Концепція реформування економічної діяльності у сфері вищої освіти україни київ, листопад 2017Скачати 214,5 Kb.
Сторінка1/23
Дата конвертації17.04.2019
Розмір214,5 Kb.
ТипКонцепція
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ

КОНЦЕПЦІЯ

РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ


Київ, листопад 2017

Концепцію розглянуто і схвалено на засіданні робочої групи МОНУ з питань реформування фінансування і економічної діяльності у сфері вищої освіти.

Концепція побудована на розробці Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України «Нова модель економічної діяльності у сфері вищої освіти України», яка є результатом планового наукового дослідження «Економічні відносини у системі вищої освіти: модернізація в умовах інноваційної економіки», здійсненого у відділі економіки вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України у 2015-2017 рр.

Науковий керівник дослідження – кандидат економічних наук, доцент, Заслужений економіст України, завідувач відділу економіки вищої освіти ІВО НАПН України, Вітренко Юрій Миколайович.Передмова

Необхідність Нової моделі економічної діяльності у сфері вищої освіти України (НМЕДВО) обумовлена невідповідністю діючої моделі засадам сучасної ринкової економіки (Україна має статус країни з ринковою економікою з 2006 року).

До цього часу діюча модель економічної діяльності у сфері вищої освіти України практично функціонує на засадах радянської планової економіки, згідно з якою фінансування освітньої діяльності вищих навчальних закладів (ВНЗ) здійснюється на їх «утримання», а не як оплата за вироблені і надані конкретні послуги вищої освіти, як це повинно відбуватися в умовах сучасної ринкової економіки.

Як відомо, сучасні економічна теорія і практика визнають результати економічної діяльності ВНЗ невід’ємною складовою ринкової економіки і включають їх до валового внутрішнього продукту (ВВП) – одного із найбільш використовуваного індикатора результатів економічної діяльності. Центральним положенням узгодженого на міжнародному рівні стандартного набору рекомендацій з розрахунку показників економічної діяльності – Системи національних рахунків 2008 (СНР 208) – є вимір виробництва товарів і послуг, у тому числі і послуг вищої освіти. У зв’язку, з цим, лише кардинальна зміна моделі економічної діяльності у сфері вищої освіти України на концептуальних засадах СНР 2008 дозволить суттєво підвищити ефективність усієї сфери вищої освіти України, сприятиме її повноцінному входженню у Європейський та світовий простори вищої освіти.

Теоретичною основою НМЕДВО є неоінституціоналізм як один із найпоширеніших напрямів сучасної економічної теорії; методологічною основою – положення СНР 2008 та її основні стандартні класифікації (ISIC, CPA), відповідні європейські класифікації (NACE, PRODCOM), та українські (КВЕД, ДКПП).

Враховуючи зобов’язання України, сформульоване в Угоді про асоціацію з ЄС щодо «…завершення переходу до діючої ринкової економіки…», головна ідея даного проекта полягає у створенні та ефективному функціонуванні Нової моделі економічної діяльності у сфері вищої освіти України, яка повинна стати початком формування сучасного ринку послуг вищої освіти України як невід’ємної складової національного, європейського і світового ринків.
Каталог: storage -> app -> media -> gromadske-obgovorennya
gromadske-obgovorennya -> Концепція розвитку громадянської освіти в Україні
gromadske-obgovorennya -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
gromadske-obgovorennya -> Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2016 р. № Стратегія упровадження гендерної рівності та недискримінації у сфері освіти «Освіта: гендерний вимір 2020»
gromadske-obgovorennya -> Ххі століття. Оптимальний варіант
gromadske-obgovorennya -> Про затвердження Переліку деяких категорій осіб з особливими освітніми потребами Кабінет Міністрів України постановляє
gromadske-obgovorennya -> Концепція розвитку педагогічної освіти Загальний опис і оцінка сучасного стану педагогічної освіти в Україні
gromadske-obgovorennya -> М. Київ 2018 Про документ
gromadske-obgovorennya -> Закон україни про фахову передвищу освіту
gromadske-obgovorennya -> Пропозиції до спільного проекту щодо статусу чорнобильців
gromadske-obgovorennya -> Концепціярозвитку педагогічної освіти Глосарій педагогічна освіта система підготовки до професійного зайняття педагогічною діяльністю


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка