Концепція науково-методичної робота в добу освітніх змін: традиції, інновації, перспективи розвитку Т. СорочанСкачати 107,87 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/14
Дата конвертації12.04.2019
Розмір107,87 Kb.
ТипКонцепція
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


Методист. – 2013. – № 2. (14) – С. 7 – 12.

Концепція науково-методичної робота в добу освітніх змін:
традиції, інновації, перспективи розвитку
Т. Сорочан
Для осмислення сутності науково-методичноъ роботи (НМР) звернемо увагу на її
витоки
в історії педагогіки. Пріоритетом методичної роботи, з якої починається становлення НМР в сучасному її розумінні, завжди було підвищення рівня готовності вчителів до педагогічної діяльності, до навчання та виховання учнів, до вирішення завдань, актуальних для кожного конкретного періоду розвитку суспільства.
Перші етапи виникнення методичної роботи пов’язані з необхідністю вдосконалення навчальної функції вчителів, опанування ними окремих методичних прийомів. Наступні етапи формування цієї системи пов’язані із посиленням функцій контролю за діяльністю педагогів, зі збільшенням їхнього ідеологічного впливу на учнів.
Наприкінці 80-х р.р. минулого століття вітчизняна освіта подолала уніфікованість навчальних закладів. Творчість керівників і педагогічних колективів набула нового спрямування і зосередилась на пошуку ідей, які б могли забезпечити розвиток навчальних закладів, на науковому обґрунтуванні цих ідей та опрацюванні технологій їх запровадження в практику. Починаючи з цього етапу можна вважати, що методична робота трансформувалась у науково-методичну. Ознаками цього є не лише посилення впливу теорії та методології освіти на практику, а й набуття цією системою нових функцій, не обмежених підвищенням рівня кваліфікації учителів.
На сучасному етапі тенденції посилення взаємодії педагогічної науки з практикою, запровадження інновацій на всіх рівнях освіти, зростання вимог до рівня професіоналізму педагогів зумовлюють нові підходи до визначення напрямів, змісту та технологій НМР, пов’язаних з необхідністю забезпечити визначену державою стратегію розвитку освіти.


Проілюструємо вищесказане таблицею, яка віддзеркалює особливості науково-методичної (методичної) роботи з учителями на регіональному рівні.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка