи має стати піднесення дитини як найвищої цінності суспільного життя, розвиток її інтелекту, потенційних творчих можливостей, формування загальнолюдських і національних морально-естетичних духовних вартостей. Його здійснення залежить насамперед від учителів-вихователів, у яких розвинена естетична культура, сформований естетичний досвід. [1,6]
Прилучення до цінностей мистецтва, національної та світової художньої культури, виховання естетичних почуттів, смаків, ідеалів зумовлює необхідність пошуку нових підходів до підготовки майбутніх учителів. Саме знання і багатство духовності вихователя, що визначається особистісним естетичним досвідом, будуть забезпечувати дієвість його педагогічних впливів. Взаємодія вчителя й учнів повинна базуватись на позитивному естетичному почутті. Активізація почуттєвого поля дітей є запорукою успіху освіти та виховання, мистецтво ж виступає засобом

естетичного виховання. Таким чином, підготовка кваліфікованих учителів- філологів, для яких мистецтво слова є предметом і засобом діяльності, є важливою справою вищої педагогічної школи.
Актуальність даної проблеми посилюється ще й тим, що така підготовка вчителів-філологів сприятиме здійсненню інтелектуального розвитку дітей мистецтвом слова шляхом формування позитивного, чуттєво- емоційного ставлення до навчального предмета.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка