Конспект уроку з історії України для 5 класу за програмою «Історія України. Вступ до історії» (К., Перун. 2005) Тема уроку за програмою : Культура України xvi xviii ст. Анотація



Скачати 124,01 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації28.12.2018
Розмір124,01 Kb.
ТипКонспект
  1   2   3   4   5   6


Автор: Олійникова Світлана Петрівна, учитель історії

Кваліфікаційна категорія - вчитель вищої категорії, звання - старший вчитель



Навчальний заклад: Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 36

Миколаївської міської ради Миколаївської області



Конспект уроку з історії України для 5 класу за програмою «Історія України. Вступ до історії» (К., Перун. 2005)

Тема уроку за програмою: Культура України XVI – XVIII ст.

Анотація:

Розробка уроку в 5 – му класі з мультимедійною підтримкою (презентація додається), мета якого - ознайомити учнів з розвитком освіти України XVI – XVIII ст. (братські школи, Острозька академія, Києво-Могилянська академія); найвидатнішими діячами української культури ХVІІІ ст. (С. Величко, Г. Сковорода.); розвивати вміння називати найвизначніші події та найвидатніших діячів козацької доби; наводити приклади найвідоміших культурних пам’яток; стисло характеризувати історичні постаті, використовуючи текст підручника; висловлювати ставлення до подій та постатей; розповідати про пам’ятки козацької доби; вибудовувати розгорнуту відповідь на запитання; виховувати інтерес до історії, гуманізм, патріотизм, повагу до історичної спадщини.



Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з розвитком освіти України XVI – XVIII ст. (братські школи, Острозька академія, Києво-Могилянська академія); найвидатнішими діячами української культури ХVІІІ ст. (С. Величко, Г. Сковорода.)

Розвивальна: розвивати вміння називати найвизначніші події та найвидатніших діячів козацької доби; наводити приклади найвідоміших культурних пам’яток; стисло характеризувати історичні постаті, використовуючи текст підручника; висловлювати ставлення до подій та постатей; розповідати про пам’ятки козацької доби; вибудовувати розгорнуту відповідь на запитання.

Виховна: виховувати інтерес до історії, гуманізм, патріотизм, повагу до історичної спадщини.

Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.

Форма уроку: «уявна екскурсія».

Завдання:

- розвивати предметні компетенції з історії (хронологічну, просторову, інформаційну, мовленнєву, логічну, аксіологічну);

- забезпечити позитивну  взаємодію учнів, ситуацію успіху, підвищити самооцінку школярів.

Методи і форми навчальної діяльності: слово вчителя, бесіда, робота учнів з візуальними джерелами, вирішення проблемного завдання, фронтальна робота, робота в парах, індивідуальна робота.

Інструментарій: підручник Власов В.С., Данилевська О.М. Вступ до історії України, Генеза, 2010;

комп’ютер, мультимедіапроектор, презентація у PowerPoint.



Очікувані результати

Учні:  


знаходять на карті місця найвизначніших подій доби; 

визначають тривалість подій;

наводять приклади найвідоміших культурних пам’яток;

стисло характеризують історичні постаті, використовуючи текст підручника;

висловлюють ставлення до подій та постатей;

розповідають про кілька (на вибір) пам’яток козацької доби;

докладно переказують науково-популярний текст, вибудовуючи розгорнуту відповідь на запитання.

Структура уроку

І. Етап організації навчальної діяльності

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок учнів, мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

ІV. Узагальнення і систематизація знань

V. Підсумки уроку

VІ. Домашнє завдання

Хід уроку

І. Етап організації навчальної діяльності.

Ознайомлення учнів з темою уроку.(Слайд 2)

Мотивація навчальної діяльності

- Поясніть, що означає термін «культура».

- Визначте, які питання будуть розглядатися на уроці.(Слайд 3)

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок учнів.

1.Охарактеризуйте становище українських земель в ХVI ст.

▪ Виберіть відповідні дати, назви, історичні події та складіть правильні твердження (Слайд 4)



1569 р.

Люблін

Литва, Польща

Річ Посполита

1596 р.

Берест

православ’я

католицтво



греко – католицька

(уніатська)



▪ Робота учнів з картою (Слайд 5)

- Які українські землі перебували у складі Речі Посполитої?




Каталог: doc -> files -> news
news -> Тема: Лірична драма І
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка