Конспект заняття на тему: "Про воду-водичку в океанах і річках"



Сторінка1/89
Дата конвертації06.04.2019
Розмір0,53 Mb.
ТипКонспект
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   89








Конспект заняття на тему: "Про воду-водичку в океанах і річках" (рекомендовано для дітей старшого дошкільного віку)

Програмовий зміст: вчити розуміти потребу в воді всього живого, кругообіг води; розвивати навички економного витрачання води в домашніх умовах; активізувати; солона вода, прісна вода, очистка води, виховувати бажання до економного витрачання води.

Обладнання: яблуко (велике, червоне), ніж, і плакат скляні банки, склянка, піпетка, тарілка і чашка з залишками їжі, мило, шампунь, брудні пензлі, глобус. 5 маленьких баночок, 5 серветок (ганчірок). Велика миска, тарілочки і мисочки (по 5 шт.), брудна морква, магнітофон.

Хід заняття

Діти, відгадайте загадку:

Я потрібна зеленим лугам,

Я потрібна полям і лісам,

Я потрібна квіткам і кущам,

Якщо я раптово всихаю,

В'яне все навкруги, засиха.

Що це таке? Правильно, це - вода.

- Пригадайте, яку ви знаєте гру про воду? ("Вода не вода").

- Хто може нагадати правила гри?

Якщо діти не згадають, то тоді я пояснюю: я буду називати слова: якщо слово позначає те, що містить в собі воду (райдуга, калюжа), ви будете піднімати обидві руки. Якщо предмет або явище має відношення до води (човник, дельфін), ви піднімаєте одну руку; якщо я назву предмет або явище, яке не має ніякого зв'язка з водою (вітер, камінь) ви руки не піднімаєте. Називаю слова: веселка, пісок, риба, камінь, сніг, дощ, вітep, дельфін, калюжа, хмара, човник, бурулька, лід, глина, струмок, озеро.

Молодці! Ви добре знаєте, що відноситься до води, а що ні, що має зв'язок з водою!

А як ви вважаєте, чи потрібна вода людині?

Для чого вона потрібна людині?

На вашу думку, в організмі людини є вода?

Погляньте на цей малюнок. Організм людини, в основному, складається з води: вона є в крові, в слині. Без їжі людина може прожити тиждень, але без води - 1, 2 дні. Чи знаєте ви, скільки кожній людині щодня треба води. Багато чи мало?

- Так, багато води. Чи багато води на нашій планеті, чи вистачає її усім?

Діти, на якій планеті ми живемо? (Земля)

Показую дітям глобус. Це макет нашої планети Земля.

Як він називається? (Глобус).

Синім кольором на глобусі зображено моря й океани.

Подивіться уважно на глобус і скажіть, чого більше на нашій планеті - води чи суходолу? (води).

- Погляньте сюди. Ось я зніму шторинку: це - суходіл, а все інше - вода.

- Чи багато води на планеті Земля? (багато).

Більшу частину води складають моря і океани. А вода в них солона. Чи всяка вода може задовольнити потреби людини? (Щоб дітям було зрозуміло: підходимо до столика, на якому стоїть 3-літрова банка підсоленої води, півсклянки прісної води, піпетка й тарілочка).

Діти, уявіть собі, що воду морів і океанів нашої планети ми злили в цю банку. Тут солона вода. Тоді прісна вода займе лише півсклянки.

І лише 3 краплини (рахуйте:1. 2. 3. ) це вода річок і озер.

Чи багато у нас прісної води? (Мало).

Води живим істотам треба багато, на планеті її недостатньо. Треба воду економити. Що ви робите, щоб економити воду?

А може не треба її економити, бо вона вся повертається назад до природи?

А в якому вигляді?

Запрошую дітей столика, на якому стоять: 3-літрова банка води; тарілка й чашка з залишками їжі; брудна морква на тарілці, брудна сукня ляльки в ванночці, брудні пензлики, мило, біля кожного предмету стоїть баночка, пісочок й лежить серветка. Посередині стоїть велика миска.

Ставлю по 2 дитини біля кожного "знаряддя праці ", розливаю в баночки воду з великої банки. Пропоную виконати потрібну роботу, діти виконують. Брудну воду з маленьких мисок вcі зливають в велику миску. А я перед цим кожного запитую:

Що ви робили? - злили в миску.

Діти, а ви знаєте звідки вода надходить до наших кранів? Так, вода надходить до нас з природних водоймі, з річок і озер трубами, але перед цим проходять очистку на спеціальних станціях. Потім вона відправляється назад вже по іншим трубам. Діти, пригадайте, яка кристально чиста вода була в банці, а перетворилась на противну мутну воду. З річок і озер до нас прийшла чиста вода, а повертається туди дуже брудною. Тому вода в річках та озерах вже не є чистою. І перед тим як вода надійде знову у водопровід, її треба очистити. Вода без потреби, надходить до каналізації, де перемішується з брудною жижею. Щоб з цієї жижи отримати чисту воду, будуть спеціальні очисні споруди, які не встигають очищати велику кількість брудноті води. Вони працюють на межі. Якщо кран залишився відкритим, то не тільки даремно витрачена чиста вода, але й збільшилась кількість брудної води. Відповідне навантаження на очисні споруди. Поки що водопровідну воду можна пити, але її якість з кожним роком погіршується. З нещільно зачиненого крану витікає дуже багато крапель води за добу: це 5 отаких банок води. Ось про що можуть говорити краплі, коли кран не зачинений:

Джерельце всохло, струмок заслаб,

А ми із крану -

Крап, крап, крап,

Міліють ріки і моря,

Не витрачайте воду

Зря, зря, зря,

Лише мине трохи літ,

Води не стане,

Hі, Hі, Hі.

Звідки надходить вода в дім? Куди повертається вода?

Запам'ятайте, діти, чистої води мало і її треба берегти - не забруднювати. А ще забруднює воду, ми з’ясуємо грі "потрібне - непотрібне".

Я буду загадувати загадки, а ви - відповідати. Хто знайде відповідь, підніме руку. Будьте уважними.

1. Я в річці. Я іржавая. Я порізала ступню маленької дівчинки, коли вона купалася. Хто? (бляшанка).

- Вона повинна бути в чистій воді? (Hі)

2. Я дуже хвора. Meні не вистачає кисню для дихання. Meні більше не подобається плавати у цьому озері.

Хто я? (риба).

Потребує риба чистої води? (так)

3. Я мокра. У мене поганий запах. Мій колір зовсім непривабливий. Щодня завод викидає в мене свої відходи. Це я. (Брудна вода )

- Вона нам не треба.

4. Я в річці. Я склянка, прозора, з дуже гострими краями. Я порізала руку хлопчика, який вчився плавати.

- Хто? (Розбита пляшка)

- Вона повинна бути в чистій воді? - (Hі)

- Я мокра. Я потрібна всім живим істотам. Уcі рослини, тварини, люди умруть без мене.

- Хто я?- (Чиста вода)

Нам потрібна чиста вода. Тому ми не повинні її забруднювати. - Послухайте, як про це розповідається у вірші:

Чи ми з природою єдині,

Чи вірно спрямували крок?

Ми кожну річку і ставок

Від лиха зберегти повинні!

Включаю музику.

Вставайте зі стільчиків. Хай за вікном у нас зима, тріскучий мороз, а ми уявимо, що зараз, в групі у нас весна, а ви лісові струмочки.

На моє слово "Струмочки ", ви утворюєте два струмочки і течете по лісі, не наштовхуєтесь один на одного, тримаючись за руки. На моє слово "Озеро", ви, струмочки, утворюєте одне велике озеро і повторюєте рухи, які я називатиму. Отже будьте уважними.

- Де мої струмочки?

По закінченні музики:

- Чи сподобались, вам гості, наші весняні, веселі, теплі струмочки? А озеро?

- Молодці діти! Ви були дуже уважними, цікаво відповідати на мої питання, розповідали, працювали, зображували лісові струмочки. Я бажаю вам, щоб завжди з вами була чиста вода, а ви її бережіть!


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   89


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка