«Корисні навички молодших школярів» факультативний курс для учнів 1-4 класів спеціальної школи-інтернатуСкачати 319,59 Kb.
Сторінка1/25
Дата конвертації26.03.2019
Розмір319,59 Kb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25

  1. «Корисні навички молодших школярів» факультативний курс для учнів 1-4 класів спеціальної школи-інтернату


Черноусова Лариса Іванівна

практичний психолог Миколаївської спеціальної загальноосвітньої

школи- інтернату 1-ІІІ ступенів №6

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Початок шкільного життя – серйозне випробування для більшості дітей, тим більше для учнів школи-інтернату, які на певний час розлучаються з сім’єю, батьками, звичайними умовами життя. Особливо важко пристосовуються діти з порушеннями емоційно-вольової сфери, психічними розладами, несформованими навичками самообслуговування. Тому виникла необхідність створення програми, побудованої з урахуванням вікових особливостей молодших школярів (егоцентризм, емоційність, потреба в грі, конкретно-образне мислення, кінестетична орієнтація, рухливість) і особливостей первинного дефекту (нерозвинуте мовлення, обсяг знань, обмежене спілкування, знижений рівень пізнавальних функцій, неадекватність самооцінки). Тому формування їх корисних життєвих навичок – позитивних поведінкових адаптаційних вмінь, які дозволяють дитині відповідати вимогам повсякденного життя і протистояти його викликам – стало ключовим завданням програми.

Уміти жити – означає вміти добре пристосовуватися до навколишнього середовища, уміти узгоджувати свої вимоги зі своїми бажаннями та потребами, зі своєю особистістю. У зв’язку з цим виникає необхідність акцентувати увагу на регуляції соціальної поведінки та соціальної адаптації глухих дітей початкової школи. Також існує необхідність навчити нечуючу дитину співчувати і вміти аналізувати почуття й емоції оточуючих.

Особливості дітей і слуховою деривацією в молодшому шкільному віці полягає в тому, що вони недостатньо усвідомлюють свої переживання і не завжди здатні зрозуміти причини, які їх викликають. Для того, щоб молодший школяр міг усвідомлено регулювати свою поведінку, треба навчити його адекватно виражати свої почуття, знаходити конструктивні способи виходу зі складних ситуацій.

Це стає можливим завдяки проведенню циклу розвивально-корекційних занять для учнів початкової школи «Корисні навички молодших школярів», яка розрахована на 89 годин:  1. Для учнів 1-х класів – 18 год., кожне заняття по 35 хв.

  2. Для учнів 2-х класів – 18 год., кожне заняття по 45 хв.

  3. Для учнів 3-х класів – 18 год., кожне заняття по 45 хв.

  4. Для учнів 4-х класів – 35 год., кожне заняття по 45 хв.

Заняття для учнів 1-3-х класів проводяться один раз на два тижні, а для учнів 4-х класів – один раз на тиждень, для кожного класу – резерв навчального часу – 1 година.


Каталог: img -> zstored -> files
files -> В. Рібцун корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення програмно-методичний комплекс Київ 2012
files -> Про затвердження Концепції художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та Комплексної програми художньо-естетичного виховання
files -> Київ 014 клас Видання друге level 2ed Layout 1
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням румунською мовою пояснювальна записка
files -> Програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів
files -> Особливі діти в закладі і соціальному середовищі
files -> Молоді та спорту україни
files -> 26. Життєва компетентність особистості факультативний курс для учнів 10-11 класів
files -> Загальні відомості Дошкільна освіта
files -> З а к о н у к р а ї н и про загальну середню освіту


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка