Концепція розвитку дистанційної освіти в УкраїніСторінка1/3
Дата конвертації02.04.2019
Розмір55,5 Kb.
  1   2   3
ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА: СУТНІСТЬ, ПЕРЕВАГИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ
Зюкова М.М., к.е.н. ПУЕТ

Процес переходу до інформаційного суспільства, що відбуваються в світі і в тому числі і в Україні, вимагає суттєвих змін у багатьох сферах діяльності , в тому числі і в освіті.

На сучасному етапі відбувається розвиток та розширення єдиного європейського освітнього простору в межах Болонського процесу, що сприяє розширенню інформаційних і комунікаційних технологій в освіті.

У світі відбувається створенням глобальних відкритих освітніх і наукових систем, які є базою накопичення й поширення наукових знань, а з іншого, – забезпечувати доступ до різних інформаційних ресурсів широким верствам населення.

Освіта на сучасному етапі повинна забезпечувати здійснення освітньої діяльності за новітніми технологіями, які можуть забезпечити передачу знань і доступ до різноманітної навчальної інформації.Основним напрямом розвитку освітньої діяльності є впровадження дистанційних технологій навчання, головною метою яких є створення системи дистанційної освіти.

Створення системи дистанційної освіти забезпечить загальнонаціональний доступ до освітніх ресурсів шляхом використання сучасних інформаційних технологій та телекомунікаційних мереж і надання умов для реалізації громадянами своїх прав на освіту.

Відповідно до Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, затвердженої Постановою МОН України від 20 грудня 2000р. дистанційна освіта - це форма навчання, рівноцінна з очною, вечірньою, заочною та екстернатом, що реалізується, в основному, за технологіями дистанційного навчання.

Технології дистанційного навчання складаються з педагогічних та інформаційних технологій дистанційного навчання.Характерні ознаки дистанційної освіти наведено у табл. 1.1.

Таблиця 1.1


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка