Концепція формування діяльнісної особистості в процесі музичної освіти та виховання Найвища мета вихованняСкачати 92,12 Kb.
Сторінка1/15
Дата конвертації19.04.2019
Розмір92,12 Kb.
ТипКонцепція
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15
Гумінська О.О. Концепція формування

діяльнісної особистості в процесі музичного

виховання // Завуч. – 2004. - №16 (238),

червень. – С.15-21 (спецвипуск).Концепція формування діяльнісної особистості

в процесі музичної освіти та виховання
Найвища мета виховання –

діяльність на службі істини, добра, краси

(А.Дістервег)

Загальні положення

Зміна ролі інформації в житті суспільства, а саме розширення інформаційного простору ставить нові вимоги до освіти, яка спрямована на розвиток особистості, що здатна обирати відбирати стратегії життєвого шляху. Підвищення ролі особистості та індивідуальної відповідальності органічно поєднується з тенденціями глобалізації, зростанням значення соціальних цінностей, підносить відповідальність за все, що вона робить у конкретних ситуаціях. Сьогодні існують нові можливості здійснення позитивного впливу кожного індивідуума на світ, що його оточує, визначаючи напрямки, у яких рухається суспільство. Особистість своєю присутністю у світі, індивідуальними особливостями, взаємодією інтелектуального й духовного, створює структурні системи гуманності, добра і краси як для себе, так і для оточуючого середовища, закладаючи тим самим підвалини майбутнього світу та можливості вирішення глобальних проблем, що постають перед людством.

Важливу роль у формуванні цієї особистості відіграє відбір знань, спрямованих на розвиток її цілісного світосприймання і світовідчуття. Такі знання спонукають людину до практичної діяльності у всіх сферах життя. В активній діяльності розвивається психіка людини, формуються її здібності і особистісні якості. Тому від середньої загальної освіти суспільство чекає формування не тільки високоосвіченої особистості, а випускника, здатного до самореалізації і саморозвитку, здатного жити та працювати в умовах нестабільності, адаптуватися до внутрішніх та зовнішніх умов.

Про роль мистецтва у цьому процесі говорить мистецька педагогіка: «найвищий виховний потенціал належить мистецтву з притаманними йому можливостями формувати свідомість і підсвідомість, інтелектуальну, емоційно-чуттєву та вольову сфери, моральне і навіть фізичне здоров’я людини» [5, 1]. Водночас у художньо-естетичному вихованні виявляються суперечності між високим виховним потенціалом мистецтва й недостатньо ефективним його використанням у школі [5, 3]. Так у музичному виховання учні частіше споживають художню інформацію, обмежуючись слуханням музики та співом пісень, формами роботи, що ніяк не сприяють творчій самореалізації дитини у мистецтві.

Це зумовило розробку концепції формування діяльнісної особистості в процесі музичного виховання, такої особистісті, яка бере активну участь у навчально-пізнавальній діяльності та здатна реалізувати себе у житті та творчості.


Каталог: method kabinet -> biblioteka.php -> Наукові%20розробки
Наукові%20розробки -> Гуманістично-психологічний підхід в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами
biblioteka.php -> «методичні поради щодо роботи з батьками» для курсантів – слухачів вчителів початкових класів, класних керівників Рівне 2012
biblioteka.php -> Національне виховання учнів: регіональний аспект (з досвіду роботи загальноосвітніх навчальних закладів Рівненської області) Частина іі рівне – 2012 ббк 74. 200
biblioteka.php -> Післядипломної педагогічної освіти
biblioteka.php -> Рівне 2011 «Справжнє виховання дитини у вихованні самих себе»
biblioteka.php -> Післядипломної педагогічної освіти
biblioteka.php -> Проблеми родинного виховання дітей з особливими освітніми потребами
biblioteka.php -> Вчимося жити здоровими Науково – методичний посібник Друге видання Рівне 2011
Наукові%20розробки -> Вісник №10 кафедри корекційної освіти 2012 рік у номері


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   15


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка