Концепція обліку вкладень капіталу в торговельне підприємствоСторінка1/5
Дата конвертації04.05.2020
Розмір180 Kb.
ТипКонцепція
  1   2   3   4   5

УДК 657.01
Деньга С.М., к.е.н., доц., докторант

ДВНЗ «Київський національний економічний університет

імені Вадима Гетьмана»
КОНЦЕПЦІЯ ОБЛІКУ ВКЛАДЕНЬ КАПІТАЛУ В ТОРГОВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
Постановка проблеми. У сучасних умовах найбільшу питому вагу в загальному обсязі інформації для контролю і аналізу ефективності інвестиційних проектів, ефективності діяльності підприємства, інвестиційної привабливості, кредитоспроможності, імовірності банкрутства тощо має інформація, яка міститься у фінансовій звітності підприємств. Це свідчить про те, що зазначені джерела є основними з точки зору забезпечення будь-чиїх інформаційних потреб.

У процесі дослідження проблем контролю і аналізу ефективності вкладення капіталу після прийняття інвестиційного рішення протягом усього життєвого циклу інвестиційного проекту, зокрема, підприємства-об'єкта інвестування, автор зіткнулася з проблемою збору фактичної інформації, а також виявила значні відмінності в об’єктах обліку та обліковій політиці щодо доходів, витрат, надходжень і виплат у фінансовому обліку та обліку ефектів і вкладень за інвестиційними проектами.

Крім коригування показників фінансової звітності, для проведення інвестиційного контролю і аналізу можна організувати збір порівнянної інформації в окремій інформаційній системі обліку, яка може бути створена на основі фінансового обліку з внесенням в неї деяких змін.

Така можливість з'явилася у зв’язку з розвитком мережевих комп’ютерних інформаційних систем управління підприємствами, зокрема, систем управління ефективністю бізнесу класу ВРМ/СРМ (фінансового управління за бюджетами, стратегічного управління на основі системи збалансованих показників тощо) та систем управління проектами. На сьогоднішній день є можливість ведення декількох паралельних інформаційних систем обліку, призначених для різних цілей управління, що є доцільним на великих підприємствах з розгалуженою організаційною структурою та впровадженими сучасними методиками управління. Проте ніхто з учених в галузі бухгалтерського обліку до цього часу сформульовану проблему не ставив і не вирішував.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка