Красилівської загальноосвітньої школиСторінка1/33
Дата конвертації30.03.2019
Розмір0,69 Mb.
ТипПротокол
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   33
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ВІДДІЛ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

КРАСИЛІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КРАСИЛІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТ. № 4 ІМ. П.КІЗЮНА


СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

Педагогічною радою Наказ Красилівської ЗОШ

Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна

І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна № 70 від 01.06.2018 р.

Протокол № 8 ___________Н.С.Глущук

«31» травня 2018р.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Красилівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №4

імені Героя Радянського Союзу Петра Кізюна

Хмельницької області

Термін навчання – 2018-2019 навчальний рік


Красилів - 2018

Для суспільства сталого розвитку школа має змінити розуміння основного освітнього результату і підходу до його оцінки. В епоху знань і глобалізації школа стає ініціатором і проектувальником свого суспільного життя, вона повинна враховувати світові напрями розвитку науки, надавати якісні знання, орієнтуватись на потреби інноваційної ери.

Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна – сучасний навчальний заклад, у якому поєднуються класичні принципи педагогічного процесу та активно запроваджуються інноваційні технології.  

Стратегія школи сприяє перебудові шкільної освіти на засадах сталого розвитку, передбачає вирішення завдання переходу на якісно новий рівень використання комп’ютерної техніки і інформаційних технологій у всіх сферах освітньої діяльності. Враховуючи те, що діяльність навчального закладу спрямована на здійснення заходів щодо вирішення проблеми шкільної екологічної освіти, наша школа активно стала впроваджувати питання сталого розвитку в освітній процес.

Колектив Красилівської І-ІІІ ЗОШ І-ІІІ ст.№4 ім. П.Кізюна з вересня 2013 року є учасником міжнародного проекту «Освіта для сталого розвитку в дії». Розпочато викладання курсів за вибором «Уроки для стійкого розвитку. Моя щаслива планета» (3-4 класи), «Уроки для стійкого розвитку» (8-9 класи). Предмет «Уроки для сталого розвитку» змінює світосприйняття дітей, показує справжні проблеми навколишнього середовища, змушує шукати шляхи їх вирішення, задуматися над тим, чим можна допомогти світові тут і сьогодні. Бажання й надалі піклуватися про довкілля виникає на основі інформації про значення власних дій та оцінку результатів. У пропонованому курсі робиться акцент на рішеннях учнів щодо власної поведінки й стилю життя, а не на проблемах, які існують поза ними. «Уроки» також навчають правильному спілкуванню з оточуючими.

Викладання курсів базується на пошуковій роботі та практичних завданнях, а також передбачає багато групової та творчої роботи. Їх запровадження змінює не тільки поведінку дитини, батьків, вчителів, а й їхній спосіб життя. Важливим напрямком роботи вчителів є проведення домашніх аудитів для відстеження змін якісних показників економії води, енергії, зменшення кількості сміття. За 5 років впровадження курсу у 3-4 та 8-9 класах було зекономлено 109160кВт електроенергії, 6134735 л води. Не потрапило у природу 55776 кг сміття. Зібрано 4520 кг макулатури.

В 5-7 класах класними керівниками проводяться позакласні заходи, які втілюють ідеї сталого розвитку.


 • Права людини

 • Етика, духовність

 • Гендерний баланс

 • Культурне різноманіття

 • Міжкультурне взаєморозуміння, толерантність

 • Зміна структур споживання

 • Екологічна безпека, екосистемний баланс

 • Енергія

 • Здоров’язбереження

 • Вода

 • Біорізноманіття

 • Управління природними ресурсами

 • Зміни клімату

 • Попередження природних катастроф

 • Забруднюючі речовини

 • Управління відходами

 • Захист атмосфери, освоєння космосу тощо

Проводяться виховні години по класах на теми «Чисте довкілля – запорука здоров’я» та бесіди «Чисто не там, де прибирають, а там де не смітять».

Позакласна робота у школі підпорядкована ідеям освіти сталого розвитку. Діти залучаються до волонтерської діяльності та створюють нові екологічні проекти «Дослідження з метою виявлення та створення банку даних стихійних сміттєзвалищ на території урочища Яр». У закладі проходять акції, спрямовані на формування стійкого стилю життя, які мотивують учнів до вирішення екологічних проблем: «Чисті прибережні смуги – живі водні плеса і джерела», «Ошатний двір та вулиця», «Друге життя непотрібних речей», «Посади своє дерево», «Садимо ліс», «День врятованого дерева», «Шпаківня», «Годівничка».

Ефективною є спільна науково-дослідницька діяльність вчителів та учнів. Під керівництвом викладачів курсу «Уроки для стійкого розвитку» працює група «Юний дослідник», робота якої спрямована на дослідження і збереження природних об’єктів рідного краю.

Результатом діяльності школи сталого розвитку є:

- усвідомлення учнями власної відповідальності за поліпшення стану довкілля;

- позитивне ставлення до цінностей природи, готовність оберігати і відновлювати її;

- розуміння майбутніми громадянами важливої проблеми людства – збереження навколишнього середовища;

- співпрацю та допомогу батьків та громадськості.

Створена модель школи сталого розвитку пов’язана з розбудовою громадянського суспільства, демократизацією всіх сфер діяльності людини, формуванням позиції активного громадянина, патріота, інноватора. Діяльність школи сталого розвитку дозволить здобувачам освіти успішно інтегруватися в суспільство, бути мобільними та конкурентоспроможними, здатними до самоорганізації навчання протягом життя, самореалізації, розкриття творчого потенціалу, визначення свідомого життєвого вибору і прийняття відповідальних рішень.

Місія школи полягає у створенні таких умов, в яких учень стане повноправним учасником освітнього процесу, а не пасивним споживачем знань. Освіта зосереджується на дитині, а не на академічних знаннях, і вчителі підтримують і розвивають потенціал кожної дитини. Учні будуть здобувати основи інтелектуальної та екологічної культури, які є пріоритетними в освітньому процесі закладу. У школі буде створена територія, де свобода педагогічної думки та ідеї стає головною опорою позитивного іміджу навчального закладу.

Освітній процес у школі здійснюється за принципом природодоцільності, який є системоутворюючим. Злагоджена робота всіх шкільних систем сприятиме виконанню місії нашого навчального закладу.

У відповідності до чинного законодавства Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна здійснює освітній процес відповідно до рівнів освіти:

I рівень - початкова освіта;

II рівень – базова середня освіта;

III рівень – профільна середня освіта.

На виконання Закону України «Про освіту», відповідно до Державних стандартів початкової, базової та повної загальної освіти, Типових освітніх програм закладів складено освітню програму, яка окреслює підходи до планування й організації закладом освіти єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання.Освітня програма Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна розглядається як сукупність освітніх програм різного рівня навчання (початкової, базової та профільної освіти). Ці програми спадкоємні – кожна наступна програма базується на попередній і визначають зміст освіти, враховуючи здібності, потреби та інтереси кожної дитини, та спрямовані на формування моделі випускника – особистості, патріота, інноватора.

На основі освітньої програми складено та затверджено навчальний план закладу освіти, що конкретизує організацію освітнього процесу.

Освітня програма закладу освіти та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, оприлюднена на веб-сайті Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 ім. П.Кізюна.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА


РІВЕНЬ ОСВІТИ: початковий
КЛАС: перший

Каталог: documenty


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   33


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка