Конспект лекцій з курсу «ділові комунікації»Сторінка1/36
Дата конвертації17.04.2019
Розмір0,59 Mb.
ТипКонспект
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   36
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Кременчуцький національний університет

ім. Михайла Остроградського

С. Г. Давидюк

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ

«ДІЛОВІ КОМУНІКАЦІЇ»

Кременчук 2014


Лекція 1. Загальна характеристика предмету «Ділові комунікації» як галузі психологічних знань
1.1 Предмет ділових комунікацій

1.2 Спілкування. Його види.

1.3 Засоби спілкування.
1.1 Предмет ділових комунікацій
Чи доводилося вам замислюватися про роль спілкування в житті кожного з нас і суспільства в цілому? Як довго ми можемо прожити без спілкування? Чи може людина існувати без спілкування взагалі? Кажуть, що спілкування - це природне середовище проживання людини. Це складний процес, в якому люди взаємодіють, обмінюються інформацією, впливають один на одного, прагнуть зрозуміти один одного. Інструментом спілкування є мова.

Кожен, мабуть, хотів би освоїти всі тонкощі мистецтва спілкуватися, стати цікавим співрозмовником, добрим оратором, уважним слухачем. Проте все не так просто. І часом досвід, накопичений нами в повсякденній практиці, аж ніяк не сприяє тому, щоб наше спілкування було успішним. Думається, правильніше буде, не рахуючи, що в цій сфері нам все відомо апріорі, розібратися в тонкощах такого важливого інструменту, як спілкування.

Якщо комунікація лежить у сфері офіційних відносин і спрямована на вирішення конкретної проблеми або досягнення необхідного результату, виходячи із загальних інтересів і цілей комунікантів, то вона називається діловою. Ділове спілкування - наймасовіший вид спілкування людей у ​​соціумі. Без нього не обійтися в сфері економічних, правових, дипломатичних, комерційних, адміністративних відносин.

Уміння успішно вести ділові переговори, грамотно і правильно скласти ділову папір і багато іншого в даний час стало невід'ємною частиною професійної культури людини: менеджера, керівника всіх рівнів, референта, службовця, лідера громадської організації. Для досягнення високої результативності практично в будь-якому вигляді управлінської діяльності ви повинні володіти певним набором відомостей, знань, уявлень про правила, форми і методи ведення комунікації, про постулатах ділового спілкування.Важлива особливість ділового спілкування - суворе дотримання його учасниками статусної ролі: начальник - підлеглий, партнери, колеги та ін Якщо діловим людям доводиться постійно спілкуватися з людьми, що стоять на різних щаблях службової драбини, говорять про вертикалі і горизонталі відносин. По вертикалі - це субординаційні відносини, вони обумовлені соціальним статусом, адміністративно-правовими нормами і характеризуються підпорядкуванням молодшого старшому по чину. Горизонтальні відносини передбачають участь у спільній діяльності на принципах співпраці, взаєморозуміння, з урахуванням спільних інтересів.
Ділове спілкування завжди доцільно. Це означає, що сама організація ділового спілкування, вибір комунікативних стратегій і тактик, використання мовних засобів у діловому мовленні чітко підпорядковані меті досягнення позитивного результату у вирішенні конкретної проблеми.

Каталог: new -> lekcii
new -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
new -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
new -> З досвіду роботи
new -> Актуальні проблеми соціології, психології, педагогіки. Вип
new -> Загальна характеристика роботи
new -> Державне управління
lekcii -> Конспект лекцій з курсу «соціальна психологія»
lekcii -> Стратегічний аналіз
lekcii -> Стратегічне управління підприємством
lekcii -> Навчальний посібник кременчук Видавництво пп щербатих О. В. 2009 ббк 67. 9(4Укр)308я73 М67


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   36


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка